16 dni temu

Bitcoin traci 10% swojej wartości i cofa się do wrześniowych poziomów cen

Kluczowe dania na wynos:

  • Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut skurczyła się dziś o około 10%, co oznacza spadek o ponad 230 miliardów dolarów
  • Rosnąca niepewność co do stóp inflacji, nowy wariant Covid i przerwa w wydobyciu BTC w Kazachstanie są głównymi winowajcami spadku rynku
  • W ciągu ostatnich 24 godzin zlikwidowano blisko 900 milionów dolarów „długich” i „krótkich”

Bitcoin i inne waluty cyfrowe przeszły ogromny spadek rynku w ciągu ostatnich 24 godzin, co pogrążyło praktycznie wszystkie monety w czerwonej strefie. Wartość wszystkich zasobów cyfrowych w obiegu zmniejszyła się o około 10%, pozostawiając całkowitą kapitalizację rynkową na poziomie 2,09 biliona dolarów w czasie prasy.

Do krachu na rynku przyczyniło się wiele czynników makroekonomicznych. Najbardziej zauważalną były Fed przygotowuje podwyżkę stóp procentowych , Kazachstan opartych górników Bitcoin przechodzi w tryb offline , a nowy wariant covid odkrycie we Francji.

Bitcoin spada do 42 tys. USD, czyli poziomu niespotykanego od września

W pierwszym tygodniu 2022 r. handel bitcoinem był stosunkowo wąski. Jednak wcześniej dzisiaj cena największego na świecie krypto spadła poniżej 46 000 USD i od tego czasu kontynuowała szybki spadek w kierunku 42 000 USD. W ciągu zaledwie 3 godzin Bitcoin stracił 8% swojej wartości i osiągnął najniższy poziom od czterech miesięcy wynoszący 42 500 USD.

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina skurczyła się o prawie 80 miliardów dolarów w mniej więcej siedem godzin.

Ethereum i inne altcoiny zostały uderzone mocniej niż BTC

Większość walut cyfrowych radziła sobie jeszcze gorzej niż BTC w ciągu ostatnich 24 godzin. Ethereum straciło 11,7% swojej wartości i zmienia właściciela za 3350 USD w momencie pisania tego tekstu. Podczas gdy spadek Ethereum nie był tak nagły jak w przypadku Bitcoina, drugie co do wielkości krypto ostatecznie straciło na wartości.

Ethereum cofnęło się do październikowych poziomów cen.

Oprócz SafeMoon, 99 ze 100 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej notuje dziś ujemne stopy zwrotu. Do kilku znaczących dwucyfrowych przegranych należą Polkadot (-13,3%), Avalanche (-12,5%), Solana (-12,7%) i Terra (-11,3%).

Fala likwidacji kryptowalut zmiotła prawie 900 milionów dolarów z rynków kontraktów terminowych

Inwestorzy na instrumentach pochodnych są szczególnie narażeni na wysoki stopień zmienności rynku. W sumie w ciągu ostatnich 24 godzin zlikwidowano kontrakty terminowe o wartości 889 milionów USD, z czego około 90% stanowią pozycje długie.

Handlowcy kontraktów terminowych na Bitcoin i Ethereum muszą zadowolić się stratą w wysokości 551 milionów dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin. Źródło obrazu: Coinglass

Według firmy Coinglass zajmującej się analizą blockchain , największy udział likwidacji miały miejsce na giełdzie kryptowalut OKEx (266 mln USD), a następnie na Binance (247 mln USD) i FTX (166 mln USD).

W obliczu niepewności gospodarczej związanej z rosnącą inflacją i pojawiających się w powietrzu obaw związanych z nowym wariantem krowy, rynki najprawdopodobniej zmierzają w stronę okresu dużej zmienności i nieprzewidywalności.

Źródło: coincheckup.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy