16 dni temu

ŁAMANIE: WonderFi Kevina O'Leary'ego kupuje największą kanadyjską giełdę kryptowalut

Bitcoinowy śmieciarz „Mr. Wonderul” zainwestował w kanadyjską giełdę kryptograficzną Bitbuy poprzez swój startup WonderFi.

Pokryty:

  • WonderFi Investment pana Wonderful
  • Trashing Bitcoin dla DeFi
  • Co to oznacza dla WonderFi

WonderFi Investment pana Wonderful

Kevin O'Leary, magnat biznesowy Shark Tank, który przekształcił się w kryptowalutę, zrobił kolejny ważny krok w kierunku zasobów cyfrowych, przejmując dużą kanadyjską giełdę kryptowalut Bitbuy. Według Yahoo Finance Kevin O'Leary i jego startup technologiczny WonderFi kupili dużą kanadyjską giełdę kryptograficzną Bitbuy za około 206 milionów dolarów .

Umowa została zawarta między WonderFi Technologies O'Leary i First Ledger Corp. Platforma „stworzy zunifikowaną platformę” do kupowania kryptowalut, ale w szczególności obejmuje plan zapewnienia użytkownikom dostępu do DeFi. Prawdopodobnie wzmocni to platformę WonderFi firmy O'Leary, która jest rodzajem scentralizowanego sposobu dostępu do DeFi.

Sam Bankman-Fried z FTX jest w rzeczywistości doradcą strategicznym WonderFi, która została uruchomiona w 2021 roku. O'Leary wypowiedział się w ogłoszeniu, mówiąc: „Jest to połączenie dwóch zespołów zarządzających o doskonałych umiejętnościach wykonawczych, które mają teraz przepustowość, zasoby i licencje aby zapewnić platformę kryptograficzną zgodną z klasą instytucjonalną.”

ZALECANE : Kevin O'Leary właśnie ujawnił rozmiar swojego portfela kryptowalut

kredyt: bitbuy

Trashing Bitcoin dla DeFi

W dzikim zamieszaniu O'Leary przeszedł od dzwonienia do śmieci Bitcoina do powiedzenia w zeszłym miesiącu, że 10% jego wszystkich zasobów to aktywa kryptograficzne. Doprowadziło to do tego, że O'Leary próbował zaangażować się w DeFi za pomocą regulowanego podejścia, jakim jest WonderFi.

Posunął się nawet do stwierdzenia, że „DeFi zmusi pośredników finansowych do znalezienia nowej pracy – może lśniących butów”. Takie podejście do DeFi, poprzez FinTech, obiektyw Silicon Valley jest wyjątkowe. Wielu krytyków twierdzi, że WonderFi po prostu zostanie nowym pośrednikiem.

O'Leary ma również interesujący pogląd, że banki „poczekają, aż inni opracują technologię”, zanim „wciągną firmy DeFi w „masową konsolidację”. Ten rodzaj koncepcji DeFi sugeruje, że O'Leary stawia na centralizację. Jeśli banki „zatrzaskują” „firmy” DeFi, to DeFi w ogóle nie będzie istnieć.

Niemniej jednak przewaga O'Leary'ego na krypto jest wyraźna po zakupie BitBuy. Jest to w rzeczywistości największa giełda w Kanadzie, założona w 2016 roku. Została oficjalnie sankcjonowanym brokerem kryptograficznym w listopadzie 2021 roku.

Co to oznacza dla WonderFi

WonderFi będzie teraz miało dostęp do „375 000 kanadyjskich klientów, z ponad 4,4 miliarda dolarów transakcyjnych za pośrednictwem platformy”. Według dyrektora generalnego WonderFi posiadanie licencjonowanego rynku jest „kluczową bramą” do zasobów cyfrowych, stwierdzając, że WonderFi stara się „ułatwić solidne, kompleksowe, ujednolicone doświadczenie klienta”.

Technologie WonderFi (WONDF) są notowane na giełdzie NEO w Kanadzie i notują prawie 6% w wiadomościach. Ten zakup wskazuje, że miliarderzy tacy jak O'Leary stają się coraz bardziej uparty na kryptowalutach.

Mimo wszystko tendencja do instytucjonalnej adopcji postępuje w szybkim tempie.

ZALECANE: OSC mówi, że Binance nie może działać w Ontario; Binance zapewnia mieszkańcom Ontario, że nigdzie się nie wybierają

Źródło: cryptosrus.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy