16 dni temu

Hashrate Bitcoina osiąga nowy rekord wszech czasów

Wraz z początkiem nowego roku hashrate bitcoina osiąga nowy rekord wszech czasów, więc przyjrzyjmy się dzisiaj bliżej naszym najnowszym wiadomościom dotyczącym bitcoina .

Bitcoiny są teraz tak bezpieczne jak zawsze po tym, jak hashrate sieci wzrosło do nowego rekordowego poziomu 203,5 eksahashów na sekundę, zgodnie z danymi z Bitinfocharts . Hashrate odnosi się do łącznej mocy obliczeniowej wykorzystywanej do wydobywania i przetwarzania transakcji. Im wyższy hashrate, tym bezpieczniejsza jest sieć, ponieważ moc obliczeniowa wymagana do ataku również wzrasta. W ciągu ostatniego roku, hashrate Bitcoin wzrosła o 49% w porównaniu z 136,5 EH / y nagrane na 2 stycznia ND, w 2021 r.

Wzrost jest jeszcze bardziej imponujący i wynosi 199,2% w porównaniu z wartościami z lipca ubiegłego roku, kiedy Hashrate spadł do zaledwie 68 EH/s w następstwie chińskiej represji wobec przemysłu wydobywczego. Od tego czasu sieć stale się ożywiała, a kilku operatorów wydobywczych BTC przeniosło się do innych jurysdykcji, takich jak Kazachstan i Stany Zjednoczone. W międzyczasie przewiduje się, że trudność wydobywania bitcoinów jako miara tego, jak trudno jest wydobywać nowe monety, wzrośnie o kolejne 2,57%, a według BTC.com byłaby to ogromna odległość od poprzedniego maksimum odnotowanego w maju, według platforma btc.com.

Sieć jest nowy kamień milowy przyszedł czas, aby uczcić rocznicę 13-lecia Genesis Bloku Dzień Bitcoin jest. W 2009 roku Satoshi Nakamoto, który stworzył Bitcoina, wygenerował blok zero znany jako Genesis Block z bazą monet zawierającą słynny nagłówek, który pojawił się w brytyjskiej gazecie „The Times”: „Kanclerz na krawędzi drugiego ratowania banków”. Podczas gdy Nakamoto nigdy nie powiedział, co naprawdę oznaczało to przesłanie, większość entuzjastów BTC postrzega to jako odniesienie do jego motywów stworzenia nowej waluty cyfrowej bez pośredników, takich jak banki. Blockstream napisał w poniedziałek:

„To był początek pokojowej rewolucji, która zmieniła miliony istnień ludzkich, a wkrótce zmieni miliardy istnień”.

Thai Tech Corporation, jaśmin, akcje, udziały, wydobycie

Blok Bitcoin Genesis nie został wydobyty i tak samo jak bloki BTC. Został również zakodowany na sztywno w oprogramowaniu protokołu, a pierwszy blok pojawił się sześć dni później, 9 stycznia 2009 r. Od tego czasu hashrate Bitcoina osiąga nowe szczyty, a Bitcoin to sieć o wartości 893 miliardów dolarów z ponad 15 000 węzłów przechowujących pełne lub częściowe kopie pierwszy na świecie blockchain.

Źródło: www.dcforecasts.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy