23 dni temu

Bitcoin zaczyna się od nowa po spłukaniu otwartych opcji

Bitcoin wystartował w 2022 r. na innej trajektorii niż ta, której spodziewała się większość traderów. Przesuwając się na boki przez większość czwartego kwartału ubiegłego roku, pierwsze krypto według kapitalizacji rynkowej wydaje się mieć większą zmienność w obu kierunkach.

Powiązane czytanie | Bitcoin ponownie łamie 51 000 $, gdy 20 000 BTC wypływa z giełd

W chwili publikacji cena Bitcoina wynosi 46 803 USD z ruchem bocznym w ciągu ostatnich 24 godzin. Cena BTC wróciła do obecnych poziomów po odrzuceniu w okolicy 50 000 USD, gdy dobiegł końca 2021 r.

Bitcoin BTC BTCUSD
BTC porusza się w bok na wykresie 4-godzinnym. Źródło: BTCSUD Tradingview

Dane z Material Indicators pokazują silne wsparcie poniżej obecnej ceny Bitcoina, ponieważ 10 milionów dolarów w kolejności ofert wynosi około 45 000 USD, z dodatkowymi 36 milionami USD dystrybuowanymi między 44 000, 43 000 i 42 000 USD. Poziomy te mogą stać się ostatnią linią obrony byków w przypadku dalszych spadków.

Powyżej obecnej ceny Bitcoina nie ma znaczącego oporu aż do 59 000 USD, co oznacza 13 mln USD w zamówieniach ask. Nie oznacza to, że BTC pójdzie prosto w tym kierunku, ponieważ kupujący nadal muszą wykazywać przekonanie i utrzymywać wyżej wymienione poziomy wsparcia.

Bitcoin BTC BTCUSD FC
Cena BTC (niebieska linia) i jej poziomy wsparcia (na żółto poniżej ceny) w niskich ramach czasowych. Źródło: Wskaźniki materiałowe

Według danych Arcane Research rynek bitcoinów dla sektora instrumentów pochodnych został zresetowany, ponieważ 31 grudnia wygasły opcje na BTC o wartości 5,8 miliarda dolarów . Stanowi to jedno z największych zdarzeń wygaśnięcia, które doprowadziło do 47,8% spadku otwartych odsetek (OI) w tym sektorze. Arcane Research twierdzi, że:

Ten (spadek OI) może być poszlakowy, ale może być również spowodowany strukturą rynku z wygaśnięciem opcji i wygaśnięciem kontraktów terminowych (…)

Firma badawcza twierdziła również, że większość opcji z daleko idącymi zwyżkowymi strajkami zakończyła się w 2021 r. „Bezwartością”. Rynek opcji odegrał dużą rolę w dynamice akcji cenowej BTC w ciągu ostatnich 2 lat i, jeśli historia się powtórzy, może wskazywać, co dalej z kryptowalutą w pierwszym kwartale 2022 r. Arcane Research powiedział:

Rynek opcji mógłby potencjalnie przyczynić się do zakotwiczenia ceny BTC. W styczniu, lutym, marcu, kwietniu, październiku i listopadzie bitcoin odnotował silne zwroty w pierwszej połowie okresu wygaśnięcia i ujemne zwroty w drugim okresie.

Nowy rok, nowa dynamika rynku dla Bitcoina? Cena adopcji

Pomimo poniższego wsparcia, Bitcoin może spróbować wypełnić zło za 42 000 $ wydrukowane 3 grudnia. Analityk Justin Bennet twierdził, że BTC historycznie pogrążało się w podobnych spadkowych ruchach, zanim wznowiło zwyżkową dynamikę.

Bitcoin BTC BTCUSD
Źródło: Justin Bennett za pośrednictwem Twittera

Bennet uważa, że ​​akcja cenowa BTC nie może być dłużej klasyfikowana jako rynek byka kontra bessa. Wręcz przeciwnie, analityk uważa, że „szarych obszarów” jest więcej ze względu na udział nowych graczy i instytucji.

Powiązane czytanie | Rynek staje się przytulny, gdy bitcoin jest w pułapce? Dlaczego BTC szykuje się na krótkie ściskanie

John Bollinger, twórca wskaźnika Bollinger Bands, wydaje się mieć podobne stanowisko w sprawie potencjalnych zmian, jakich doświadcza rynek BTC. Za pośrednictwem Twittera Bollingerpowiedział :

Kilka przemyśleń na temat bitcoina. Musisz uważać na to, czego sobie życzysz: każdy chciał szerokiego przyjęcia, giełdowych kontraktów terminowych, opcji, funduszy ETF itp. Cóż, masz to wszystko i jeszcze więcej, w tym rozkwitające regulacje. Problem polega na tym, że te rzeczy całkowicie zmieniły charakter handlu.

Źródło: www.newsbtc.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy