22 dni temu

Cardano rozpocznie 2022 udoskonalenie swojego ekosystemu DApps dzięki Paramount Developments, ujawnia Charles Hoskinson

Kluczowe dania na wynos

  • Dyrektor generalny IOG, Charles Hoskinson, ujawnia, że ​​Cardano poświęci kolejne 6 do 9 miesięcy na doskonalenie DApps.
  • Reklamował model eUTXO Cardano jako najlepsze ramy inteligentnych kontraktów dla bezpieczeństwa i funkcjonalności.

Według Charlesa Hoskinsona, dyrektora generalnego działu rozwoju blockchain, Input-Output Global (IOG), Cardano zamierza spędzić następne sześć do dziewięciu miesięcy 2022 roku na doskonaleniu swojego zdecentralizowanego ekosystemu aplikacji (DApps).

Hoskinson ujawnił to w swoim pierwszym podcastie edukacyjnym na nowy rok, wideo Whiteboard na temat DApps and Development. Podcast miał na celu podkreślenie zalet modelu rozwoju DApp Cardano w porównaniu z innymi, takimi jak Ethereum.

Pytanie o słodki punkt dla wyrazistości DApps

Kluczowym tematem podcastu były względy projektowe, które zostały uwzględnione przy tworzeniu rozszerzonego modelu UTXO (eUTXO) Cardano w przeciwieństwie do modelu UTXO Bitcoina i modelu opartego na kontach Ethereum.

Hoskinson podkreślił, że główną różnicą w tych modelach była ich ekspresja, termin informatyczny używany do opisania szerokiego zakresu idei, które mogą być reprezentowane i przekazywane w języku programowania. W terenie, im droższy język, tym większa różnorodność i ilość pomysłów, które można wykorzystać do przedstawienia.

Dla Hoskinsona ekspresję języków programowania w branży blockchain można uznać za spektrum. Bitcoin, fundamentalny model branży, znajduje się na najniższym końcu tego spektrum dzięki wysoce bezpiecznemu, ale bardzo restrykcyjnemu modelowi UTXO, który wykorzystuje funkcjonalne podejście do pisania inteligentnych kontraktów. Na wyższym końcu spektrum znajduje się wirtualna maszyna Javy (JVM), która pozwala na wykonywanie na niej praktycznie każdego rodzaju programowania, ale jest również bardzo podatna na ataki.

Hoskinson w swojej analogii stwierdza, że ​​EVM Ethereum jest około 80 procent tego spektrum, ponieważ ma pewne ograniczenia zwiększające bezpieczeństwo, ale nie wystarczające, ponieważ wciąż było otwarte na ataki. Jednak Cardano zostało zaimplementowane, aby stać gdzieś pośrodku tego spektrum lub tego, co Hoskinson nazywa słodkim miejscem, gdzie rzeczy wykonywane zarówno na łańcuchach bitcoinów, jak i Ethereum można wykonać bez zbytniego ograniczania lub poświęcania bezpieczeństwa.

„Jedną z pierwszych części planu badawczego, kiedy szukaliśmy modelu UTXO, ponieważ naprawdę spodobał nam się ten pomysł na funkcjonalność…, powiedzieliśmy dobrze, że możemy go nieco rozszerzyć i dlatego napisaliśmy rozszerzony model UTXO. I naprawdę uważamy, że w przypadku dużej klasy zastosowań, sweet spot będzie gdzieś pośrodku.”

DApps do tej pory na Cardano

Analiza Hoskinsona nadejdzie w czasie, gdy DApps jest całym szumem w społeczności Cardano. Od czasu uruchomienia hard forka Alonzo, który umożliwił inteligentne kontraktowanie największej na świecie sieci blockchain Cardano, społeczność spodziewała się uruchomienia różnych aplikacji DApp, które są w fazie rozwoju.

Od stycznia oczekiwania są szczególnie wysokie, ponieważ w nadchodzących tygodniach pojawi się kilka aplikacji DApp. Oczekiwania nie znalazły jednak odzwierciedlenia w cenie ADA, natywnego tokena sieci. ADA kosztuje około 1,36 USD, co oznacza spadek o 10,9% w ciągu tygodnia.

Źródło: zycrypto.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy