21 dni temu

Cardano stało się najbardziej rozwiniętym projektem kryptograficznym na GitHub w 2021 r. — Santiment

Od wdrożenia widelca Cardano Alonzo minęły nieco ponad trzy miesiące, ale blockchain już zyskuje znaczną popularność wśród programistów.

Według danych zebranych przez CryptoRank i Santiment, Cardano było najbardziej rozwiniętym projektem kryptograficznym na GitHub w 2021 roku, z ponad 140 000 wydarzeń.

W pierwszej trójce znalazły się odpowiednio Kusama i Polkadot na drugim i trzecim miejscu, z mniej więcej taką samą liczbą wydarzeń w ciągu roku. Cardano pokonał działalność deweloperską Ethereum szerokim marginesem, przy czym ten ostatni uplasował się na czwartym miejscu. Santiment definiuje zdarzenie GitHub jako między innymi tworzenie problemu, tworzenie żądania ściągnięcia, komentowanie problemu lub żądania ściągnięcia lub rozwidlenie/zaznaczenie gwiazdką/oglądanie repozytorium kodu.

Podczas sesji na żywo na Youtube w zeszłym tygodniu założyciel Cardano, Charles Hoskinson, ujawnił, że na blockchainie Cardano jest opracowywanych około 127 projektów. Ponadto Hoskinson spodziewa się, że liczba użytkowników ADA wzrośnie dziesięciokrotnie w porównaniu z istniejącymi 2 milionami, dzięki rosnącej popularności tokenów niepodlegających wymianie, czyli NFT.

Zaawansowanie technologiczne Cardano również zyskuje na popularności po Alonzo. Jedną z godnych uwagi prac w toku blockchain jest aktualizacja drugiej warstwy Hydra , która kieruje transakcje poza łańcuch do pul stakingu bez partycjonowania samej księgi. Teoretycznie może umożliwić zaawansowane liniowe skalowanie sieci z setkami „węzłów hydra”, z których każdy przetwarza setki transakcji.

Powiązane: VC nie rozumieją, że Cardano ma społeczność: Charles Hoskinson

Inną godną uwagi wzmianką jest nowatorski mechanizm finansowania fintech, znany jako początkowa oferta puli udziałów (ISPO), który jest unikalny dla blockchain Cardano. W tej konfiguracji entuzjaści blockchain delegują swoje kryptowaluty w protokole i otrzymują tokeny nowego projektu, który ufundują jako nagrody. W przeciwieństwie do tego, nagrody za stawianie ADA trafiają do programistów. Środki nie opuszczają portfela osoby delegującej, dzięki czemu proces jest raczej bezpieczny. W jednym z takich projektów, Genius Yield , jego pule ISPO przekroczyły 118 milionów dolarów w ciągu 24 godzin.

Źródło: www.btcethereum.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy