15 dni temu

Startup płatności cross-country FacilitaPay przenosi się do USA

Według Valor Econômico, fintech z Minas Gerais, FacilitaPay, specjalizujący się w rozwiązaniach dla firm umożliwiających łączenie się z metodami płatności w innych krajach, przenosi się do USA. Startup musi zachować swoje obecne biura w Brazylii i Meksyku, ale siedziba będzie w Ameryce Północnej.

  • Startup ma już na koncie 5 miliardów BRL na przedterminową spłatę należności
  • Ile fintechów jest dzisiaj w Brazylii?

Wraz z przeprowadzką firma ma nadzieję, że po raz pierwszy zbierze fundusze z zagranicznymi inwestorami. Jej jedyny kapitał pochodził w 2018 r. z własnych kieszeni założycieli, rzędu 500 tys. USD (w wartościach bieżących 2,8 mln R$). FacilitaPay obsługuje już przetworzony wolumen transakcji (TPV) w wysokości 3,36 miliarda USD (18,9 miliarda R$) rocznie.

Oprócz przyszłych wkładów, startup stara się zbliżyć do swoich największych klientów, ponieważ ponad 60% bazy firm korzystających z platformy znajduje się w Stanach Zjednoczonych, pomimo swojej dotychczasowej działalności w krajach łacińskich. Teraz na pierwszą turę zamierza ubiegać się o 7 mln USD (39,3 mln R$).

– Feedly: zasubskrybuj nasz kanał RSS i nie przegap żadnych treści Canaltech w swoim ulubionym agregatorze wiadomości. –

(Zdj.: Reprodukcja/Alexander Mils/Pexels)

„W 2020 roku skupiliśmy się na naszej ekspansji. Zrozumieliśmy, że bardziej sensowne jest zastosowanie naszego rozwiązania również w Meksyku, a dziś rozwijamy się w całej Ameryce Łacińskiej. Od tego momentu zaczęliśmy dostrzegać barierę kulturową i rozumieć, że utrzymanie zespołu sprzedaży w Brazylii stworzyło ogromną odległość od naszych największych klientów – powiedział Valor Stephano Maciel, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy.

Działalność FacilitaPay rozpoczęła się w 2017 roku jako metoda płatności, ale skupiła się na platformie międzynarodowych transakcji finansowych. To wtedy zaczęło zdobywać ważniejszych klientów, takich jak amerykańskie firmy kryptograficzne Kraken i Stake, firma płatnicza Flutterwave oraz brazylijskie Passfolio i Octo XB.

Przeczytaj artykuł o Canaltech.

Trendy w Canaltech:

  • Fiat wycofuje cztery samochody naraz w Brazylii; zobacz, jakie one były
  • Badania pokazują, że mama była w ciąży; zobacz zdjęcia 2000-letniego płodu
  • Volkswagen rozpoczyna 2022 r. od podwyżki 5 cen samochodów; zgadnij, które?
  • 4 potężne telefony komórkowe w ofercie Magalu
  • Magnetar eksploduje z siłą miliarda słońc w ułamku sekundy
Źródło: canaltech.com.br
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy