16 dni temu

Cardano liderem pod względem aktywności deweloperów w 2021 r.

GitHub ujawnia kilka ciekawych statystyk dotyczących zaangażowania deweloperów w aktywne projekty blockchain na rok 2021.

Raport wyszczególniający aktywność deweloperów dla różnych tokenów został opublikowany przez Santiment. Może on być istotnym wskaźnikiem tego, jak udany będzie projekt w dłuższej perspektywie. Platforma o nazwie GitHub zapewnia statystyki dotyczące aktywności deweloperów. GitHub jest stroną repozytorium oprogramowania wybieraną przez takie projekty jak Solana, Polkadot, Ethereum i IOTA. GitHub to zlokalizowany system kontroli wersji, gdzie kod projektów widać publicznie. To tu deweloperzy mogą proponować i przesyłać ulepszenia i dodatki do istniejącego projektu.

Wśród 20 najlepszych projektów według zagregowanej aktywności deweloperskiej na rok 2021 znalazły się Cardano, Kusama, Polkadot i Ethereum. Projekt Flow, skoncentrowany na NFT, znalazł się na miejscu dziewiątym. Kusama to piaskownica deweloperska składająca się ze skalowalnej sieci unikalnych blockchainów. Ich kod oparty jest głównie na Polkadot. Służy ona do testowania aplikacji przed ich wdrożeniem na Polkadot. Liczba aktywnych współtwórców w repo projektu na GitHubie daje wgląd w zasięg sieci deweloperów tego projektu.

Cardano wygrywa w tej kategorii w 2021 roku, z 53 dziennymi współtwórcami. Inne godne uwagi projekty ze znaczącą liczbą aktywnych deweloperów dziennie obejmują token Trust Wallet, z 28 deweloperami, i Filecoin, z 22 deweloperami.

Zainteresowanie deweloperów tokenem Solana potwierdza szczególnie frekwencja na Hackathonach Solany. Liczba rejestracji na inauguracyjny hackathon w październiku 2020 r. wyniosła 1000. Następnie liczba ta wzrosła do 3000 na Solana X Serum DeFi Hackathon w lutym 2021 r.. W maju 2021 roku na Solana Season Hackathon było to już 13 000 osób.

Wzrosła liczba commitów na GitHubie

W GitHubie commit to sposób na dodanie zmiany do projektu. Cryptomiso raportuje liczbę commitów dokonanych w projekcie na GitHubie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy, było 8193 commitów do projektu Trust Wallet Token i 4552 commitów do tokena Solana. Najbardziej aktywnym współtwórcą Cardano w okresie od września 2016 do stycznia 2022 jest gromakovsky, z 2200 commitami, a następnie volhovm z 837 commitami.

Aktywność rozwoju protokołu DeFi

Jeśli chodzi o protokoły DeFi, wydaje się, że sidechainy, mosty i rozwiązania warstwy drugiej napędzają rozwój. W pierwszej dwudziestce projektów wiodących w rozwoju znajdują się defichain, PancakeSwap i Uniswap. Ethereum pozostaje wiodącą platformą dla aplikacji DeFi, a 10 najlepszych monet DeFi pod względem kapitalizacji rynkowej w 2021 roku było opartych na Ethereum.

Źródło: beincrypto.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy