24 dni temu

Binance Troubles wchodzi na Boże Narodzenie, wymiana ukarana grzywną w wysokości 8 mln lirów za wiele naruszeń

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut pod względem wolumenu obrotu, nadal zajmuje się kwestiami regulacyjnymi w 2021 r. Według historii Reuters, krajowa Rada ds. Śledczych Przestępstw Finansowych nałożyła grzywnę na turecką spółkę zależną Binance, BN Teknologi, karę w wysokości 8 milionów lirów (około 751 314 dolarów) (MASAK).

Binance Turcja Ukarana

Binance Turcja została ukarana grzywną w wysokości 8 milionów lirów (prawie 750 000 USD) przez Radę Śledczą ds. Przestępstw Finansowych (MASAK) po tym, jak nie przeszedł audytu nadzoru finansowego w zakresie monitorowania zgodności z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML).

Financial Crimes Investigation Board (MASAK), turecki oddział wywiadu finansowego podlegający Ministerstwu Finansów i Skarbu, stwierdził, że działalność Binance w Turcji narusza przepisy mające na celu zakazanie prania pieniędzy uzyskanych nielegalnymi metodami. Według agencji Anadolu , MASAK skontrolował ustawę nr 5549 o zapobieganiu procederowi prania pieniędzy pochodzących z przestępstwa, znaną również jako ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy.

 BNB/USDT kosztuje 543 USD. Źródło: TradingView

Turecka ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy wymaga od firm identyfikacji i weryfikacji danych osobowych klientów platformy, które obejmują takie informacje jak nazwisko, data urodzenia, numer identyfikacyjny TC (turecki odpowiednik numeru ubezpieczenia społecznego) i rodzaj i ilość dokumentów tożsamości. Zgodnie z rozporządzeniem przedsiębiorcy muszą również zgłosić wątpliwą działalność władzom w ciągu 10 dni.

Wyrok wydany na BN Teknoloji, według Anadolu, był pierwszym tego rodzaju, odkąd w maju rząd przejął odpowiedzialność za nadzorowanie dostawców usług związanych z kryptowalutami. Organizacja informacyjna nie ujawniła żadnych dodatkowych informacji na temat naruszeń ani kontroli.

Powiązany artykuł | Droga Binance do zgodności jest kontynuowana z listą praw dla użytkowników kryptowalut

Długa historia nieszczęść z regulatorami

Binance, jako jedna z najstarszych i największych giełd kryptowalut, została poddana wielu kontrolom regulacyjnym. Binance powstało w Chinach w 2017 roku, ale w następnym roku musiało przenieść się do Japonii ze względu na ostrzejsze podejście Chin do biznesu kryptowalut.

Podczas gdy władze przyglądały się wymianie przez lata, 2021 przepuścił ją przez wyżymaczkę. Kilka organów regulacyjnych podjęło działania przeciwko Binance, od nakazów zamknięcia działalności po ograniczenia usług, które może świadczyć.

Stany Zjednoczone , Wielka Brytania , Włochy, Niemcy, Polska , Holandia, Malta, Singapur i Japonia należą do krajów, które próbowały uregulować znaczącą wymianę. Reakcja Binance na ograniczenia była w większości korzystna i wydaje się, że się poprawiła. Wskazuje na to fakt, że giełda wykazała zamiary otwarcia biur na całym świecie w celu lepszej interakcji z władzami.

Powiązane czytanie | Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, stwierdza: „Zgodność to podróż”.

 Polecany obraz z Global Crypto, wykres z TradingView.com
Źródło: www.newsbtc.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy