16 dni temu

Hashrate Bitcoina osiąga najwyższy poziom w czasie na 13 urodziny

W weekend noworoczny, tuż przed 13. urodzinami Bitcoin, hashrate kopania bitcoinów osiągnął najwyższy poziom w historii.

Szczyty wszech czasów

Bitcoin stał się dzisiaj nastolatkiem, a jego współczynnik haszowania wykazuje oznaki dojrzałości.

Według Glassnode globalny hashrate Bitcoina osiągnął najwyższy w historii poziom 1 stycznia 2022 UTC, osiągając 209,97 eksahashów na sekundę lub 209,97 trylionów hashów na sekundę.

Hashrate koparek Bitcoin (lub innej sieci kryptowalut Proof-of-Work) jest miarą mocy obliczeniowej wykorzystywanej przez górników w ich konkurencji, aby zdobyć prawa do walidacji następnego bloku w łańcuchu bloków Bitcoin. Górnicy konkurują o to prawo, ponieważ każdy nowy blok przyznaje górnikowi nagrody blokowe, które mają postać nowo wybitego bitcoina, a także opłat związanych z transakcjami w tym bloku.

Ten kamień milowy jest znaczący nie tylko dlatego, że oznacza bezpieczniejszą sieć Bitcoin, ale także dlatego, że reprezentuje więcej niż pełne ożywienie od czasu chińskiego zakazu wydobywania bitcoinów w czerwcu, który zdziesiątkował hashrate do około 61 eksahashów na sekundę.

Wszystkiego najlepszego Bitcoin

3 stycznia 2009 r., podczas globalnego kryzysu finansowego, pseudonimowy Satoshi Nakamoto uruchomił blok Genesis Block Bitcoina.

Wynalezienie Bitcoina zapoczątkowało cały ruch kryptowalut i globalny rynek, który obecnie jest wart ponad 2,2 biliona dolarów. Będąc pierwszą i najbardziej znaną kryptowalutą na rynku, Bitcoin od dawna jest dominującą monetą w przestrzeni kryptowalut i tak jest do dziś, z prawie 40% udziałem w rynku.

Pomimo tego, że dziś obchodzimy urodziny Bitcoina i optymistyczne prognozy dotyczące jego hashrate, jego cena spadła o ponad 8% w ciągu ostatniego tygodnia. Co więcej, pomimo 58% wzrostów w 2021 r., Bitcoin miał stosunkowo słaby rok w porównaniu z innymi kryptowalutami.

W chwili obecnej cena Bitcoina wynosi nieco ponad 46 000 USD, a kapitalizacja rynkowa wynosi 880 miliardów USD.

  Ujawnienie: W momencie pisania tego tekstu autor tego artykułu był właścicielem BTC i kilku innych kryptowalut.

Źródło: cryptobriefing.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy