miesiąc temu

Analiza cen bitcoinów: oczekiwana zmienność w okresie wygaśnięcia opcji BTC w grudniu-31

W ciągu ostatnich dni 2021 r. Bitcoin walczy wokół obszaru cenowego 50 000 USD. Podstawowa kryptowaluta stoi w obliczu ogromnego wydarzenia związanego z wygaśnięciem opcji w ostatnim dniu 2021 r.; stąd oczekuje się, że kolejne dni będą niestabilne.

Analiza rynku opcji

W ten piątek, 31 grudnia, kontrakty na opcje bitcoin o wartości około 5,7 mld USD wygasną na giełdzie Deribit.

Wartość teoretyczna wszystkich wygaśnięć wynosi około 10,7 mld USD. Porównując więc do wartości nominalnej 31 DEC, możemy nazwać to masowym wygaśnięciem. Cena „maksymalnego bólu” to 48 tys. Co więcej, sprzedawcy Call z cenami wykonania 58 000 $ i 60 000 $ nie są optymistycznie nastawieni do ewentualnego rajdu Świętego Mikołaja pod koniec roku. Dlatego w najbliższych dniach na rynku spodziewany jest wysoki poziom zmienności.

btcusd-dec26-p1

btcusd-dec26-p2n

Analiza techniczna

Po niedawnym spadku z zestawu ATH w listopadzie, bitcoin przebił w tym tygodniu ponad linię MA-21 o 14% świecy dziennej.

Wskaźnik Momentum znajduje się powyżej zerowej linii bazowej, co może oznaczać, że byki stopniowo wracają na rynek.

btcusd-dec26-p5

Krótkoterminowa analiza techniczna: wykres 1-godzinny

Po niedawnym dziennym trendzie wzrostowym, cena BTC ponownie testuje najnowsze krótkoterminowe poziomy wsparcia w dolnym przedziale czasowym.

Po odrzuceniu przez linię MA200 w 4-godzinnym przedziale czasowym oczekuje się, że cena znajdzie wsparcie w strefie statycznej (oznaczonej zielonym obszarem), która odegrała istotną rolę od momentu osiągnięcia 42 000 USD. Każdy spadek w kierunku poziomów 48,7 – 49,5 tys. USD (żółte kółko) będzie uważany za zdrową korektę, aby nabrać wymaganego tempa przed kontynuowaniem ożywienia cen.

btcusd-dec26-p4

Analiza on-chain

Ratio NVT ceni sieci Bitcoin korzystając głośność inwestorów, jak widać na blockchain. NVT Ratio to stosunek wolumenu w łańcuchu do jego kapitalizacji rynkowej, coś w rodzaju wskaźnika PE.

Poziom cen NVT był użytecznym wskaźnikiem KUPNA/SPRZEDAŻY dla inwestorów średnioterminowych. Historycznie rzecz biorąc, za każdym razem, gdy cena rynkowa pozostawała poniżej ceny NVT przez dłuższy czas, później okazywała się to świetna okazja do zgromadzenia większej ilości bitcoinów.

btcusd-dec26-p2

Powyższa analiza została przeprowadzona przez analityków @GrizzlyBTClover , @N__E__D__A i @CryptoVizArt wyłącznie dla CryptoPotato.

Źródło: cryptopotato.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy