23 dni temu

Bitcoin (BTC) tworzy tygodniową byczą świecę pochłaniającą

Bitcoin (BTC) wykazuje zdecydowane oznaki, że zakończył korektę i zmierza w kierunku najbliższego obszaru oporu.

Bitcoin znacznie wzrósł w tygodniu 19-26 grudnia, osiągając zamknięcie na poziomie 50 775 USD. Stworzyło to byczą świecę pochłaniającą na tygodniowym interwale. Jest to rodzaj świecy, w której cały poprzedni spadek jest zanegowany przez obecny tygodniowy wzrost.

Poprzednie dwa razy, kiedy to się wydarzyło (zaznaczone na poniższym wykresie), Bitcoin wzrósł odpowiednio o 49% i 40%.

Pomimo tego wzrostu, wskaźniki techniczne nadal dostarczają mieszanych perspektyw.

MACD, który jest tworzony przez krótko- i długoterminowe średnie ruchome (MA), stopniowo maleje. Oznacza to, że krótkoterminowa średnia krocząca zwalnia w porównaniu do długoterminowej średniej. Jednakże, jest on nadal pozytywny, wskazując, że krótkoterminowa średnia krocząca nadal porusza się szybciej.

RSI, który jest wskaźnikiem momentum, znajduje się tuż przy linii 50. Jest to znak neutralnego trendu, ponieważ wartości powyżej 50 są uważane za bycze, podczas gdy te poniżej 50 są niedźwiedzie.

Jednakże, wskaźnik wygenerował ukrytą byczą dywergencję, co jest silnym znakiem kontynuacji trendu.

Bitcoin - wykres tygodniowy
Wykres BTC dzięki Tradingview

Trwające wybicie

Na wykresie dziennym widzimy, że Bitcoin wybił się z opadającej linii oporu, która obowiązywała od dnia 8 listopada, kiedy to osiągnięto rekord wszech czasów (ATH). Sugeruje to, że korekta dobiegła końca.

Wskaźniki techniczne również wydają się być bycze.

Histogram MACD utworzył 13 kolejnych wyższych słupków momentum i jest prawie pozytywny. Dodatkowo wskaźnik RSI jest bliski przekroczenia poziomu 50 (zielone ikony). Oba te czynniki są uważane za sygnały byczego trendu.

W związku z tym, dzienny interwał dostarcza zdecydowanie bycze perspektywy w porównaniu do wykresu tygodniowego.

Najbliższy obszar oporu znajduje się pomiędzy 55 470 a 58 640 USD. Przedział ten tworzą poziomy oporu przy zniesieniach 0,5-0,618 Fib.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Wykres sześciogodzinny pokazuje, że Bitcoin potencjalnie handluje wewnątrz wznoszącego się kanału równoległego od dołka z dnia 4 grudnia. Obecnie kurs znajduje się na linii środkowej kanału.

Linia oporu kanału znajduje się w okolicach poziomu 0,5 Fib w pobliżu 55,500 USD.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Liczba fal Bitcoin

Liczba fal sugeruje, że Bitcoin znajduje się w fali Y struktury korekcyjnej W-X-Y (różowy). Jeśli fale W i Y mają stosunek 1:1, BTC może osiągnąć szczyt na poziomie 55 450 USD, blisko wcześniej zarysowanego obszaru oporu. Cały ten ruch prawdopodobnie dopełniłby długoterminową falę B (czarną).

Jeśli BTC poruszałby się powyżej tego obszaru, byłoby to długim potwierdzeniem, że długoterminowy trend jest byczy, a obecny ruch w górę nie jest tylko częścią dłuższej korekty.

Krótkoterminowy wykres Bitcoin
Wykres BTC dzięki Tradingview

Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Źródło: beincrypto.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy