13 dni temu

Bitcoin Mayhem: Czy zamieszanie w Kazachstanie przyspieszy powtórkę z maja 2021?

W maju 2021 r. Chiny wymusiły masowe represje wobec wydobywania bitcoinów w regionie autonomicznym Xinjiang Uygur, regionie autonomicznym Mongolii Wewnętrznej i prowincji Qinghai. Wszystkie te lokalizacje były centrum wydobycia bitcoinów z ogromnymi platformami wydobywczymi bitcoinów. Jednak względy środowiskowe i inne względy polityczne skłoniły rząd komunistyczny w Chinach do poważnego zmierzenia się z wydobyciem kryptowalut, a następnie z sektorem kryptowalut.

Wartość Bitcoin spada

Ruch zakończył się ogromnym spadkiem wartości Bitcoina (BTC), a jego wartości spadły do ​​prawie 50% w porównaniu z rekordowym poziomem. Większość BTC z 2021 r. i innych aktywów kryptograficznych odnotowała ogromny spadek ich wartości. Dopiero w listopadzie wartości BTC zaczęły powoli rosnąć i przekroczyły psychologiczną barierę 50 000 $.

Bitcoin

Wiele platform wydobywczych migrowało do innych bardziej przyjaznych krajów, a jednym z takich krajów był Kazachstan. Jednak ostatnie zawirowania i stabilność polityczna wpłynęły na BTC w inny sposób, donosi Fortune.com . Rząd odciął Internet, a wydobycie bitcoinów zostało poważnie naruszone. Istnieją obawy, że sytuacja może wymknąć się spod kontroli i może dojść do powtórki chaosu z 19 maja.

Duża liczba platform wydobywczych wydalonych z Chin migrowała do Kazachstanu. Zwabiła ich tania jak kupa energia wytwarzana z bardzo brudnego węgla w Kazachstanie. Większość wydobycia była prowadzona potajemnie i poza kontrolą tamtejszego rządu. Stąd nie można było wydedukować, ile wydobycia bitcoinów przeprowadzono w byłej Republice Radzieckiej.

Czy świat krypto czeka kolejna masakra jak maj 2021?

Jednak świat miał krótkie pojęcie o wielkości wydobycia w kraju. Gwałtowne protesty zmusiły rząd do odcięcia internetu, co poważnie wpłynęło na wszelką działalność wydobywczą. Kiedy nie ma internetu, górnicy nie mogą komunikować się z siecią Bitcoin. W rezultacie załamuje się „szybkość haszowania”, losowe kody, które wygrywają nowe nagrody Bitcoin. Według serwisu badawczego The Block o kryptowalutach zniknęło całe 12% światowej mocy obliczeniowej Bitcoina. Ponadto dane pokazują, że nastąpił gwałtowny spadek producentów działających w Kazachstanie.

Źródło: coingape.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy