19 dni temu

Chiny rozpoczynają pilotażową próbę cyfrowego juana w sklepach z aplikacjami

Chiny udostępniły pilotażowe wersje swojej aplikacji portfela z cyfrowymi juanami w sklepach z aplikacjami na iOS i Androida. Tymczasem bank centralny podnosi go nieco wyżej, rozwijając swoją cyfrową walutę. Lokalne media, BlockBeats China, zabrały się do Twittera, aby ogłosić premierę.

Aplikacja „e-CYN” (wersja pilotażowa), opracowana przez instytut badań walut cyfrowych Ludowego Banku Chin (PBOC), była dostępna do pobrania w chińskich sklepach z aplikacjami na Androida i iOS we wtorek w Szanghaju.

Gubernator PBOC, Yi Gang, powiedział w listopadzie 2021 r., że kraj decyduje się na dalsze rozwijanie swojej cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) oraz ulepszanie projektu, użytkowania i interoperacyjności z istniejącymi narzędziami płatniczymi.

Jednak, aby pobrać aplikację próbną i aktywować portfel, użytkownicy muszą mieszkać w jednym z tych 11 miejsc w Chinach : Shenzhen, Suzhou, Xiong'an, Chengdu, Szanghaj, Hainan, Changsha, Xi'an, Qingdao , Dalian i obszar Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Wczesny start CBDC portfela juanów w Chinach

Podczas gdy kraje na całym świecie wciąż znajdują się na etapie badania technologii cyfrowej waluty, Chińczycy przyjęli wyprzedzający program pilotażowy CBDC do użytku publicznego.

PBOC już od jakiegoś czasu to robił, ścigając się z własnym projektem CBDC, wprowadzając wirtualną wersję juana w testach w wielu prowincjach. Wielu ekspertów powiedziało, że PBOC prawdopodobnie będzie pierwszym, który w pełni uruchomi CBDC.

Co chińskie CBDC może oznaczać dla świata

Chiny są jednym z nielicznych krajów, w których technologia staje się o wiele ważniejsza niż pieniądze. Według ekspertów, emitując cyfrowego juana, kraj nie chce zrezygnować z dolara jako waluty rezerwowej. Oprócz wprowadzenia cyfrowego juana w krajowych programach pilotażowych, Chińczycy wykorzystali go jako warunek w Regionalnym Kompleksowym Partnerstwie Gospodarczym, jako następcę Partnerstwa Transpacyficznego, które obejmuje Chiny, a nie USA. Co ważniejsze, przyspiesza rzeczywistość, do której po raz pierwszy dotarła kryptowaluta, że ​​przy odpowiedniej technologii można tworzyć własne pieniądze i tory do ich przemieszczania.

Źródło: www.tronweekly.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy