21 dni temu

CFTC nakłada na Polymarket grzywnę w wysokości 1,4 mln USD, nakazuje zamknięcie rynków i zwrot użytkownikom opłat za niezgodność

  • CFTC nałożyła grzywnę na obsługę rynków prognostycznych Polymarket w wysokości 1,4 mln USD za brak rejestracji jako dostawca opcji binarnych.
  • Regulator nakazał również zamknięcie swoich rynków prognostycznych, a firma zwróciła wszystkim swoim użytkownikom do 24 stycznia.

Commodity Futures Trading Commission (CFTC) nałożyła grzywnę na usługę zakładów kryptograficznych Polymarket w wysokości 1,4 miliona dolarów za nieprzestrzeganie ustalonych przepisów. Regulator rynków instrumentów pochodnych nakazał również zamknięcie swoich rynków prognostycznych, oprócz dokonywania zwrotów użytkownikom. CFTC ogłosiła te kary w poniedziałek, mówiąc, że są one egzekwowane, ponieważ firma nie zarejestrowała się w regulatorze.

W szczególności firma Polymarket nie złożyła wniosku o rejestrację na wyznaczonym rynku kontraktów (DCM) ani na instrumentach swapowych (SEF). Są one wymagane na mocy ustawy Commodity Exchange Act (CEA) dla firm oferujących opcje binarne w USA.

Polymarket to usługa prognozowania kryptowalut, której właścicielem i operatorem jest firma Blockratize, Inc. zarejestrowana w Delaware. Platforma pozwala użytkownikom wybrać jedną z co najmniej dwóch opcji na dane transakcje. Przykładem jest zwycięzca wyborów prezydenckich wśród wymienionych osób.

Kary Polymarket za naruszenie CEA

Według CFTC , Polymarket zaoferował 900 takich rynków prognostycznych od czerwca 2020 r. do tej pory. Regulator zauważa ponadto, że te rynki są swapami, a zatem podlegają prawu federalnemu.

Zgodnie z komunikatem prasowym organu nadzorczego, Polymarket współpracował w dochodzeniu, co doprowadziło do obniżenia grzywny. Firma ma przestać oferować rynki do 14 stycznia i dokonać zwrotu pieniędzy wszystkim swoim użytkownikom do 24 stycznia, za zamówienie. Firma jest również zobowiązana do zaprzestania dalszych naruszeń CEA. Obecnie całkowite wyłączenie wydaje się mało prawdopodobne.

W oświadczeniu p.o. dyrektora ds. egzekwowania prawa Vincent McGonagle powiedział:

Wszystkie rynki instrumentów pochodnych muszą funkcjonować w granicach prawa, niezależnie od wykorzystywanej technologii, aw szczególności dotyczy to tak zwanych zdecentralizowanych finansów lub przestrzeni „DeFi”.

Rynki instrumentów pochodnych DeFi znajdują się w domenie CFTC

Warto zauważyć, że Bloomberg w październiku 2021 r. poinformował, że Polymarket był przedmiotem dochodzenia. Wcześniej, w czerwcu 2021 r., były komisarz CFTC Dan Berkovitz powiedział, że rynki DeFi dla instrumentów pochodnych znajdują się pod jurysdykcją jego agencji, jego zdaniem.

„CEA nie zawiera żadnych wyjątków od rejestracji walut cyfrowych, blockchainów lub inteligentnych kontraktów” – powiedział.

Polymarket na swoim oficjalnym Twitterze ogłosił, że zawarł porozumienie z CFTC. Trzy z jego rynków, które nie będą zgodne z CEA, zostaną zlikwidowane. Dodatkowo wszystkie fundusze zostaną udostępnione użytkownikom do 14 stycznia. Polymarket spodziewa się wkrótce podać dalsze informacje na ten temat.

„Zostaliśmy zachęceni przez nasze wnioski płynące z tego doświadczenia i zbudowaliśmy wyjątkowy zespół ds. zgodności oraz solidne wewnętrzne praktyki i procedury, które zapewnią, że zgodność pozostanie integralnym filarem globalnej działalności Polymarket w przyszłości” – napisano w oświadczeniu.

Źródło: www.crypto-news-flash.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy