15 dni temu

BSC NFT i VeChain NFT: nasze najfajniejsze typy

Rynek NFT stał się jednym z głównych motorów wzrostu sektora kryptowalut blockchain w 2021 roku. Był to rzeczywiście niezwykły rok, w którym całkowity wolumen transakcji NFT przekroczył 23 miliardy dolarów do końca 2021 roku. Wielkość sprzedaży NFT w 2020 roku wyniosła zaledwie około 340 milionów dolarów . Chociaż jest to niezwykłe osiągnięcie, coś jest nie tak dla sektora NFT: wysokie opłaty transakcyjne. Większość projektów NFT znajduje się na blockchainie Ethereum, co prowadzi do przeciążenia sieci i wysokich kosztów transakcji.

Opłata transakcyjna, znana również jako gaz w ekosystemie Ethereum, to kwota, jaką użytkownik płaci za wykonanie transakcji w łańcuchu. Może to obejmować bicie NFT, handel NFT na rynkach wtórnych, granie w gry NFT i inne tego typu zastosowania. Gaz oscylował między 60 a 250 USD w zależności od obciążenia sieci, przy średnim koszcie około 63 USD w listopadzie . Tak wysoki poziom gazu sprawia, że ​​transakcje NFT są nie do utrzymania, a do pewnego stopnia również niemożliwe.

Właśnie dlatego entuzjaści NFT przechodzą w stronę blockchainów, w których opłata transakcyjna jest znacznie niższa. Dwa takie łańcuchy bloków, w których programiści NFT zmieniają swoją bazę, to Binance Smart Chain (BSC) i VeChain . W chwili pisania tego tekstu BSC ma opłatę transakcyjną w wysokości zaledwie 0,48 USD, podczas gdy VeChain również ma znikomy koszt transakcji.

W tym artykule opowiemy o niektórych z najpopularniejszych projektów NFT dotyczących BSC i VeChain.

Binance Smart Chain (BSC) NFT

Poniżej znajduje się lista niektórych z najlepszych NFT BSC:

1 Znudzona Małpa Binance Club

Bored Ape Binance Club (BABC) to zbiór 10 000 algorytmicznie generowanych małp z losową kombinacją 170 unikalnych cech. Zawiera również specjalną kolekcję 20 ręcznie rysowanych małp . Kolekcja BABC BSC NFTs jest inspirowana niezwykle udaną serią Bored Ape Yacht Club opartą na Ethereum. W ten sposób posiadacze BABC mają możliwość uczestniczenia w tętniącej życiem społeczności Bored Ape bez konieczności płacenia wygórowanych opłat za gaz. Posiadacze BSC NFT otrzymują procent wtórnej sprzedaży NFT jako nagrody i otrzymują tokeny zarządzania poprzez układanie swoich NFT. Wygląda na to, że każda sieć ma swoją własną pochodną najpopularniejszych kolekcji PFP .

2 Binance CryptoPunk

W wiedzy o kryptowalutach uważa się, że CryptoPunks zapoczątkował szał NFT wśród użytkowników kryptowalut. Ale te punki są teraz prawie niedostępne dla przeciętnego entuzjasty NFT ze względu na ich niebotyczne ceny. W ten sposób Binance CryptoPunks są okazją do zaangażowania się w społeczność punkową bez wydawania milionów. Te BSC NFT to zestaw znaków o rozdzielczości 10 tys. pikseli z unikalnymi atrybutami generowanymi losowo przy użyciu algorytmu komputerowego. Podczas gdy te ogólne reprezentują punkowych chłopców i dziewczynki, są też rzadsze postacie, które wyglądają jak małpy, zombie i kosmici.

3 zwierzaki bojowe

Przestrzeń gier NFT wzrosła wykładniczo w ostatnich miesiącach wraz z nagłym wzrostem zainteresowania grami Play-to-Earn. Jedną z takich niezwykle popularnych gier opartych na NFT na Binance Smart Chain jest Battle Pets . Każde ze Zwierzaków to słodkie i urocze BSC NFT, które użytkownicy mogą zbierać, karmić i hodować do zabawnych bitew. Posiadacze BSC NFT mogą uzbroić swoje zwierzaki i wygrać tokeny PET za wygrane bitwy. PET to tokeny użytkowe, które zasilają protokół Battle Pets, za pomocą którego użytkownicy przeprowadzają transakcje na platformie.

NFT w łańcuchu pojazdów

Poniżej wymieniliśmy niektóre z najpopularniejszych NFT VeChain:

1 VeThugs

VeThugs to gra typu Play-to-Earn oparta na NFT, w której VeChain NFT działają jako grywalne postacie w grze. Składa się z zestawu 10 tys. pikselowych bandytów z 12 unikalnymi cechami generowanymi losowo za pomocą oprogramowania Sztucznej Inteligencji. Oprócz zwykłych bandytów, użytkownicy mają również szansę na zdobycie rzadkiego zombie, wampira lub demona. Ci posiadacze VeChain NFT będą mogli używać swoich przedmiotów kolekcjonerskich w grze VeThugs, aby kraść i zdobywać punkty.

2 V-Panie

V-Ladies to kolekcja 198 wyjątkowych i ekscentrycznych młodych kobiet, z każdą postacią ręcznie rysowaną przez włoskiego artystę WildMinda. Te kolekcje celebrują kobiecość i różnorodność kobiet na całym świecie. WildMind jest jednym z pionierów ruchu „Kobieta w krypto” i zrzuca swoje VeChain NFT w partiach po 6 sztuk. Każdy z tych VeChain NFT jest wyceniony na 3K VET/25K WOV, a WildMind sprzedaje je na rynku World of V w każdy czwartek . Stały się tak popularne, że cena minimalna wzrosła do 1 miliona VET.

3 VETPets

VETPets składa się z zestawu 250 w pełni konfigurowalnych pikselowych NFT VeChain, które są dostępne na rynku World of V. Każdy VETPet ma wyjątkową jakość, ponieważ posiadacze VeChain NFT mogą je zaprojektować zgodnie z własnym wyborem. W ten sposób, w przeciwieństwie do większości innych projektów NFT, które mają standardowy projekt, użytkownicy VETPets mogą wprowadzać do swoich VeChain NFT niestandardowe cechy. Chociaż zestawy VETP pierwszej generacji są wyprzedane, entuzjaści NFT mogą je kupić na rynkach wtórnych. Popyt jest tak wysoki, że kolekcja drugiej generacji jest obecnie na etapie planowania.

Śledź Airdrop Alert, aby uzyskać więcej wiadomości i aktualizacji dotyczących kryptowalut ! I sprawdź roczne podsumowanie 2021 NFT CryptoRut na Youtube.

Źródło: blogs.airdropalert.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy