17 dni temu

Model inteligentnego kontraktu Cardano UTXO ma być środkiem pośrednim między Ethereum, Bitcoin

Rok 2021 był rokiem monumentalnym dla sieci Cardano, kiedy wprowadzono inteligentne kontrakty. Założyciel IOHK, Charles Hoskinson, uważa, że ​​nowy rok będzie miał pierwszorzędne znaczenie dla wzmocnienia zdecentralizowanej infrastruktury aplikacji (dApp).

Przedstawił ambitny plan działania dla Cardano w tym roku w niedawnym filmie na temat dApps i rozwoju. Hoskinson podkreślił, że rozwój sieci w ciągu najbliższych sześciu do dziewięciu miesięcy będzie skoncentrowany wyłącznie na ulepszaniu ekosystemu dApp Cardano.

Nastąpi to za pomocą propozycji ulepszeń Cardano, które są zestawem prawie 22 propozycji ulepszeń sieci zarządzanych przez społeczność, które mają wejść w życie w 2022 roku. Głównym celem Hoskinsona podczas filmu było opracowanie rozszerzonego modelu inteligentnego kontraktu UTXO (eUTXO) dla inteligentnych kontraktów na Cardano.

Dokonał również rozróżnienia między modelem Bitcoin UTXO, który wykorzystuje język funkcjonalny Forth do tworzenia inteligentnych kontraktów, a wysoce ekspresyjnymi inteligentnymi kontraktami Ethereum Virtual Machine (EVM). Miało to na celu stwierdzenie, że Cardano próbował znaleźć kompromis między tymi dwoma, tworząc model eUTXO, który wyeliminuje niepotrzebne funkcje EVM, zachowując jednocześnie funkcjonalność modelu Bitcoin.

Szef dalej zaznaczył, że ma nadzieję, że prace nad eUTXO zostaną zakończone do października tego roku i nie zamierza pozostawić żadnego kamienia na głowie.

Tymczasem w poprzednim filmie Hoskinson długo mówił o innych CIP oczekujących na uruchomienie, z których wiele ma na celu dalsze przygotowanie Cardano do ewolucji w pełnoprawną sieć dApp. Obejmuje to Cardano dApp-Wallet Web Bridge (CIP-30), który stworzy oparty na stronie internetowej most komunikacyjny, który pozwoli dApps łączyć się z portfelami Cardano.

Hoskinson zauważył wcześniej, że około tuzina projektów Cardano jest również przygotowywanych do uruchomienia w sieci Cardano w pierwszym kwartale 2022 roku. Sieć zadebiutowała również w agregatorze DeFi TVL DeFiLlama po tym, jak niedawno uruchomiono swój pierwszy DEX MueseliSwap. Sieć w końcu wyłoniła się jako zauważalny rywal w przestrzeni DeFi.

Zmiany te następują po długim okresie krytyki sieci w ciągu ostatnich kilku miesięcy za brak widocznej aktywności rozwojowej. Jak się okazuje, Santiment niedawno ujawnił, że Cardano jest najbardziej rozwiniętą siecią na Github w 2021 roku, z ponad 140 000 wydarzeń rozwojowych mających miejsce w tym czasie.

Link źródłowy

Źródło: www.bitcointe.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy