21 dni temu

Cardano na szczycie list aktywności programistów 2021 przed Kusamą i Polkadot

Branżę kryptowalut można uszeregować na różne sposoby. Najpopularniejszą metodą pozostają rankingi według kapitalizacji rynkowej, choć warto również zwrócić uwagę na aktywność deweloperów. Cardano, Kusama i Polkadot objęli silną przewagę nad resztą stawki, co jest dość interesujące.

Aktywność programistów kryptowalut gwałtownie rośnie w 2021 r

Zawsze dobrze jest widzieć, jak programiści i programiści wnoszą wkład w istniejące projekty kryptowalut i blockchain. Jednak utrzymywanie aktualności kodu i wprowadzanie poprawek lub ulepszeń ma kluczowe znaczenie w ciągle zmieniającej się branży. Chociaż można by oczekiwać, że waluty uszeregowane według kapitalizacji rynkowej będą miały podobny status wśród działalności deweloperskiej, jest to dalekie od tego.

Po pierwsze, Bitcoin nigdzie nie znajduje się w pierwszej piętnastce pod względem aktywności deweloperów w 2021 r. To nieco zaskakujące, chociaż projekt był najdłużej ze wszystkich. Mimo to Bitcoin może korzystać z wielu ulepszeń i dodatków, aby utrzymać swojego dominującego lidera na rynku. Wiodąca na świecie kryptowaluta jest dużo utrzymywana, ale mniej niż wiele innych projektów w 2021 roku.

Zamiast tego liderami projektów pod względem działalności deweloperskiej są Cardano, Kusama i Polkadot. To dość ciekawa trójka, choć ma też sens. Cardano przeszedł kilka dużych zmian w 2021 roku, a Polkadot – a co za tym idzie Kusama – zaczął wprowadzać sloty parachain. Niemniej jednak wszystkie ekosystemy odnotowują ostatnio znaczące kamienie milowe i wciąż pozostaje wiele do zrobienia.

Niezwykłe jest to, jak blisko siebie te trzy projekty są blisko siebie, jeśli chodzi o aktywność deweloperów w 2021 roku. Niewielka aktywność oddziela wszystkie trzy, co potwierdza, że ​​te zespoły ciężko pracują z kwartału na kwartał. Co więcej, uzyskali znaczną przewagę nad Ethereum, Gnosis i Solana. Bardzo intrygujące statystyki, które potwierdzają, że w poszczególnych projektach jest coś więcej, niż może wskazywać ich kapitalizacja rynkowa.

A co z DeFi?

Rok 2021 był dość interesujący dla zdecentralizowanych finansów z wielu powodów. Setki projektów i protokołów weszły na rynek, a dziesiątki zniknęły równie szybko. Jest to bardzo konkurencyjna, ale niestabilna przestrzeń, w której użytkownicy wciąż mają wiele problemów i obaw. Niektóre projekty osiągnęły status „legitymizacji”, podczas gdy inne wciąż budują swoje fundamenty.

Według Santimanta, DeFiChain jest liderem projektu DeFi w zakresie aktywności programistów w 2021 roku. Jest to znany protokół, który nie trafił na zbyt wiele nagłówków w mediach. Jednak jego użytkownicy wydają się zadowoleni z postępów projektu, w tym z jego wysokiej przepustowości, niepełnego bezpieczeństwa Turinga i łatwości wdrażania aplikacji DeFi. Jego sieć jest zakotwiczona w łańcuchu bloków Bitcoin, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo.

Inne projekty DeFi, które odnotowują silną aktywność programistów, to Mdex, Sifchain, UMA, Pancakeswap, Synthetix, MakerDAO i inne. Wszystkie te nazwy są już w pewnym stopniu ugruntowane w przestrzeni kosmicznej, co wskazuje, że nowe protokoły i usługi staną przed ostrą bitwą pod górę.

Źródło: cryptomode.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy