22 dni temu

Coinbase Chief Brian Armstrong kupił luksusową nieruchomość o wartości 133 milionów dolarów w LA

Kierownicy kryptowalut wchodzą na rynek nieruchomości. Najnowszym, który to zrobił, jest nie kto inny jak Brian Armstrong z Coinbase, który właśnie kupił od japońskiego przedsiębiorcy Hideki Tomita wystawną posiadłość Bel-Air, która wcześniej była własnością dziedziczki Seagram Ellen Bronfman.

Kosztowny romans Briana Armstronga w LA

Według raportu The Wall Street Journal, Armstrong nabył ogromną posiadłość w Los Angeles za 133 miliony dolarów. Transakcja została zamknięta w grudniu ubiegłego roku, a kilka raportów twierdzi, że była to jedna z najbardziej kosztownych sprzedaży „domów jednorodzinnych”, jakie kiedykolwiek sfinalizowano w rejonie Los Angeles. Luksusowa posiadłość dyrektora Coinbase została kupiona od firmy powiązanej z Hideki Tomitą, japońskim założycielem Dip Corporation.

Zaprojektowana przez uznanego na całym świecie angielskiego architekta Johna Pawsona, prawie pięcioakrowa nieruchomość nigdy nie została oficjalnie wprowadzona na rynek. Zamiast tego była to sprawa prywatna. Nawet kupujący nie był znany do niedawna. Co ciekawe, japoński przedsiębiorca pierwotnie kupił nieruchomość za 85 milionów dolarów cztery lata temu.

Pierwotnymi właścicielami były dziedziczka Seagram Ellen Bronfman Hauptman, córka miliardera Charlesa Bronfmana, i jej mąż-inwestor, Andrew Hauptman. Był to więc duży wynik dla Tomity.

Poza tym, osiedle obejmuje główną o powierzchni 19 000 stóp kwadratowych i rezydencję gościnną o powierzchni 6 600 stóp kwadratowych, a także kort tenisowy, dwa baseny, boisko do motoryzacji, a także inne udogodnienia, takie jak kino domowe i siłownia.

Ciekawostka: najnowsza siedziba Armstronga jest jedynym domem zaprojektowanym przez Pawsona w LA.

Człowiek za Coinbase

38-letni założyciel Coinbase pomógł giełdzie wejść na giełdę w zeszłym roku, czyniąc ją pierwszą platformą w całości poświęconą kryptowalutom, która ma wejść na amerykańską giełdę. Po bezpośrednim notowaniu w kwietniu, Armstrong odnotował znaczny skok pod względem wartości netto. Według Bloomberga Billionaires Index, wartość netto dyrektora wynosi obecnie 9,6 miliarda dolarów.

Wraz ze swoim najnowszym zakupem Armstrong dołącza do listy swoich współczesnych, takich jak Changpeng „CZ” Zhao z Binance, który kupił swój pierwszy dom w Dubaju w październiku ubiegłego roku.

Wyróżnione zdjęcie dzięki uprzejmości Fortune

Źródło: cryptopotato.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy