20 dni temu

Bitcoin ma zasięg nawet 200 tys. USD. BTC lepszy od złota i nieruchomości

Miniony rok był dobry dla rynku kryptowalut. Nawet z niedźwiedziami rozpychającymi się pod koniec roku, bycze perspektywy niektórych entuzjastów BTC wydają się nie gasnąć. Jednym z nich jest były kandydat na prezydenta USA Brock Pierce, który powiedział w oświadczeniu, że poziom 200 000 USD jest w zasięgu bitcoina w przyszłym roku, pod warunkiem, że nadal będą utrzymywać się optymalne warunki na światowych rynkach. Kurs BTC/USD oscyluje w niedziele nieco powyżej 47 000 USD.

  • Obecna i oczekiwana inflacja wynikająca z nadmiernego drukowania pieniędzy fiducjarnych jest i będzie głównym motorem wzrostu ceny aktywów cyfrowych
  • Prognozy Pierce’a mogą zyskać na znaczeniu z powodu faktu, że inflacja w USA osiągnęła w zeszłym miesiącu najwyższy poziom od 39 lat i wyniosła 6,8%
  • Fed podjął rok ekstremalnego dodruku pieniędzy, aby pobudzić gospodarkę dotkniętą lockdownem
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin (BTC) atrakcyjny w porównaniu ze złotem i nieruchomościami

Brock Pierce entuzjasta kryptowalut, który jest również współzałożycielem Block.One, zauważył w niedawnym wywiadzie dla Fox Business, że obecna i oczekiwana inflacja wynikająca z nadmiernego drukowania pieniędzy fiducjarnych jest i będzie głównym motorem wzrostu ceny aktywów cyfrowych.

Nie zdziwię się, jeśli zobaczymy, że cena bitcoina przekracza 100 000 USD. Można sobie nawet wyobrazić, że może na chwilę złamać poziom 200 000 USD – stwierdził.

Prognozy Pierce’a mogą zyskać na znaczeniu z powodu faktu, że inflacja w USA osiągnęła w zeszłym miesiącu najwyższy poziom od 39 lat i wyniosła 6,8% po tym, jak Fed podjął rok ekstremalnego dodruku pieniędzy, aby pobudzić gospodarkę dotkniętą lockdownem.

Przedsiębiorca zwrócił również uwagę, że bitcoin może nie zapewnić zabezpieczenia przed tradycyjnymi aktywami ze względu na jego zmienność i pobieżne regulacje. Jednak jego zdaniem BTC nadal jest atrakcyjną inwestycją ze względu na wysoką rentowność w porównaniu ze złotem i nieruchomościami.

Stopniowe usuwanie barier regulacyjnych dla bitcoina może być również pozytywnym krokiem w kierunku dalszego przyjęcia i wzrostu cen według Pierce’a, który dodał, że ustawodawcy najpierw musieliby być dokładnie poinformowani przed sformułowaniem opinii i przepisów dotyczących branży krypto.

Bardzo podobną prognozę przedstawił Pierce pod koniec zeszłego roku, kiedy, podobnie jak wielu innych, ogłosił nieunikniony wzrost bitcoina do 100 000 dolarów do końca 2021 roku. Niestety, koniec roku nastąpił, a kryptowaluta ma problem z osiągnięciem połowy tej wartości.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: najniższy kurs lewa | kernel akcje notowania | cdr giełda | pkobp giełda | kurs krypto | cena akcji enea | orlen notowania |
Źródło: comparic.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy