19 dni temu

Bitcoin spada do 43 tys. USD po tym, jak raport z posiedzenia Fed FOMC pokazuje zobowiązanie do zmniejszenia bilansu

Ponieważ cena Bitcoina oscyluje w okolicach 43 000 USD, społeczność kryptowalut jest pełna oczekiwań. Wynika to z bocznej akcji cenowej po zobowiązaniu Rezerwy Federalnej do zmniejszenia bilansu.

Krach na rynku bitcoinów i kryptowalut

Cena bitcoina spadła poniżej 44 000 USD wkrótce po tym, jak po grudniowym posiedzeniu FOMC Rezerwy Federalnej ponownie potwierdziły wysiłki na rzecz uregulowania bilansu.

Po minutach z grudniowego posiedzenia FOMC Rezerwy Federalnej ujawniono, że regulator jest zaangażowany w zmniejszenie bilansu i podniesienie stóp procentowych w 2022 r., Bitcoin (BTC) i szerszy rynek kryptowalut gwałtownie spadły, gdy rynki akcji cofnęły się w momencie zamknięcia.

Cena BTC spadła do 43 000 USD w wyniku korekty na giełdach. To wywołało falę likwidacji, które w niecałą godzinę wyniosły 222 miliony dolarów.

 Rynek w krwawej łaźni. Źródło: Coin360

Według danych TradingView, Bitcoin został uderzony przez falę sprzedaży, która zepchnęła cenę do 43,717 USD w ciągu dnia po tym, jak przez kilka dni oscylowała wokół wsparcia blisko 46 000 USD.

 Spadek BTC/USD do 43 tys. USD. Źródło: TradingView

Oczekuje się, że Fed zacznie podnosić swoją referencyjną stopę procentową w marcu, „co oznaczałoby, że redukcja bilansu mogłaby rozpocząć się przed latem”.

Powiązany artykuł | Altcoin Underdogs osiąga lepsze wyniki niż Bitcoin, aby wystartować w 2022 r

Rekt Capital zapowiada podobieństwa

Poniższy wykres został opublikowany przez analityka kryptowalut i pseudonim Rekt Capital, pokazując „wiele podobieństw między tym zakresem BTC a majem 2021 r.”.

 Wykres 1-tygodniowy BTC/USD. Źródło: Twitter

Według Rekt Capital,

„W obu przypadkach BTC skonsolidowało się w ramach dwóch EMA Bull Market (tj. zielonej 21-tygodniowej i niebieskiej 50-tygodniowej EMA). Jeśli BTC ma powtórzyć historię, może dojść do kapitulacji, w której BTC na krótko odchyli się poniżej niebieskiej 50 EMA.”

Jeśli cena nie przekroczy 46 000 USD, rynek może czekać na przedłużającą się bessę. BTC może powrócić do regionu o wartości 30 000 USD.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odłożyła decyzję w sprawie kasowego funduszu giełdowego bitcoin NYDIG o 60 dni we wtorek (ETF). Opóźnienie doprowadziło do negatywnych nastrojów na rynkach kryptowalut, a kilka tokenów doświadczyło szybkiej wyprzedaży po ogłoszeniu.

Powiązane czytanie | Otwarte odsetki od bitcoinów osiąga niebezpiecznie wysokie wartości, nadchodzi dźwignia finansowa?

 Polecany obraz z Unsplash.com, wykresy z TradingView.com, Coin360
Źródło: www.newsbtc.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy