21 dni temu

Czy Ethereum (Eth) może odwrócić Bitcoin w 2022 roku? Ryan Selkis z Messari mówi, że jest 20% szansy

Według Ryana Selkisa z Messariego, w 2022 roku szanse, że Ethereum (ETH) przewyższy Bitcoina i stanie się największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, są dość niewielkie. Dyrektor generalny i założyciel wiodącej firmy monitorującej dane w sieci stwierdził, że prawdopodobieństwo „odwrócenia” bitcoina Ethereum w 2022 roku wynosi „może 20%”.

Wyjaśniając swoje poglądy na ten temat w najnowszym raporcie tezy Messari o Crypto za 2022 r., Selkis jest cytowany mówiąc;

Określiłbym prawdopodobieństwo „odwrócenia się” w przyszłym roku na około 20%, a nie dlatego, że ETH to pieniądze, bez względu na to, co mówi Sotheby's. Zapewnił, nawiązując do niedawnego dodania przez platformę aukcyjną Etheru do jej opcji płatności.

20% szansa to wciąż szansa, ale…

Chociaż Selkis postawił swoją stawkę na tej wartości z kilku powodów, które nakreśla, nie wyklucza całkowicie „odwrócenia się” w 2022 roku. Według , Bitcoin może nadal mieć największą kapitalizację na rynku kryptowalut, ponieważ jest lepszy od Ethereum jeśli chodzi o bycie „pieniędzmi”.

Podtrzymuje jednak pomysł, że Ethereum może mieć szansę na dokonanie herkulesowego wyczynu, „jeśli” rynek kryptowalut zacznie cenić sieć Ethereum wyżej niż Bitcoin ze względu na jej siłę bycia „najbardziej unikalną na świecie platformą komputerową posiadaną przez użytkowników ”.

Selkis uważa, że ​​możliwość takiego rozgrywania się jest niewielka, ponieważ zgadza się z dwiema myślami podzielonymi przez założyciela BitMEX, Arthura Hayesa, który stwierdził, że: Ethereum nie może być jednocześnie najlepszym wirtualnym komputerem i najlepszymi pieniędzmi; i że prawdopodobnie Bitcoin, największa sieć monetarna świata kryptowalut, będzie większa niż jego największy komputer wirtualny.

To stanowisko stoi w sprzeczności z oczekiwaniami niektórych innych analityków. Według oceny Goldman Sachs, cena etheru prawdopodobnie będzie nadal rosła w szybszym tempie niż Bitcoin, tak jak miało to miejsce w tym roku. Bank wyznaczył docelową cenę w wysokości 8 000 USD za Ether w ciągu najbliższych kilku miesięcy i oczekuje, że zbliży się do siebie i Bitcoina, nawet gdy Ethereum stanie się siecią typu proof-of-stake (PoS).

Szanse na odwrócenie Etheru są jeszcze większe

Niezależnie od tego Selkis zwrócił uwagę, że chociaż Ether chciał odwrócić Bitcoin, musiał również uważać na jego plecy, w przeciwnym razie może zostać odwrócony przez inne sieci blockchain PoS. Selkis twierdzi nawet, że Ethereum jest „bardziej atakowanym celem niż Bitcoin”, jak pokazała wydajność innych platform obliczeniowych warstwy 1. Zauważa, że ​​ci „zabójcy Ethereum” już czerpali wartość z Ethereum, ale główne konkurencje o dominację sieci monetarnej Bitcoinów nie mają nic wspólnego z pionierską kryptowalutą.

Naprawdę nie ma wiarygodnej konkurencji flippeningu dla Bitcoina poza Ethereum, ale ETH również musi uważać na jego plecy” – zauważono w raporcie. „Dominacja Bitcoin spadła w tym roku z 71% do 42%. Zły. Ale dominacja platformy inteligentnych kontraktów ETH również spadła z 80% do 60% i może stracić dodatkową wartość dla swoich nowych „sojuszników” rollupów warstwy 2, którzy wejdą na rynek na początku 2022 roku.

Źródło: coingape.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy