21 dni temu

CFTC nakłada grzywny na „zdecentralizowaną” platformę rynkową Polymarket 1,4 miliona dolarów, zamyka rynki niezgodne

Amerykańska Komisja Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC) nakazała „zdecentralizowanej” platformie rynku prognostycznego, aby zamknąć rynki niezgodne z przepisami i zapłacić grzywnę w wysokości 1,4 miliona dolarów. „Polymarket prowadził nielegalne, niezarejestrowane lub niewyznaczone narzędzie do zawierania internetowych kontraktów handlowych na opcje binarne oparte na zdarzeniach, znane jako »rynki zdarzeń«” — powiedział regulator instrumentów pochodnych.

CFTC podejmuje pierwszą akcję roku w zakresie egzekwowania kryptowalut

Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC) podjęła pierwszą w tym roku akcję egzekucji kryptowalut w USA. Regulator instrumentów pochodnych ogłosił, że w poniedziałek złożył zamówienie „zkładając i jednocześnie rozliczając opłaty przeciwko Blockratize zarejestrowanej w Delaware, Inc. d/b/a Polimarket”.

Firma została oskarżona „za oferowanie pozagiełdowych kontraktów opcji binarnych opartych na zdarzeniach i nieuzyskanie oznaczenia jako wyznaczony rynek kontraktowy (DCM) lub rejestracji jako instrumentu realizacji swapów (SEF)”, napisał CFTC. Regulator szczegółowo:

Zamówienie wymaga, aby Polymarket zapłacił cywilną karę pieniężną w wysokości 1,4 miliona dolarów, ułatwił rozwiązanie (tj. likwidację) wszystkich rynków wyświetlanych na Polymarket.com, które nie są zgodne z ustawą o giełdach towarowych (CEA) i obowiązującymi przepisami CFTC.

Firma z siedzibą w Nowym Jorku musi również „zaprzestać naruszania przepisów CEA i CFTC, zgodnie z zarzutami”.

Zgodnie z zarządzeniem „Do 14 stycznia 2022 r. pozwany zaprzestanie oferowania dostępu do obrotu na rynkach wyświetlanych na Polymarket.com”, o ile nie przestrzega zasad CFTC.

Polymarket opisuje siebie jako „zdecentralizowaną platformę rynków informacyjnych, wykorzystującą moc wolnych rynków do demistyfikacji wydarzeń w świecie rzeczywistym, które mają dla Ciebie największe znaczenie”. Reklamuje, że użytkownicy mogą „obstawiać” swoje przekonania dotyczące wyników rzeczywistych wydarzeń.

Witryna zawiera listę rynków, na których użytkownicy mogą stawiać zakłady, na przykład „Jaki procent przypadków Covid-19 w USA będzie pochodził z wariantu Omicron 1 stycznia 2022 r.” oraz „Czy roczna inflacja w Unii Europejskiej w grudniu wyniesie 5,4% lub więcej?”

Jednak jego strona internetowa zauważa: „Wymienione tutaj rynki służą wyłącznie celom informacyjnym. Nie czerpiemy z nich żadnych zysków.”

Według organu nadzoru nad instrumentami pochodnymi „Polymarket prowadził nielegalne, niezarejestrowane lub niewyznaczone narzędzie do zawierania internetowych kontraktów handlowych na opcje binarne oparte na zdarzeniach, znane jako »rynki zdarzeń«” od około początku czerwca 2020 r.

Zauważając, że platforma „oferowała ponad 900 oddzielnych rynków wydarzeń od momentu jej powstania, wdrażając inteligentne kontrakty hostowane na blockchain w celu obsługi rynków”, regulator opisał:

Polymarket tworzy, definiuje, hostuje i rozstrzyga handel i realizację kontraktów na opartych na zdarzeniach rynkach opcji binarnych oferowanych na swojej stronie internetowej.

CFTC wyjaśniła, że ​​„Rynki Polymarket obejmują wiele różnych opcji binarnych, w tym między innymi aktywa cyfrowe kryptowalut, bieżące wydarzenia i warunki finansowe”.

Regulator podkreślił, że kontrakty na rynku zdarzeń oferowane na platformie Polymarket „stanowią swapy pod jurysdykcją CFTC, a zatem mogą być oferowane wyłącznie na zarejestrowanej giełdzie zgodnie z regulacjami CEA i CFTC”. Cywilna kara pieniężna platformy została zmniejszona ze względu na jej „istotną współpracę z dochodzeniem w tej sprawie prowadzonym przez Wydział Wykonawczy”, zauważyła CFTC.

Po ogłoszeniu CFTC Polymarket wydał oświadczenie, w którym wyjaśnia:

Z przyjemnością potwierdzamy, że pomyślnie zawarliśmy ugodę z CFTC … trzy rynki, które mają zostać rozwiązane po 14 stycznia 2022 r., które nie są zgodne z ustawą, zostaną przedwcześnie zlikwidowane, a uczestnicy otrzymają zwrot pieniędzy.

Co sądzisz o działaniach CFTC przeciwko temu rynkowi prognoz? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: news.bitcoin.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy