17 dni temu

Dyrektor generalny Mirror Trading International Bitcoin Ponzi Scheme aresztowany w Brazylii – Rozporządzenie Bitcoin News

Johann Steynberg, poszukiwany dyrektor generalny Mirror Trading International, został niedawno aresztowany przez brazylijskie organy ścigania po tym, jak przyłapano go na używaniu fałszywego dokumentu. Aresztowanie, które miało miejsce w prowincji Goiás, zostało przeprowadzone przez brazylijską żandarmerię wojskową.

Fałszywe dowody tożsamości, laptopy i karty kredytowe zajęte

Johann Steynberg, dyrektor generalny Mirror Trading International (MTI), programu Bitcoin Ponzi, został niedawno aresztowany przez brazylijskie organy ścigania po tym, jak został przyłapany na używaniu fałszywego dokumentu. Po aresztowaniu skonfiskowano również karty kredytowe, laptopy i fałszywe dokumenty tożsamości.

Jak wynika z kilku raportów w języku portugalskim, Steynberg, który znajduje się na liście poszukiwanych Interpolu, został zatrzymany w prowincji Goiás przez członków elitarnej jednostki brazylijskiej żandarmerii wojskowej.

W oświadczeniu potwierdzającym aresztowanie brazylijska żandarmeria wojskowa podzieliła się również szczegółami kroków podjętych przed podjęciem decyzji o schwytaniu Steynberga. Oświadczenie wyjaśnia:

Po intensywnych pracach identyfikacyjnych i pokontrolnych oraz przy pomocy informacji przekazanych przez Policję Federalną udało się zidentyfikować i podejść do podejrzanego, który w momencie podejścia przedstawił fałszywy dokument.

Steynberg ukarany grzywną za używanie fałszywych dokumentów

Oprócz tego, że został aresztowany za rolę kluczowego twórcy schematu bitcoin Ponzi MTI, brazylijska żandarmeria wojskowa powiedziała, że ​​Steynberg musi również zapłacić grzywnę w związku z użyciem fałszywego dokumentu.

Jak wcześniej donosił Bitcoin.com News, Steynberg zniknął pod koniec grudnia 2020 r., kiedy pojawiły się doniesienia, że ​​kilku inwestorów MTI nie było w stanie wypłacić swoich środków. Krótko po jego zniknięciu sąd południowoafrykański orzekł, że MTI należy poddać tymczasowej likwidacji.

Jednak od tego czasu inni twórcy MTI – który został nazwany największym oszustwem bitcoinowym w 2020 roku – podjęli walkę o zatrzymanie procesu likwidacji upadłej firmy. Tymczasem sąd orzeka w sprawie wniosku o uznanie przez MTI za nielegalną działalność gospodarczą.

Jakie są twoje przemyślenia na temat tej historii? Powiedz nam, co myślisz w sekcji komentarzy poniżej.

Terence Zimwara

Terence Zimwara jest nagradzanym dziennikarzem, pisarzem i pisarzem Zimbabwe. Pisał obszernie o kłopotach gospodarczych niektórych krajów afrykańskich, a także o tym, jak waluty cyfrowe mogą zapewnić Afrykanom drogę ucieczki.

Kredyty obrazkowe: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Zastrzeżenie : ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest to bezpośrednia oferta ani zachęta do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacja lub poparcie jakichkolwiek produktów, usług lub firm. Bitcoin.com nie udziela porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.

Link źródłowy

Źródło: www.bitcointe.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy