18 dni temu

Co dalej z binance coin? Prognoza ceny BNB na bieżący rok i kolejne lata

Co dalej z binance coinem? Prognoza ceny BNB na bieżący rok i kolejne lataBinance coin (BNB), token giełdy Binance zakończył 2021 rok z bardzo dobrym wynikiem. Przy cenie 524 dolarów 31 grudnia, BNB odnotował zysk w wysokości 13 200% w skali roku. Dla porównania, ethereum wzrosło o 4100%, natomiast bitcoin o „zaledwie” 60%. Czy kryptowaluta powtórzy imponujący wynik w bieżącym roku?

  • Binance coin odnotował znaczny wzrost w 2021 roku
  • Binance zmniejsza podaż BNB co kwartał w oparciu o wielkość wolumenu obrotu
  • Cena kryptowaluty znajduje się obecnie 23% od majowego maksimum na poziomie 689 dolarów
  • Oryginalny artykuł został przygotowany przez analityków Capital.com, a cała jego treść dostępna jest w tym miejscu

BNB zasila ekosystem Binance i odnotowuje znaczny wzrost

BNB jest rodzimym tokenem ekosystemu Binance, który obejmuje jego giełdę kryptowalutową, która pod względem dziennego wolumenu obrotu jest obecnie największą na świecie. Warto wiedzieć, że sama nazwa Binance oparta jest na koncepcji Binary Finance.

Cały ekosystem Binance wykracza poza giełda i obejmuje takie projekty jak m.in. Binance Chain, Binance Smart Chain (BSC), Binance Academy, Trust Wallet, Binance Research i Binance Launchpad, które wykorzystują technologię blockchain do świadczenia różnych usług finansowych. Z kolei token BNB służy do uiszczania opłat transakcyjnych na Binance Smart Chain (BSC).

Użytkownicy giełdy, którzy realizują swoje opłaty transakcyjne za pomocą BNB, otrzymują zniżki w wysokości 10-25%. Warto również podkreślić, że Binance zmniejsza podaż BNB co kwartał w oparciu o wielkość wolumenu obrotu. Według strony internetowej Binance do tej pory spalono łącznie 31,86 mln monet z całkowitej podaży 168,14 milionów.

16 listopada Binance wprowadziło aktualizację do swojego rynku NFT – wprowadzono nowe wskaźniki, takie jak cena minimalna, wolumeny oraz codzienne rekomendacje i tablice rankingowe, aby pomóc użytkownikom w ocenie projektów. Cały ekosystem regularnie wspiera nowe projekty kryptowalutowe.

Czy binance coin zdoła przebić majowe ATH? Prognoza ceny kryptowaluty

BNB znajduje się obecnie 23% od majowego maksimum na poziomie 689 dolarów. W listopadzie cena kryptowaluty zdołała kilkukrotnie przebić poziom 650 dolarów, jednak z perspektywy czasu poziom ten okazał się skutecznym oporem. Obecnie kryptowaluta jest handlowana w okolicach 514 dolarów.

Krótkoterminowy sentyment dla BNB jest niedźwiedzi dla CoinCodex – 11 wskażników analizy technicznej daje bycze sygnały, z kolei niedźwiedzich jest 17. Prognoza sugeruje, że cena binance może wzrosnąć do poziomu 580 dolarów na początku stycznia bieżącego roku.

Prognoza ceny BNB z opartej na algorytmach strony Wallet Investor przewiduje, że moneta może wzrosnąć do średniej 554,5 dolarów na początku 2022 roku, natomiast do początku 2023 roku urośnie do 997,5 dolarów. Z danych wynika również, że do 2025 roku cena może się podwoić i osiągnąć poziom 2333 dolarów.

OTWÓRZ RACHUNEK W CAPITAL.COM I HANDLUJ KRYPTOWALUTAMI

DigitalCoin przewiduje średnią cenę BNB w 2022 roku oscylującą w okolicach 839 dolarów. W 2023 roku powinna ona urosnąć do 963 dolarów, z kolei w 2025 roku do 1005 dolarów. W 2028 roku cena kryptowaluty może wynieść średnio 2237 dolarów w oparciu o prognozy oparte na danych historycznych.

Price Prediction prognozuje średnią cenę BNB w 2022 roku na poziomie 812 dolarów, jednak na 2025 jest bardziej byczy, ponieważ przewiduje średnią cenę w granicach 2666 dolarów i aż 16933 dolarów w 2030 roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs jena kantor | ccc akcje opinie | benefit akcje | benefit giełda | kurs forinta sprzedaż | cyfrowy polsat gpw | kurs biomed |
Źródło: comparic.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy