22 dni temu

Chiński portfel cyfrowego juana trafił do głównych sklepów z aplikacjami mobilnymi

Chiny ujawniły, że wydały dużą aktualizację dla swojej cyfrowej aplikacji RMB w głównych sklepach z aplikacjami, wprowadzając kilka nowych funkcji. Aktualizacja obejmuje wsparcie dla większej liczby instytucji oraz funkcje uwierzytelniania.

Aktualizacja oznacza wyjście aplikacji z wersji beta i przejście do fazy pilotażowej, z ujednoliceniem w kilku sklepach z aplikacjami. Aktualizacja dotyczy w szczególności wersji Android i iOS aplikacji cyfrowego renminbi, która została zbudowana przez Instytut Badawczy Banku Centralnego ds. Waluty Cyfrowej (CBDC) i agencje operacyjne.

Postępy w zakresie cyfrowego RMB nabierają tempa

Cyfrowe CBDC jest jednym z najbardziej zaawansowanych projektów tego typu na świecie. Chiny już wcześniej uruchomiły kilka programów pilotażowych. Wydaje się, że obywatele pozytywnie reagują na cyfrową walutę, a w niektórych miastach liczba użytkowników jest bardzo wysoka.

Cyfrowa aplikacja renminbi: Sklep Android

Aktualizacja przynosi zmiany, które obejmują optymalizację, zmiany UI, a także wsparcie dla większej liczby partnerskich instytucji finansowych. W tym China Merchants Bank i WeBank. Inne aktualizacje obejmują między innymi logowanie i weryfikację za pomocą rozpoznawania twarzy, głosowe odbieranie pieniędzy oraz pomocnicze metody weryfikacji.

CBDC jest obecnie nadal w fazie pilotażowej, która wydaje się przyspieszać. Brakuje wskazówek co do oficjalnej daty uruchomienia, ale bardzo możliwe, że nastąpi to do końca roku. Chiny są wśród wielu krajów, które ścigają się we wprowadzaniu narodowej waluty cyfrowej.

CBDC będą głównym tematem rozmów w 2022 r.

Chiny odrzucają również wszelkie inne waluty cyfrowe, wprowadzając zakaz używania kryptowalut w zeszłym roku. Krytycy uznali to posunięcie za wsteczne, podczas gdy inni twierdzili, że jest to kolejny typowy ruch kraju, który wielokrotnie zakazywał kryptowalut.

Inne kraje nie przyjmują tak drakońskiej postawy. Podczas gdy wiele z nich obawia się stablecoinów, DeFi i rynku kryptowalut w ogóle, są one bardziej elastyczne w swoim podejściu regulacyjnym.

Wśród krajów i regionów rozważających CBDC są Szwecja, Indie, Nigeria, Nowa Zelandia i Unia Europejska. Niektóre z nich są znacznie bardziej zaawansowane w procesie rozwoju niż inne. Jasne jest jednak, że rządy nie chcą przegapić tej technologii.

Źródło: beincrypto.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy