14 dni temu

Bored Ape Yacht Club jest już warte 1 mld USD

Słynna kolekcja NFT, Bored Ape Yacht Club (BAYC), znów trafia na czołówki portali internetowych. Powód? Osiągnęła już poziom aż 1 mld USD wartości na rynku OpenSea.

Bored Ape Yacht Club warte coraz więcej

BAYC to jedna z najpopularniejszych istniejących kolekcji NFT. Właśnie ogłoszono, że osiągnęła poziom aż 1 miliarda dolarów wartości na rynku OpenSea.

Według statystyk na stronie platformy handlowej, kolekcja wygenerowała już wolumen obrotu wynoszący 298 265 tys. ETH. Przy cenie eteru na poziomie około 3800 USD, w momencie pisania tego tekstu, to aż ponad 1,13 mld USD.

Dodajmy, że podaż „znudzonych małp” – czyli grafik stanowiących kolekcję i powiązanych z nimi tokenów – wynosi tylko dziesięć tysięcy egzemplarzy. Jak na razie kolekcja została rozdzielona pomiędzy około sześcioma tysiącami posiadaczy. Niektóre NFT małp są warte fortunę. Przykładowo, Bored Ape #9055 zostało kupione przez rapera Eminema za ponad 460 tys. USD (nabyta przez niego małpa chwilę później stała się jego zdjęciem profilowym na Twitterze). Do tej pory Eminem wszedł już w posiadanie co najmniej 15 NFT na OpenSea posługując się nickiem Shady_Holdings. Z kolei inny token z kolekcji został kupiony przez gwiazdę NBA – Stepha Curry’ego – za 180 tys. USD.

Bored Ape Yacht Club

Gra o tron na rynku NFT

Kolekcja BAYC jest drugą pod względem popularności na OpenSea, przyćmioną jedynie przez serię CryptoPunk. To z kolei zbiór pikselowych grafik przedstawiających tytułowych punków, z którymi także powiązane są tokeny.

Polecamy również zapoznanie się z naszym rankingiem najdrożej wycenianych prac NFT sprzedanych w 2021 roku.

Warto jednak dodać, że BAYC odnotowało większy wolumen obrotu niż CryptoPunks w ciągu ostatniego miesiąca. Możliwe, że to zapowiedź zmiany na tronie króla NFT.

We wrześniu sprzedano zestaw 101 tokenów BAYC na Sotheby’s i to za łączną kwotę 24 milionów dolarów.

Za dużymi liczbami idą i inne sukcesy. Wraz ze swoją rosnącą popularnością BAYC zapewniło już sobie również wiele partnerstw z uznanymi markami, w tym z Adidasem.

Na polskim rynku NFT zainteresowana jest np. Magda Gessler, która kupiła niedawno token oraz grafikę przedstawiającą przypominającego ją misia. To personalizowane dzieło nosi nazwę Fancy Bear.

Źródło: bitcoin.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy