miesiąc temu

STRZEC SIĘ

Wiele kryptowalut znacznie zyskało na wartości w 2021 r. Jednak ogromny wzrost wartości w hossy niesie ze sobą również ryzyko, że wartość może szybko ponownie gwałtownie spaść, jeśli oczekiwania spadną. Porozmawiajmy o 3 krypto, z którymi należy zachować szczególną ostrożność.

#1 Solana (SOL)

Solana była jesienią niezwykle imponującym zjawiskiem. Sieć zachwyciła wielu inwestorów dużą szybkością transakcji i doskonałą skalowalnością. Więc Solana zależał również od oryginalnego „zabójcy Ethereum” Cardano. Nawet jeśli sieć załamała się w połowie września, inwestorzy nie zniechęcili się.

Jednak w 2022 r. Solana może być jedną z kryptowalut, które nie dorosną do jej szumu i dużo straci na wartości. Szum o Solanie przypominał to samo w przypadku IOTA pod koniec 2017 roku. IOTA obiecała również wywrócić rynek kryptowalut na lewą stronę dzięki rewolucyjnej technologii blockchain. Jednak i tam oczekiwania nie spełniły się. Solana jest zbudowana na wielu szumach, a konkurencja dla Cardano i Avalanche nigdy nie śpi.

#2 Shiba Inu (SHIB)

Monety Meme to zawsze kryptowaluty, które są szczególnie niestabilne. Szaleńcze podwyżki cen w ostatnich miesiącach opierały się na licznych kampaniach prowadzonych przez osoby mające wpływ na media społecznościowe, wsparciu ze strony potęg takich jak Elon Musk i pewnej dozie niezależności dla psiego mema.

Oczywiście, podobnie jak Dogecoin, Shiba Inu ma teraz zastosowanie, a przykład DOGE pokazuje, że monety memowe mogą również pozostać na szczycie w dłuższej perspektywie. Niemniej jednak ważne jest, aby być bardzo ostrożnym po takim szumie. Ogromny spadek ceny Shiby nie byłby niczym niezwykłym podczas bessy.

#3 Nieskończoność Osi (AXS)

W Axie Infinity grają teraz miliony ludzi na całym świecie. Gry i gry bitewne oparte na technologii Blockchain są nawet uważane za poważne źródło dochodu dla wielu osób w krajach rozwijających się. Ekstremalny wzrost bazy użytkowników i szum wokół metaverse sprawiły, że wartość tokena wzrosła.

Kryptowaluty, które odgrywają pewien głośny temat (zdecentralizowane gry i NFT), grożą utratą wartości raz za razem, gdy szum szumu opada. Sama liczba graczy (2,5 miliona w ciągu ostatnich 30 dni) przemawia przeciwko temu. Jeśli trendy zmieniają się w dłuższej perspektywie, na rynku pojawiają się rozwiązania szerzej dostosowane. Można sobie wyobrazić gwałtowny spadek cen w przyszłym roku.

Czy lubisz ryzyko i nadal chcesz kupić te krypto? Jest to możliwe na następujących giełdach: Binance , Coinbase , Kraken i Bitfinex .

Źródło: cryptoticker.io
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy