22 dni temu

Blockchain i Metaverse wkraczają na targi Consumer Electronics Show

Technologia Blockchain, metaverse i NFT ma zrobić furorę na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas w tym tygodniu.

CES to coroczne wydarzenie, na którym odbywają się wystawy najnowszych osiągnięć technologicznych i przemówienia gigantów, takich jak LG, Samsung, Amazon, Nvidia i Sony.

Tegoroczna impreza potrwa od 5 do 7 stycznia i będzie gościć ponad 2200 wystawców, a firmy kryptograficzne i NFT będą godnym uwagi dodatkiem do wieloletnich producentów gadżetów i producentów telewizorów.

Jeśli chodzi o sektor blockchain, wystawcy zgrupowani w kategorii kryptowaluty to derywaty i giełda NFT FTX, platforma NFT Blockparty oraz twórcy oprogramowania i sprzętu NFT Atomic Form.

W kluczowych przemówieniach wydarzenia znajdą się m.in. założycielka Filecoin Clara Tsao, dyrektor ds. rozwoju i produktu Celsius Network Tushar Nadkami, dyrektor ds. Polityki Coinbase Faryar Shirzad oraz założyciel i dyrektor generalny Art Blocks Inc Erick Calderon.

„Czy stablecoiny są naprawdę stabilne? W jaki sposób tradycyjne banki przyjmują kryptowaluty? Czy moja firma powinna przyjmować płatności kryptograficzne? Odpowiadamy na wielkie pytania z dzisiejszymi najlepszymi ekspertami”, mówi podgląd panelu Decrypting Crypto . W składzie znajdują się Nadkami, Tsao, dyrektor generalny Transform Ventures Michael Terpin i dyrektor wykonawczy Blockchain Association Kristin Smith.

Według organizatora konferencji Consumer Technology Association, kilka czołowych marek wykorzysta swoje miejsca na imprezie do odkrywania i promowania rozwoju technologii Metaverse, takich jak „sprzęt, oprogramowanie oraz blockchain i kryptowaluty”.

Mówiąc o planach Samsunga dotyczących CES producent ostatnio zintensyfikował swoje inicjatywy blockchain , ogłaszając platformę NFT dla swoich nowych inteligentnych telewizorów starszy menedżer CTA ds. wywiadu branżowego Brian Comiskey powiedział The Australian, że:

„Naprawdę przyjrzymy się Samsungowi. Ich rozwój smartfonów na targach będzie interesującym obszarem do obejrzenia od strony sprzętowej Metaverse. Ich telewizory będą nawet pokazywać, co mogą zrobić dla Metaverse.

„Oni naprawdę starają się być punktem kompleksowej obsługi różnych gospodarek i technologii internetowych” – dodał.

Comiskey wygłosił kilka upartych oświadczeń na temat kryptowalut, technologii blockchain i NFT, mówiąc o zainteresowaniu ze strony firm głównego nurtu, nazywając je „przyszłą ewolucją płatności i tym, jak wygląda handel”, która będzie rosła wraz z Metaverse.

„Myślę, że NFT i kryptowaluty naprawdę stanowią okazję do tego, aby blockchain stał się bardziej popularny wśród konsumentów” – powiedział.

Powiązane: NFT znalazły prawdziwą użyteczność wraz z pojawieniem się Metaverse w 2021 r.

W rozmowie z Wall Street Journal 4 stycznia Maribel Lopez, główny analityk w firmie Lopez Research zajmującej się analizą technologii, powiedział, że chociaż NFT i Metaverse są wciąż nowością dla wielu czołowych firm technologicznych, podkreślając krwawą przewagę sektora blockchain w 2022 r. wpisuje się w wizję corocznych wydarzeń CES.

„Czy trochę wyprzedzamy nasze narty w temacie Metaverse i NFT? Tak. Ale na tym właśnie polega CES”.

Źródło: currencycrypt.net
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy