18 dni temu

USA nakazuje DeFi Platform Polymarket zapłacić 1,4 mln USD i zamknąć rynki nielicencjonowane

Amerykańska Komisja Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC) uregulowała opłaty wobec Polymarket, platformy rynków prognostycznych opartej na Ethereum, nakazując firmie zapłacić karę w wysokości 1,4 mln USD i usunąć nieautoryzowane rynki do 14 stycznia.

Polymarket obsługuje kontrakty opcji binarnych, które pozwalają użytkownikom spekulować, czy dane zdarzenie może wystąpić w przyszłości. CFTC uznała, że ​​kontrakty stanowią swapy, obciążające Polymarket za oferowanie rynków bez licencji wymaganej przez ustawę o giełdach towarowych.

Swap Execution Facility

W komunikacie CFTC z 3 stycznia stwierdzono, że Polymarket został pozwany za „oferowanie pozagiełdowych kontraktów opcji binarnych opartych na zdarzeniach” bez licencji jako „wyznaczony rynek kontraktowy” lub „usługa realizacji swap”.

„Wszystkie rynki instrumentów pochodnych muszą działać w granicach prawa, niezależnie od używanej technologii, w szczególności w przypadku tak zwanych zdecentralizowanych finansów lub przestrzeni „DeFi”” – powiedział Vincent McGonagle, pełniący obowiązki dyrektora ds. egzekwowania prawa w CFTC. . „Uczestnicy rynku powinni proaktywnie współpracować z CFTC”.

900 unikalnych wydarzeń

CFTC zauważyła również, że Polymarket otrzymał obniżoną cywilną karę pieniężną z powodu „znaczącej współpracy” firmy podczas dochodzenia.

Polymarket uznała opłat w tweet , stwierdzając, że będzie rozwiązać trzy rynki uznane za naruszenie ustawy, które są zaplanowane do wygasają po Jan 14. „Mamy przyjemność potwierdzić, że pomyślnie zgodził się na rozliczenia z CFTC, & Jesteśmy podekscytowani, że możemy iść naprzód i skupić się na przyszłości Polymarket” – powiedział zespół.

W zamówieniu zaznaczono, że Polymarket zaoferował kontrakty na ponad 900 wyjątkowych wydarzeń od momentu uruchomienia w czerwcu 2020 roku.

Źródło: thedefiant.io
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy