19 dni temu

W ciągu zaledwie 6 dni rynek Bitcoin stracił już 200 miliardów dolarów w 2022

Rynek Crypto stracił już 200 miliardów dolarów w zaledwie sześć dni po rozpoczęciu 2022 roku.

Główne dwa powody, które spowodowały spadek rynku to:

  • Amerykańska Rezerwa Federalna wskazała, że ​​podwyżka stóp procentowych może nastąpić w marcu, a nie w zwykłym przedziale czasowym. Ucierpiały również tradycyjne rynki amerykańskie. Akcje Nivida, AMD i Adobe spadły powyżej 5%, S&P 500 i Dow Jones Industrial Average również zamknęły się na minusie. Nasdaq cofnął się o 3,34%.
  • Innym powodem jest to, że Bitcoin ma problemy z wydobyciem z Iranu i Kazachstanu . W Kazachstanie wybuchają szerokie protesty z powodu braku prądu. Rząd zamknął internet w całym kraju, aby powstrzymać zamieszki, które zmusiły lokalnych górników do zaprzestania działalności wydobywczej. Jednocześnie Iran wstrzymał działalność wydobywczą ze względu na sezon zimowy.

Larry Cermak, wiceprezes ds. badań w bloku, powiedział: „ Internet w Kazachstanie nie działa od kilku godzin, gdzie około 18%, jeśli wskaźnik haszowania Bitcoina wynosi”.

Rynek bitcoin stracił już 105 miliardów dolarów w ciągu pierwszych sześciu dni 2022 roku, podczas gdy cały rynek kryptowalut stracił dziś 200 miliardów dolarów. Nie jest jasne, czy czynnikami są tylko wydobycie Kazachstanu i pozycjonowanie Fedu, ale rynek nadal bacznie obserwuje.

Przy cenie Bitcoina na poziomie 42 800 USD okazuje się, że jest to najbardziej znaczący spadek tej waluty od 3 grudnia 2021 r. W ciągu ostatnich 24 godzin rynek kryptograficzny zlikwidował ponad 800 mln USD pozycji i 208760 handlowców. BTC, ETH, SOL, BNB. ADA, DOGE, SHIB spadły o ponad 10%. Traderzy BTC stracili pozycje handlowe o wartości 317 milionów dolarów, podczas gdy traderzy ETH stracili 163 miliony dolarów. Oprócz BTC i ETH, SOL osiągnął największy hit z pozycjami handlowymi o wartości 18,9 mln USD zlikwidowanych w ciągu ostatnich 24 godzin. Dane pokazują również, że w ciągu ostatnich 24 godzin lewarowane pozycje długie o wartości 637,68 mln USD zostały zlikwidowane, ponieważ Bitcoin spadł poniżej 43 000 USD.

Jednym z analityków z ponad 400 000 obserwujących na Twitterze, który przewidział niedźwiedzi ruch Bitcoina, był Crypto Kaleo. Według niego rynek po długiej konsolidacji skłania się w dół.

„Zaczynam pochylać się na niedźwiedzie. Po prostu nie wydaje się w porządku, że konsolidujemy się w tym zakresie od tak dawna, nie będąc w stanie odzyskać żadnych znaczących poziomów wyżej”.

Sytuacja z altcoinami o średniej kapitalizacji jest gorsza, Tezos spadł o 16%, SushiSwap (-18%), Axie Infinity (-17%) itd. Wreszcie skumulowana kapitalizacja rynkowa Crypto straciła około 200 miliardów dolarów dziennie i jest po prostu przekracza 2 biliony dolarów.

Źródło: thecryptobasic.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy