16 dni temu

Oczekuje się, że cena Bitcoin (BTC) będzie słaba w pierwszej połowie 2022 r., A co z altcoinami?

Cena Bitcoina od dłuższego czasu oscyluje między bardzo wąskim przedziałem od 45 000 $ do 50 000 $. Każda próba utrzymania poziomu powyżej 50 000 USD przez aktywa idzie na marne, ale aktywa natychmiast odzyskują wartość, jeśli spadnie poniżej 45 000 USD. Dlatego też, biorąc pod uwagę obecną konsolidację, wielu uważa, że ​​cena BTC może przejść ogromną paraboliczną krzywą, aby osiągnąć ATH w I kwartale 2022 r. Jednak dane techniczne i schematy sugerują, że może to zająć jeszcze trochę więcej czasu niż oczekiwano.

Powyższy wykres pokazuje, że cena BTC zawsze jest ponownie testowana, gdy osiągnie jeden z poziomów obrotu. Jednak od początku listopada 2021 r. aktywo zaczęło wykazywać trend w kanale spadkowym. Bez wątpienia wyrwał się z kanału, ale nie zdołał utrzymać trendu wzrostowego i powrócił do lokalnego poziomu wsparcia. Obecnie cena testuje te poziomy, presja pozostaje na minusie bez żadnej siły nabywczej. A zatem awaria jest w tej chwili bardzo możliwa.

Altcoins do oddzielenia od Bitcoin wkrótce!

Zazwyczaj Bitcoin jest znany jako „Król” wszystkich kryptowalut. Odkąd pierwszy Altcoin został stworzony i wprowadzony do handlu, dominacja BTC pozostała stosunkowo wysoka. Od tego czasu altcoiny podążają za ruchami cen bitcoinów. Ale od czwartego kwartału 2021 r. scenariusz nieco się zmienił, ponieważ altcoiny pokazują niezależny trend, na który nie ma wpływu cena BTC.

Największymi przykładami były tokeny web3 lub Metaverse, które rozkwitły, podczas gdy Bitcoin utrzymywał cichy trend. Bez wątpienia pierwszym wyborem dla każdej inwestycji nadal pozostaje Bitcoin, ale ten zasób nie przynosi 10-krotnego do 100-krotnego zwrotu w krótkim czasie. A ponieważ NFT lub DeFi są w stanie to zrobić, nowicjusze mogą zostać przyciągnięci do altcoinów, a nie bitcoinów.

Co więcej, spekuluje się, że w bieżącym miesiącu będzie więcej akumulacji, a w przyszłym miesiącu mówi się, że luty będzie wyjątkowo zwyżkowy dla większości Altcoinów. I dlatego podczas gdy cena Bitcoina (BTC) może osiągnąć cichy trend, Altcoin może dobrze prosperować w przestrzeni kryptograficznej w pierwszej połowie 2022 roku.

Źródło: coinpedia.org
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy