23 dni temu

Dominacja Bitcoin ma na celu historyczne minima, bezprecedensowy sezon Altcoin potencjalnie przed nami

Podczas gdy bitcoin nadal bije w górę w dolarach, najwyższa kryptowaluta nadal traci swój udział w kapitalizacji rynkowej. W rzeczywistości, po przekroczeniu ostatniego poziomu wsparcia, dominacja BTC może być skierowana na historyczne minima.

Historyczne minima w dominacji BTC mogą oznaczać, że potencjalnie nadchodzi sezon altcoin, jak nigdy dotąd. Oto bliższe spojrzenie na metrykę, która waży Bitcoin w porównaniu z resztą przestrzeni kryptograficznej i jak może to wpłynąć na wydajność altcoinów.

Bitcoin nadal traci dominację na rynku kryptowalut

W pewnym momencie był tylko Bitcoin . Wraz z rozwojem branży narodził się wskaźnik zwany dominacją BTC, który wyjaśniał, jaką wagę ma najwyższa moneta w porównaniu z resztą rynku.

Przed 2017 r. Bitcoin stanowił aż 95% całego rynku kryptowalut, ale spadł do 35% mniej niż rok później podczas tego, co uważa się za największy w historii sezon altcoinów .

Powiązane czytanie | 2022: Rok, w którym może zakończyć się świecki wyścig Bitcoin Bull Run

Po osiągnięciu takich skrajności w 2018 r., do 2020 r. Bitcoin odzyskał ponad dwie trzecie kapitalizacji rynkowej. Dominacja osiągnęła szczyt blisko 70%, gdzie gwałtownie się odwróciła przez cały 2021 rok.

Na zamknięciu świecy rocznej z 2021 r. kilkuletni przedział handlowy został oficjalnie przekroczony. Dobrze zdefiniowany zakres jest jeszcze bardziej widoczny na sześciomiesięcznym wykresie BTC.D. I może stworzyć warunki niezbędne do bezprecedensowego sezonu altcoinowego.

BTC.D_2022-01-04_12-56-23

 Roczny (po lewej) i sześciomiesięczny (po prawej) wykres BTC.D | Źródło: CRYPTOCAP-BTC.D na TradingView.com

Bezprecedensowy sezon Altcoin może zakończyć się na 32% dominacji

Przy decydującym zamknięciu na wysokich ramach czasowych, wzorce z niższymi ramami czasowymi mogą dostarczyć wskazówek, gdzie dominacja może ponownie osiągnąć dno.

Powiązane czytanie | Bitcoin spada płasko: badanie rzadkiego wzoru naprawczego na rynku byka

Cel w postaci szczytu głowy i ramion wysłał BTC.D do linii przerywanej, ożywiając altcoiny, ale wciąż nie dorównując manii obserwowanej podczas szczytu 2017/2018.

BTC.D_2022-01-04_13-03-42

 Trójkąt zstępujący może mieć na celu dominację 32% | Źródło: CRYPTOCAP-BTC.D na TradingView.com

Gdy potencjalny trójkąt malejący rozpadnie się, reguła miary spowoduje, że celem struktury będzie około 32% dominacji. Cel sugerowałby wyjście poza dawny historyczny dołek sprzed lat – i stworzenie atmosfery potrzebnej do wspomnianej wcześniej manii sezonu altcoin.

Ale to wszystko może nastąpić kosztem Bitcoina i jego niekwestionowanego panowania jako kryptowaluty numer jeden pod względem kapitalizacji rynkowej.

Śledź @TonySpilotroBTC na Twitterze lub dołącz do Telegramu TonyTradesBTC, aby uzyskać ekskluzywne codzienne informacje o rynku i edukację w zakresie analizy technicznej . Uwaga: treść ma charakter edukacyjny i nie należy jej traktować jako porady inwestycyjnej.

 Polecany obraz z iStockPhoto, wykresy z TradingView.com
Źródło: www.newsbtc.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy