21 dni temu

Cyfrowa aplikacja Chińskiego Banku Centralnego trafia na Apple, sklepy z systemem Android

Źródło: AdobeStock / Rokas

Cyfrowy juan w Chinach jest coraz bliżej wprowadzenia na rynek – dzięki pilotażowej wersji aplikacji i portfela wydanej przez bank centralny wydanej w sklepach z aplikacjami Apple i Android w tym kraju.

The People's Daily, największy państwowy serwis medialny w Chinach, poinformował, że wszyscy obywatele istniejących witryn pilotażowych mogą teraz pobrać aplikację i korzystać z niej. Poprzednie etapy pilotażu wymagały od użytkowników cyfrowych juanów korzystania z cyfrowych portfeli juanów wydawanych przez państwowe banki komercyjne. Nowy portfel pilotażowy został jednak wyemitowany bezpośrednio przez centralny Ludowy Bank Chin (PBoC) – a raczej departament banku, który opracowuje cyfrowy token: PBoC's Digital Currency Research Institute.

Media zauważyły, że użytkownicy mogą korzystać z aplikacji tylko wtedy, gdy znajdują się w następujących miastach: Shenzhen, Suzhou, Xiong'an, Chengdu, Szanghaj, Hainan, Changsha, Xi'an, Qingdao i Dalian. Osoby mieszkające w Pekinie w częściach miasta, w których w przyszłym miesiącu odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie, również będą mogły uzyskać dostęp do aplikacji.

Rząd ma nadzieję na pełne wdrożenie w stolicy – ​​lub być może w całym kraju – na czas gier, które rozpoczną się 4 lutego.

Media nazwały te wiadomości oznaką „znacznego postępu”, chociaż nie określiły harmonogramu pełnego wdrożenia, zauważając zamiast tego, że „obecnie cyfra jest nadal na etapie rutynowych testów” oraz „w badaniach i Faza rozwoju."

Wersja pilotażowa, jak wskazał PBoC, zapewni osobom fizycznym możliwość zapoznania się z protokołami „otwierania i zarządzania portfelem”, a także „wymianą i obiegiem”.

PBoC pragnie zapewnić, że jego token cyfrowy może być używany przez osoby bez dostępu do smartfona, i testuje szereg portfeli sprzętowych i rozwiązań podobnych do kart inteligentnych, które pozwolą na korzystanie w trybie offline.

Wczoraj C114 poinformował, że China Mobile, największy w kraju dostawca telefonii komórkowej, ma obecnie 100 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie swojego rozwiązania SIMPAY zgodnego z cyfrowymi juanami. Rozwiązanie, które zostało zaprezentowane w październiku zeszłego roku, zostało opracowane we współpracy z Industrial and Commercial Bank of China i umożliwia użytkownikom dokonywanie cyfrowych transakcji CNY bez sieci przy użyciu technologii komunikacji bliskiego zasięgu (NFC).

____

Ucz się więcej:

– Chiński rząd centralny chce stworzyć „cyfrowe giełdy aktywów” jako bliskie CBDC – banki centralne testują CBDC jako „wiele aktywów i walut”, które są dla nich

– Niedawne orzeczenie chińskiego sądu Bitcoin „nie jest odosobnionym przypadkiem” i część „stałego trendu” – chińskie banki „edukują” społeczeństwo na temat pułapek kryptowalut

– Chińscy giganci technologiczni gotowi na Metaverse, NFT porusza się pomimo nadzoru regulacyjnego – Ustnik Chińskiej Partii Komunistycznej popiera NFT w zaskakującym ruchu

Link źródłowy

Źródło: cryptomarketoptimists.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy