16 dni temu

Domeny Blockchain, które staną się kolejną wielką rzeczą na platformach takich jak Quik.com

Czas czytania: 4 minuty

Domeny Blockchain, które staną się kolejną wielką rzeczą na platformach takich jak Quik.com


Zastrzeżenie:

Powyższe odnosi się do opinii i służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie traktuj tego jako spersonalizowanej porady finansowej lub porady inwestycyjnej. Poglądy wyrażone przez autora niekoniecznie reprezentują opinię BitPrime.


Czym są łańcuchy bloków i domeny łańcucha bloków?

Krótko mówiąc, blockchain to cyfrowa księga. W pewnym sensie blockchain jest księgą publiczną, której nie można zmienić ani manipulować. Dystrybucja danych na serwerach w sieci odbywa się za pomocą łańcucha bloków.

Nowa transakcja jest weryfikowana i księgowana w księdze za każdym razem, gdy tworzony jest nowy blok. Distributed Ledger Technology to nazwa, która ogólnie odnosi się do zdecentralizowanej bazy danych (DLT).

Nazwy domen Blockchain to rozszerzenia domen połączone ze zdecentralizowaną księgą publiczną wspieraną inteligentną umową konkretnego łańcucha bloków. Otwiera to wiele drzwi w kierunku funkcjonalności, prywatności, wydajności, indywidualnej własności i, co najważniejsze, decentralizacji.

Quik.com wkrótce wyda swoją platformę, która pozwoli użytkownikom bić, wymieniać, kupować i sprzedawać nazwy domen blockchain w łatwy i przyjemny sposób.

Obraz Quik Whitepaper dla domen Blockchain
Kliknij ten obraz, aby zostać przekierowanym do Quik Whitepaper.

Korzyści z nazwy domeny Blockchain

Nazwa domeny blockchain może być używana na wiele różnych sposobów. Zacznijmy od rozmowy o portfelach kryptowalut . Generalnie adresy portfeli kryptowalut są żmudnie długie i niemożliwe do zapamiętania. Jeśli popełnisz błąd podczas kopiowania adresu, możesz przelać środki do portfela innej osoby. Nazwy domen Blockchain mogą działać jako link do portfela kryptograficznego, oszczędzając Ci kłopotów.

Na przykład adres IP Google to 172.217.10.14. Nie jest to łatwe do zapamiętania, jeśli mówimy o zapamiętywaniu dziesiątek adresów IP witryn. Używamy więc nazwy domeny Google.com. Podobnie długi ciąg liter i cyfr znalezionych w adresach portfela kryptograficznego zostanie zastąpiony prostym linkiem do domeny wspieranym przez blockchain, dzięki czemu Twoje płatności będą łatwiejsze w zarządzaniu i jeszcze bezpieczniejsze.

Po drugie, masz pełną własność domeny. Możesz też budować na nim strony internetowe. Strony te będą zdecentralizowane i tak przejrzyste, jak to tylko możliwe. Mówiąc najprościej, nie będzie żadnego nadzorcy ograniczającego zawartość Twojej witryny ani grożącego usunięciem rejestracji nazwy domeny. Stworzy to więcej wolności w Internecie i pozwoli nam doświadczyć świata online wolnego od podmiotów kontrolujących i ograniczających.

Nazwa domeny blockchain, którą posiadasz, będzie w całości Twoja i nie będziesz musiał w pewnym sensie płacić nikomu żadnej opłaty rejestracyjnej lub odnowienia. Ponadto po wybiciu ta unikalna nazwa domeny blockchain będzie twoja. Pozostanie twoje na zawsze lub do czasu, gdy zdecydujesz się go sprzedać.

Witryny z nazwami domen Blockchain mogą być również wykorzystywane do tworzenia wielofunkcyjnych aplikacji internetowych, które będą działać na tych witrynach. Narzędzia, takie jak gry i inne potężne aplikacje, będą częścią sieci 3.0 , na którą czekamy. Wszystko to będzie oparte na zbiorze inteligentnych kontraktów znanych jako nazwy domen blockchain.

Jak wybić nazwy domen Blockchain?

Po pierwsze, musisz znaleźć rynek, który pozwoli ci znaleźć i wybić nazwy domen blockchain. Quik.com wkrótce wyda swoją platformę, na której będzie można wybijać nazwy domen blockchain. Otrzymasz listę rozszerzeń nazw domen blockchain, które możesz połączyć z wybranym adresem i sprawdzić, czy jest nadal dostępny. Jeśli jest dostępny, wszystko, co musisz zrobić, to wybić go na preferowanym łańcuchu bloków spośród dostępnych do wybicia.

Wybijając, po prostu przenosisz nazwę domeny z konwencjonalnego serwera do księgi publicznej wspomnianego łańcucha bloków, gdzie będzie ona działać jako nazwa domeny łańcucha bloków. Całkowicie zdecentralizowany i budulec Web 3.0.

W jaki sposób nazwy domen Blockchain będą lepsze niż konwencjonalne nazwy domen?

Na początek konwencjonalne nazwy domen muszą być zarejestrowane u rejestratora DNS, który będzie sprawował kontrolę nad adresem Twojej domeny. To sprawi, że będziesz ograniczony do tego, co robisz ze swoimi witrynami, co tworzysz, a nawet gdy zdecydujesz się zamknąć swoją witrynę. Nie dotyczy to jednak nazw domen blockchain. Tutaj będziesz właścicielem i nie będziesz winien nikomu wyjaśnienia, co zdecydujesz się zrobić ze swoją nazwą domeny.

Dokonywanie płatności w przypadku konwencjonalnych nazw domen nie jest łatwe i nie jest zbyt bezpieczne. Dzięki nazwom domen blockchain inteligentne kontrakty zapewnią, że Twoje transakcje będą realizowane wydajnie, szybko i bezpiecznie.

Wreszcie, konwencjonalne nazwy domen są ograniczone do działania jako adresy stron internetowych. W przeciwieństwie do tego, nazwy domen blockchain mogą być używane na wiele sposobów, od tworzenia stron internetowych i aplikacji po działanie jako linki pomocnicze do portfeli kryptograficznych.

Oczywiście domeny blockchain są lepsze od domen konwencjonalnych. Wkrótce przejmą kontrolę nad Internetem, jaki znamy.


O autorze:

Heena Vinayak jest założycielką Quik.com, rynku nazw domen opartego na transakcjach blockchain. Heena i jej firma zainteresowały się przestrzenią kryptowalut w 2017 roku.

Zastrzeżenie:

Powyższe odnosi się do opinii i służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie traktuj tego jako spersonalizowanej porady finansowej lub porady inwestycyjnej. Poglądy wyrażone przez autora niekoniecznie reprezentują opinię BitPrime.

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022

Źródło: www.bitprime.co.nz
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy