16 dni temu

Cardano stało się najbardziej rozwiniętą kryptowalutą na Github w 2021 roku — Santiment

Według danych zebranych przez CryptoRank i Santiment, Cardano ( ADA ) było najbardziej rozwiniętym krypto na Github w 2021 roku, z ponad 140 000 wydarzeń.

W pierwszej trójce znalazły się odpowiednio Kusama i Polkadot na drugim i trzecim miejscu, z mniej więcej taką samą liczbą wydarzeń w ciągu roku. Cardano znacznie pokonał działalność deweloperską Ethereum , przy czym ta ostatnia uplasowała się na czwartym miejscu. Santiment definiuje zdarzenie Github jako między innymi tworzenie problemu, tworzenie żądania ściągnięcia, komentowanie problemu lub żądania ściągnięcia oraz rozwidlenie/oznaczenie gwiazdką/oglądanie repozytorium kodu.

Podczas sesji na żywo na Youtube w zeszłym tygodniu założyciel Cardano, Charles Hoskinson, ujawnił, że obecnie opracowywanych jest około 127 projektów na blockchainie Cardano. Ponadto Hoskinson spodziewa się, że liczba użytkowników ADA wzrośnie dziesięciokrotnie w porównaniu z istniejącymi 2 milionami dzięki rosnącej popularności tokenów niewymiennych.

Zaawansowanie technologiczne Cardano również zyskuje na popularności po Alonzo. Jedną z godnych uwagi prac w toku blockchain jest aktualizacja drugiej warstwy Hydra , która kieruje transakcje poza łańcuch do pul stakingu bez partycjonowania samej księgi. Teoretycznie może umożliwić zaawansowane liniowe skalowanie sieci z setkami „węzłów hydra”, z których każdy przetwarza setki transakcji.

Powiązane: VC nie rozumieją, że Cardano ma społeczność: Charles Hoskinson

Inną godną uwagi wzmianką jest nowatorski mechanizm finansowania fintech, znany jako początkowa oferta puli udziałów (ISPO), który jest unikalny dla blockchain Cardano. W tej konfiguracji entuzjaści blockchain delegują swoje krypto w protokole i otrzymują tokeny nowego projektu, który ufundują jako nagrody. W przeciwieństwie do tego, nagrody za stawianie ADA trafiają do programistów. Środki nie opuszczają portfela osoby delegującej, dzięki czemu proces jest raczej bezpieczny. W jednym z takich projektów, Genius Yield , jego pule ISPO przekroczyły 118 milionów dolarów w ciągu 24 godzin.

Źródło

Źródło: cointelegraph.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy