24 dni temu

Chamath Palihapitiya: Najwięksi przegrani Visa i MasterCard w 2022 roku

W wydanym w środę odcinku „ All-in-podcast ” inwestor-miliarder i były dyrektor Facebooka, Chamath Palihapitiya, wyraził bardzo odważne poglądy i przewidywania dotyczące firm płatniczych Visa i MasterCard. Zasadniczo Palihapitiya przewiduje upadek obu firm w 2022 r. z powodu konkurencji ze strony projektów płatności opartych na sieci Web3 i kryptowalutach.

„Moim największym przegranym biznesem w 2022 r. są karty Visa i MasterCard oraz tradycyjne szyny płatnicze i cały ekosystem wokół nich”. Systemy płatności stosowane od dawna na całym świecie to „całkowicie wymyślony duopol, który nie musi istnieć”, powiedział Palihapitiya.

Bądź krótki w tych firmach, a długi w sieci3

Palihapitiya, który prowadzi fundusz venture capital Social Capital, również podzielił się tym, co uważa za „najbardziej dochodową transakcję spreadów” w swoim życiu w 2022 roku.

„Skróć te firmy i każdego, kto zasadniczo żyje z tego 2 lub 3 procent podatku od transakcji, i bądź długo dobrze przemyślanymi projektami kryptograficznymi Web3 , które odbudowują infrastrukturę płatności w całkowicie zdecentralizowany sposób” – powiedział Palihapitiya.

„Jeśli czytasz oficjalne dokumenty tych projektów kryptograficznych i systematycznie tworzysz ramy, myślę, że możesz być długi, a możesz być krótki Visa/MasterCard, ponieważ myślę, że jest to ich szczytowa kapitalizacja rynkowa” – dodał.

Jednak Palihapitiya przewidziała również, że w tym samym czasie „wiele z tych oszukańczych projektów kryptograficznych spadnie do zera”.

Decyzja Amazona z zeszłego miesiąca o zakazie korzystania z kart kredytowych Visa w Wielkiej Brytanii ze względu na wysokie opłaty transakcyjne stanowi podstawę opinii Palihapityi na temat losu dwóch procesorów płatności.

Adopcja rozpocznie się w krajach rozwijających się

„Kanarek w tutejszej kopalni węgla jest dość znaczący. Moim zdaniem Amazon nie zrobi czegoś takiego, chyba że będzie to test tego, co mogą zrobić na całym świecie. Naprawdę nie ma dziś potrzeby, aby wszystkie te małe firmy siedziały na szynach Visa, MasterCard i AmEx. To niepotrzebne” – powiedział Palihapitiya.

W opinii Palihapityi przyjęcie nowej technologii płatności internetowych 3 rozpocznie się w krajach rozwijających się. „Dlatego uważam, że koncentracja na rynkach takich jak Nigeria jest dla mnie o wiele bardziej ekscytująca niż rozmowa o tych zanikających krajach Europy Zachodniej. To jest miejsce, w którym te rzeczy się wydarzą” – powiedział.

Źródło: cryptoslate.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy