14 dni temu

Wydawca Bloomberg: Crypto Future jest jasne, ponieważ Bitcoin staje się częścią systemów finansowych

Eddie van der Walt, redaktor Bloomberg, wyraził swoje przemyślenia na temat branży kryptowalut w 2022 roku.

Wydaje się być bardzo optymistycznie nastawiony do Bitcoina ze względu na wydarzenia z ubiegłego roku. Według niego udane IPO Coinbase , dołączenie Paypal do Crypto oraz zatwierdzenie pierwszego w historii Bitcoin ETF w USA pomogły wprowadzić kryptowaluty jako standardowe aktywa.

Inne krypty w większości podążają za cieniem BTC. Mimo to warto zauważyć, że niektóre sektory kryptowalut wykraczają poza finanse, takie jak NFT i Metaverse.

Wizja Van der Walta pokazuje świetlaną przyszłość dla kryptowalut, z których wiele wynika z infrastruktury budowanej wokół Crypto.

Eddie van der Walt powiedział:

„Ubiegły rok był szalonym rokiem dla Bitcoina i Crypto, ponieważ nastąpił znaczny postęp w sektorze kryptowalut. Myślę, że kryptowaluty stają się częścią systemu finansowego. Rok lub dwa temu ludzie argumentowali, że kryptowaluty spadną do zera i że nie mają żadnej wartości; Myślę, że nikt już tak nie mówi, ponieważ teraz mamy ETF-y, IPO w sektorze i kontrakty terminowe, które mają płynność”.

Oprócz rozwoju firm kryptograficznych obecnych na samym rynku, takich jak giełdy, do ruchu kryptowalut dołączają również zewnętrzni gracze. Firmy takie jak Visa i PayPal oraz tradycyjne banki wykazują duże zainteresowanie sektorem kryptowalut.

„Myślę więc, że Crypto to infrastruktura finansowa otwarta dla inwestorów instytucjonalnych, a oni wolą Bitcoin. Z tych powodów myślę, że w zeszłym roku widzieliśmy przełom BTC i ogólnie rozwija się fascynująca przyszłość dla kryptowalut.”

Van der Walt uważa, że ​​Bitcoin przetrwał próbę czasu, a teraz zarówno osoby prywatne, jak i instytucje uważają, że można go bezpiecznie używać w swoich portfelach.

„Bitcoin przeszedł zawiłości we wczesnych latach, ale teraz wkracza w swój najlepszy czas, a teraz branża kryptowalut zdefiniuje, co to jest, co to znaczy i co możemy dzięki nim osiągnąć”.

Bitcoin skończył w poniedziałek 13 lat , a oprócz osiągnięć, które BTC zdobył w zeszłym roku, należy również zauważyć, że stał się najszybszym aktywem, który osiągnął kapitalizację rynkową w wysokości 1 biliona dolarów.

Wreszcie, przy coraz większej wiedzy na temat Bitcoina przekazywanej ludziom, można sobie tylko wyobrazić przyszłość coraz większej adopcji BTC. Inne kryptowaluty prawdopodobnie nadal będą wykorzystywać ten ruch, rozwijając obszary takie jak NFT i Metaverse.

Źródło: thecryptobasic.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy