17 dni temu

Hashrate Bitcoina odradza się, osiąga nowy ATH

W szczytowym momencie chińskich ataków na górników bitcoinów i działalności handlowej w ramach ich jurysdykcji w zeszłym roku, hashrate kopania bitcoinów spadł do rekordowego poziomu 58,4 miliona terahaszy na sekundę, ponieważ wielu górników zostało wycofanych z działalności z powodu surowego antykrypto. polityka .

Hashrate Bitcoina osiąga nowy ATH

Jednak nowe dane Glassnode ujawniły, że hashrate Bitcoina w pełni powrócił po minimach z zeszłego roku, a także posunął się do przodu, aby ustanowić nowy rekord wszechczasów zaledwie dwa dni po rozpoczęciu nowego roku. Według danych, hashrate Bitcoin jest obecnie na najwyższym w historii poziomie 208 milionów terahashów na sekundę.

Hashrate Bitcoina odnosi się do ilości mocy obliczeniowej przeznaczonej do wybijania nowych monet, bezpieczeństwa i weryfikacji transakcji w sieci flagowego zasobu cyfrowego.

Wyższy hashrate zwykle oznacza, że ​​w przestrzeni jest więcej górników, którzy chcą pomóc w zabezpieczeniu sieci; dlatego niektórzy analitycy mają tendencję do postrzegania tego jako zwyżkowego znaku dla branży.

Bitfury mówi, że relokacja górników nie jest odpowiedzialna za wzrost

Mówiąc o tym, w jaki sposób branża zdołała pozbyć się negatywów z poprzedniego roku, wiodąca firma wydobywająca kryptowaluty Bitfury w oświadczeniu dla FT stwierdziła, że ​​„ożywienie można przypisać pojawieniu się sprzętu nowej generacji w Internecie, a nie przeniesieniu sprzęt z Chin.”

Oznacza to, że chociaż przeniesienie wielu górników do nowych lokalizacji, takich jak Stany Zjednoczone, a nawet Rosja, odegrało rolę w utrzymaniu branży na powierzchni podczas chińskich represji, odzyskanie przestrzeni może być również w dużej mierze powiązane z górnikami BTC próba poszerzenia ich horyzontu.

Szef technologii w Hut 8 Mining Corp, Jason Załuski, dodatkowo potwierdza ten pogląd, mówiąc, że chiński zakaz spowodował jedynie „zmianę geograficzną”.

Na przykład, podczas gdy niektórzy chińscy górnicy wciąż zmagają się z uzyskaniem taniej energii dla swoich centrów danych, Marathon Digital, amerykańska firma wydobywcza, ujawniła, że jej działalność wydobywcza może osiągnąć nowy szczyt do połowy tego roku, kiedy wszystkie jego górnicy Bitcoin zostali wdrożeni w Teksasie.

W chwili publikacji dostępne dane na CryptoSlate pokazują, że aktywo straciło ponad 7% swojej wartości w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Źródło: cryptoslate.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy