22 dni temu

Convex Finance przekracza 20 miliardów dolarów zablokowanych, wyprzedzając zszywki DeFi

Convex Finance jest obecnie drugim co do wielkości protokołem DeFi o łącznej zablokowanej wartości 21 miliardów dolarów.

Convex Finance skacze na drugą pozycję TVL

Convex Finance posiada teraz drugą pod względem wielkości płynność w DeFi.

Optymalizator zysku stablecoin osiągnął po raz pierwszy w weekend łączną wartość 20 miliardów dolarów, a obecnie posiada około 21,3 miliarda dolarów. Najbardziej płynny protokół DeFi, Curve Finance, ma nieco ponad 24 miliardy dolarów. Po ostatnim skoku Convex ma większą wartość niż Aave i MakerDAO – dwa wczesne projekty DeFi, które zostały uruchomione na Ethereum i są często określane jako „niebieskie chipy” ekosystemu.

Convex współpracuje z Curve, ponieważ pozwala dostawcom płynności maksymalizować zyski, jakie mogą zarobić na pulach stablecoin Curve. Natywny token Curve, CRV, daje posiadaczom tokenów prawo do części opłat transakcyjnych, nagród za stawkowanie i prawa głosu w zarządzaniu protokołem. Posiadacze CRV są zobowiązani do zablokowania swoich tokenów na okres do czterech lat w ramach mechanizmu zwanego depozytem głosów.

Podczas gdy Curve istnieje od czasu, gdy DeFi po raz pierwszy zaczęło zdobywać popularność w Ethereum, Convex jest częścią nowszej grupy projektów, które mieszczą się pod tak zwanym banerem „DeFi 2.0”. Został uruchomiony w maju 2021 r. i stworzył wartość, umożliwiając posiadaczom CRV zdobywanie nagród za wydobycie wysokiej płynności bez długich okresów blokowania. Oznacza to, że posiadacze CRV i dostawcy płynności Curve mogą zdeponować swoje tokeny za pośrednictwem Convex, aby uzyskać opłaty transakcyjne Curve, nagrody za tokeny CRV i tokeny CVX. Ten system motywacyjny wyjaśnia gwałtowny wzrost protokołu w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy.

Convex nie jest jedynym projektem DeFi, który poszukiwał płynności u posiadaczy CRV. Inne uznane projekty, takie jak Yearn.Finance i StakeDAO, konkurowały z Convex, oferując zachęty, aby przyciągnąć posiadaczy CRV do zablokowania ich tokenów, podczas gdy Dopex Finance dał uczestnikom rynku możliwość czerpania zysków z skarbców opcji. To środowisko zostało nazwane „wojnami o krzywe”, w których projekty konkurują o to, aby ich pule krzywych otrzymywały więcej nagród CRV.

Token CVX firmy Convex skorzystał z niedawnej aktywności i wzrostu całkowitej zablokowanej wartości protokołu. Zgodnie z danymi z CoinGecko , obecnie cena wynosi 48,05 USD, co oznacza wzrost o 115,9% w ciągu ostatnich 30 dni.

Ujawnienie: W momencie pisania tego tekstu autor tego artykułu był właścicielem ETH i kilku innych kryptowalut.

Źródło: cryptobriefing.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy