17 dni temu

Bitcoin hash rate osiąga nowy rekord wszechczasów, ponieważ mija 13 rok od bloku zero

  • Gdy Bitcoin zbliża się do 13 roku od wydobycia bloku genezy, jego współczynnik haszowania osiągnął nowy ATH wynoszący 207,53 EH/s.
  • Wskaźnik haszowania stale rósł od czasu zakazu kryptowalut w Chinach, podobnie jak adopcja instytucjonalna.

13 lat temu, czyli 3 stycznia 2009, anonimowy twórca Bitcoina, Satoshi Nakamoto, wydobył blok genezy sieci (blok zero), za nagrodę w wysokości 50 Bitcoinów (BTC). W swego rodzaju świętowaniu sieć osiągnęła najwyższy w historii wskaźnik haszowania wynoszący 207,53 eksahashów na sekundę (EH/s) pierwszego dnia tego nowego roku.

Hash rate Bitcoina jest bezpośrednim odzwierciedleniem siły sieci w oparciu o liczbę aktywnych górników. Pokazuje wzrost trudności wydobycia, a następnie wzrost bezpieczeństwa blockchain. Po przejściu trwającego sześć miesięcy rajdu, według danych z YCharts.com , wskaźnik osiągnął jak dotąd najwyższy poziom.

Spojrzenie na operacje wydobywania bitcoinów

We wrześniu nastąpił zauważalny spadek po całkowitym zakazie kopania i handlu kryptowalutami w Chinach . Ponieważ kraj zdominował współczynnik haszowania Bitcoina, spadek liczby wydobywców obniżył współczynnik haszowania do 58,46 EH/s.

Jednak wkrótce potem górnicy ci masowo migrowali do bardziej przyjaznych obszarów górniczych, takich jak Ameryka Północna i Kazachstan. Na przykład ten pierwszy odnotował ponad dwukrotny współczynnik haszowania między końcem kwietnia a sierpniem 2021 r. Raport Uniwersytetu Cambridge z października 2021 r. ujawnił, że obecnie USA dominuje pod względem współczynnika haszowania Bitcoina.

Co więcej, Bitcoin Mining Council zgłosił bardziej ekologiczne operacje wydobywcze, z całkowitym zużyciem energii na poziomie 0,12 procent światowej produkcji energii. Salwador jest jednym z krajów wykazujących bardziej przyjazne dla środowiska operacje wydobywcze z obiektami zasilanymi energią geotermalną.

Czytaj więcej : Wydobycie bitcoin pochłania 0,12% światowej energii, a operacje stają się coraz bardziej ekologiczne: Rada Wydobycia Bitcoinów

Według YCharts, w momencie pisania, wskaźnik haszowania Bitcoina wynosił 190,64 EH/s, co oznacza spadek o 8,14 procent w ciągu ostatniego dnia. Zmiana ta stanowi jednak wzrost o 33,08 procent rok do roku.

Większa absorpcja instytucjonalna BTC

Inną miarą zwiększonego popytu i przyjęcia zasobów cyfrowych jest wzrost zainteresowania instytucji. MicroStrategy jest jednym z najbardziej znanych posiadaczy bitcoinów i kupujących spadki w tym roku. Jego szał przejęcia BTC zainspirował również inne firmy do uzyskania ekspozycji na aktywa kryptograficzne. Następnie udziały BTC w tych korporacjach znacznie wzrosły, jak poinformował analityk sieciowy Willy Woo 2 stycznia 2022 r.:

Od czasu konferencji MicroStrategy „Bitcoin for Corporations” w lutym 2021 r., spółki publiczne* posiadające znaczące BTC zyskały udział w rynku dzięki spotowym ETF**, aby uzyskać dostęp do ekspozycji BTC na publicznych rynkach akcji.

* MicroStrategy i publiczne firmy wydobywcze

** Głównie w skali szarości.

MicroStrategy kupiło w grudniu 1914 BTC, o wartości 94 milionów dolarów. Co więcej, zapasy Bitcoin firmy zakupione w 2021 roku przekroczyły łącznie aż 6 miliardów dolarów.

Niemniej jednak wartość BTC nie jest jeszcze przystosowana do handlu powyżej punktu oporu 50 000 USD. W czasie prasy aktywo wymieniało ręce po 47 344 USD, co oznacza wzrost o 0,2 procent w ciągu dnia.

Źródło: www.crypto-news-flash.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy