15 dni temu

BlockVenture prowadzi rundę akcji o wartości 3 milionów dolarów dla platformy Metaverse Plato Farm

PlatoFarm, platforma web3.0 skoncentrowana na konstruowaniu Plato Utopian w metaverse, zamknęła nowe finansowanie prowadzone przez dużą firmę venture capital BlockVenture.

Firma ogłosiła w środę na Twitterze, że zebrała 3 miliony dolarów, podnosząc całkowitą wycenę Platona do 300 milionów dolarów.

Oprócz BlockVenture w rundzie finansowania wzięły udział duże firmy inwestycyjne kryptowalut, takie jak Chronos Ventures, Cipholio Ventures, ZBS capital, Chain Broker, CryptoDep, Vadym Piholenko, OP Crypto, K&R, Formless Beta, Gagarin Crypto, Crypto Media, Top 7 ICO, Block Patch zostanie uruchomiona na Tokensoft dla IDO.

Plato Farm to gra NFT, która obsługuje protokoły HRC721、HRC1155 i ERC1155. Gracze mają za zadanie hodować rośliny i hodować zwierzęta na małej farmie, aby zdobyć żetony MARK i PLATO, które można następnie wykorzystać z różnymi przedmiotami NFT, aby przekształcić ich jałową ziemię w tętniące życiem miasto. Gracze mogą również zakładać własne gildie i zarabiać podczas gry. Plato Farm bierze swoją nazwę od starożytnego greckiego filozofa Platona (Πλατών, 427 pne – 347 pne). Był jednym z wielkich filozofów starożytnej Grecji, a także całej kultury zachodniej. W języku greckim słowo Platus oznacza „płaski, rozległy” itp. W swojej książce Republika Platon przedstawił obraz państwa sprawiedliwego: państwa o umiarkowanych rozmiarach, w którym można było zobaczyć cały kraj z wysokiego punktu w mieście i gdzie ludzie znają się twarzą w twarz. Platon uważał, że państwo zaczęło się od podziału pracy. To jest powód, dla którego przyjęliśmy Platon jako nazwę naszego projektu. Plato Farm, najprościej mówiąc, polega na budowaniu od podstaw własnego metawersu z pracą i pomysłowością w nowym utopijnym wirtualnym świecie, a także gromadzeniu bogactwa, kontaktów i prestiżu, rozwijaniu grup społecznych, budowaniu organizacji i tworzeniu większej, efektywniejszy system funkcjonowania społecznego. A wszystko to można zrobić krok po kroku w Plato Farm.

Prawdziwie zdecentralizowany system operacji społecznych

W Plato Farm istnieje podwójny system tokenów, Plato i MARK, gdzie Plato jest najcenniejszym tokenem w obiegu i ma stałą emisję. Łączna liczba tokenów Plato to 100 milionów. Zasady uwalniania są niezwykle surowe: wszystkie tokeny Plato są objęte inteligentną umową i będą uwalniane liniowo w ciągu trzech lat. MARK służy do zbierania punktów w grze. Oprócz 1 miliarda tokenów MARK wydanych dla publicznej wersji beta, 28800 MARKS jest produkowanych na blok, ponieważ bloki są tworzone w Heco, a produkcja zostanie zatrzymana po 3 latach. Początkowa cena MARK to 0,0001U. Wszystkie systemy ekonomiczne działające w Plato Farm opierają się na całkowitej wartości ekologicznej graczy w ekosystemie. Oznacza to, że im więcej graczy bierze udział w grze, tym więcej wytwarzają produktów, a im większy system ekonomiczny systemu, tym wyższe zarobki gracza w ekologii Plato. I chociaż produkcja MARK w grze jest bardzo szybka, mechanizm spalania i konsumpcji MARK w całej ekologii gry jest również bardzo wydajny. Obejmuje prawie wszystkie praktyki biznesowe w całej grze.

  • Scenariusz spalania i konsumpcji pierwszy: używanie MARKA do kupowania rekwizytów i nasion, bydła, owiec, świń i kurczaków oraz innych zwierząt, materiałów produkcyjnych itp.
  • Scenariusz spalania i konsumpcji drugi: spal MARK, gdy NPC sprzedają rekwizyty.
  • Scenariusz spalania i konsumpcji trzeci: spal MARK w grze, np. zapłacenie okupu za przyłapanie na kradzieży warzyw, udział w konkursach rolniczych itp.

W grze ekologii Plato Farm nie ma prawdziwego dealera. Wszystko jest zamknięte w inteligentnej umowie, która została skontrolowana i zatwierdzona przez firmę ochroniarską.

Eksperyment społeczny oparty na Metaverse, a nie tylko grze łańcuchowej

Jak sugeruje nazwa, mechanika projektu Plato Farm opiera się na systemie społecznym Republiki. Różnica polega na tym, że w trakcie rozwoju projektu budowa Republiki i zróżnicowanie eksperymentu społecznego nastąpi szybciej, co w rzeczywistości zajęłoby setki lat. W Platonie potrzeba tylko kilku miesięcy, aby zmiany miały miejsce. Kondycja systemu ekonomicznego w Plato Farm będzie również eksperymentem społecznym, który sprawdzi sukces Republiki, który przewidział Platon. W końcu Platon tak naprawdę nie wdrażał w swoim życiu eksperymentów Republiki i aparatu regulacyjnego. W prawdziwym świecie większość krajów korzysta z planu awaryjnego i polega na konstytucji w zakresie zarządzania państwem. W Republice Platon postrzega ideę niezmienności jako jedyną i ostateczną prawdę, więc w naszym projekcie mamy różne zasady zapisane w niezmiennej inteligentnej umowie, która gwarantuje najbardziej fundamentalną uczciwość i sprawiedliwość systemu społecznego.

Sprawiedliwość to robienie tego, co jest słuszne w państwie, a sprawiedliwość jest w państwie, gdy każda jednostka wykonuje tylko jeden rodzaj pracy, która jest odpowiednia dla państwa i najlepiej odpowiada jej naturze. nie jest konieczne, aby każda osoba wykonywała różne zawody, ale każdy wykonuje pracę, do której jest szczególnie odpowiedni, czy to młody czy stary, mężczyzna czy kobieta, wolny czy niewolnik, rzemieślnik, władca lub rządzony.

„Republika” Platona Na tej podstawie gracze mogą wybrać swoją rolę „Gospodarstwa” w grze i są w stanie wyprodukować odpowiednie środki produkcji, aby zaspokoić potrzeby społeczeństwa. W ekosystemie gry znajduje się obecnie prawie 20 różnych środków produkcji, z których każdy odgrywa ważną rolę w Plato Farm.

Ważniejsze z tych aktywów produkcyjnych i urządzeń są kupowane i konfigurowane przez Plato, a materiały do ​​produkcji i nasiona są głównie kupowane i konsumowane przez MARK. Gracze mogą również kupować te produkty między sobą na własne potrzeby produkcyjne. Możliwa jest również sprzedaż produkcji bezpośrednio NPC-om, którzy muszą zarabiać w grze.

Ustalenie tak wielu materiałów i zasobów produkcyjnych to stworzenie współzależności między różnymi graczami i uczynienie każdego z nich niezbędnym. Jednocześnie mamy świadomość, że

niemożliwe jest, aby jednostka zarządzała skomplikowanym systemem produkcyjnym, dlatego stworzyliśmy Social, aby umożliwić poszczególnym graczom bardziej efektywne organizowanie i koordynowanie procesu. Plator Farm to republika, która organizuje razem niewielką liczbę ludzi za pomocą technologii blockchain i koncepcji Metaverse. Poprzez ten projekt Plato Farm eksperymentuje z opłacalnością stworzenia republiki pod względem ekonomicznym.

Demokratyczne rozwiązanie złych uczynków w Plato Farm

W regulacji makroekonomicznej istnieje zarządzanie DAO w celu osiągnięcia lepszej dystrybucji zysków oraz zapewnienia rozwoju i doskonalenia systemu z korzyścią dla większości uczestników. Tak więc w Plato Farm DAO będzie funkcjonować jako swego rodzaju konstytucja. Określa dystrybucję korzyści z projektu, a nawet prawa do zarządzania projektem. Ponieważ na początku gry projekt jest prawie całkowicie zdecentralizowany, właściciel projektu nie ingeruje bezpośrednio w żadne działania związane z ekologią gry, a cały ekologiczny rozwój odbywa się w sposób naturalny. Zespół projektowy angażuje się tylko w optymalizację gry i naprawianie błędów. DAO pozwala graczowi na dokonywanie makro korekt wszelkich nierozsądnych zachowań w grze, a także istnieją mikro kary, takie jak grzywny „ZNACZENIA” za kradzież plonów. Gracze mogą bojkotować monopol na kupno i sprzedaż materiałów produkcyjnych w ekosystemie Plato Farm, w którym cykl wszystkich materiałów produkcyjnych jest ze sobą powiązany i prawie niemożliwe jest samodzielne ukończenie wszystkich etapów produkcji przez jednostkę. Oznacza to, że gracze mają coś do powiedzenia w grze, a jednocześnie materiały produkcyjne podlegają wahaniom cenowym. Gracze muszą konkurować ze swoimi konkurentami, którzy uprawiają te same rodzaje upraw, a także ze wszystkimi kupującymi w ekosystemie. Muszą zatem dostosować swoją strategię produkcyjną na czas, aby zmaksymalizować korzyści. Strategia gracza jest bardzo prosta. Jako ciężko pracujący rolnik, dopóki pracujesz bardzo ciężko, będziesz w stanie stworzyć najwyższą wartość.

Streszczenie

Wszystko w mechanice Plato Farm pasuje do definicji Platona dotyczących spekulatywnego obywatelstwa, podziału pracy i sprawiedliwości w Republice. Plato Farm oferuje również graczom możliwość przestrzegania sprawiedliwości i zwiększania dochodów w grze, a także prawo do „uczestniczenia” w polityce jako obywatele metawersu Plato Farm. Gracze mogą wykorzystać swoje pieniądze i zasoby, aby połączyć siły z większą liczbą ludzi, aby zmonopolizować grę i grać na większą skalę, jednocześnie budując idealny kraj jako eksperyment społeczny. Zarówno związki zawodowe, jak i zwykli gracze mogą znaleźć tutaj swoje preferowane sposoby zdobywania dochodów i ról społecznych. Jako symulacja biznesowa Plato Farm doskonale ucieleśnia koncepcję Metaverse.

Źródło: dailycoin.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy