miesiąc temu

Kolumbijska platforma nieruchomości umożliwia użytkownikom nabywanie nieruchomości za pomocą Bitcoin

Kolumbijska platforma nieruchomości pozwala teraz użytkownikom kupować nieruchomości za pomocą Bitcoin. Platforma o nazwie La Haus promuje płatności bitcoinami za nowy projekt nieruchomości w Santa Marta o nazwie Natura City. Jest to rozszerzenie platformy, która ma już taką usługę w Meksyku.

La Haus umożliwi obywatelom Kolumbii kupowanie nieruchomości za pomocą Bitcoin

Kolumbijska platforma nieruchomości, La Haus , umożliwia inwestorom bitcoin bezpośrednie kupowanie nieruchomości za pomocą kryptowaluty. Aby rozpocząć tę inicjatywę w kraju, platforma przedstawia nowy projekt mieszkaniowy w ekskluzywnej części Santa Marta, zwanej Natura City . Lokalizacja znajduje się niecałe 200 metrów od kolumbijskich plaż, a budowa kompleksu ma zostać ukończona do 2025 roku.

La Haus współpracuje z procesorem płatności OpenNode w tym zadaniu i umożliwia użytkownikom płacenie za nieruchomości za pośrednictwem Lightning Network lub on-chain, w zależności od potrzeb kupującego. Kupujący może zapłacić 100% w bitcoinach lub po prostu zapłacić część całości w BTC , płacąc pozostałą kwotę tradycyjnymi metodami. Każdy apartament jest wyceniany na około 2,19 bitcoina lub 400 milionów pesos kolumbijskich.

Ekspansja z Meksyku

To nie pierwszy raz, kiedy La Haus zajmuje się płatnościami kryptowalutowymi w tym sektorze. Na początku tego roku, w listopadzie, firma zaczęła przyjmować płatności bitcoinami za osiedle na Playa del Carmen w Meksyku. W tym czasie La Haus oświadczyła, że ​​zamierza rozszerzyć tę opcję płatności na wszystkie nieruchomości wymienione na jej platformie.

O ewolucji akceptowania płatności bitcoinami prezes i współzałożyciel La Haus Rodrigo Sanchez-Rios powiedział:

Uważamy, że Bitcoin będzie walutą rezerwową przyszłości. W naszym sercu jesteśmy firmą technologiczną. To naturalne, że jesteśmy pionierami tej technologii.

Jednak kwestia bitcoina jako metody płatności dla firm z branży nieruchomości może być skomplikowana ze względu na regulacje. W USA bitcoin można uznać za własność, dzięki czemu wszelkie dochody lub straty wynikające ze sprzedaży aktywów podlegają opodatkowaniu podatkiem od zysków kapitałowych. Kontynuowane są jednak zakupy nieruchomości w kryptowalutach, takie jak zakup mieszkania w Wenezueli z uwięzią stablecoin.

Co sądzisz o tym, że La Haus akceptuje płatności bitcoinami za nieruchomości w Kolumbii? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: news.bitcoin.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy