20 dni temu

Bitcoin Hashrate odzyskuje, osiąga nowy ATH

Podczas aktywnych w Chinach zakazów wydobycia i handlu w ramach jurysdykcji tego kraju w zeszłym roku hegrate wydobycia bitcoinów spadł do najniższego progu 58,4 miliona terahaszów na sekundę. Wielu górników zostało pozbawionych swojego biznesu z powodu ograniczeń na tle walki z górnictwem.  

Według nowych danych Glassnode, hashrate Bitcoina poprawił się w porównaniu z najniższymi wartościami z zeszłego roku. Według najnowszych informacji hashrate Bitcoina wzrósł do rekordowego poziomu 208 milionów terahashes na sekundę.  

Hashrate Bitcoina to ilość mocy obliczeniowej wydanej na tworzenie nowych walut, zapewnienie bezpieczeństwa i weryfikację transakcji we flagowej sieci aktywów cyfrowych. Im wyższy hashrate, tym więcej górników będzie chciało korzystać z sieci, dlatego takie wskaźniki są uważane za znak byka dla branży.  

Wiodąca firma wydobywająca kryptowaluty Bitfury mówiła w imieniu FT, że powrót zeszłorocznych danych wynika z użycia najnowszego sprzętu, a nie z transportu starego z Chin. Wielu górników zmieniło swoją lokalizację na Stany, a nawet Rosję, co oczywiście odegrało rolę we wspieraniu przemysłu podczas całkowitych zakazów w Chinach. Ale główną zaletą jest to, że górnicy, starając się rozszerzyć wskaźniki, zaczęli używać nowego sprzętu.  

Szef technologii w Hut 8 Mining Corp, Jason Załuski, tylko potwierdza opinię, że Chiny zmieniły jedynie położenie geograficzne tej branży. Podczas gdy niektórzy chińscy górnicy poszukują taniej energii elektrycznej na swoje potrzeby, w Stanach Zjednoczonych, według Marathon Digital, wskaźniki w tej sferze mogą osiągnąć nowe maksima w połowie 2022 roku. Główna działalność wydobywcza w USA ukierunkowana jest na Teksas.  

W tej chwili w ciągu ostatniego tygodnia aktywo straciło 7% swojej wartości.  

Źródło: coin-tradeandmine.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy