16 dni temu

5 wskazówek, jak uczynić ten rok najlepszym rokiem finansowym

Uwolnienie się od długów: 5 wskazówek, dzięki którym będzie to najlepszy rok finansowy Wyjście z długów jest zawsze jednym z najczęściej wybieranych postanowień noworocznych w każdym roku, oprócz utraty wagi.

Niestety, jest to również jedna z najbardziej zepsutych rozdzielczości. Jednak ten rok będzie inny. W tym roku dotrzymasz obietnicy, którą złożyłeś, aby wyjść z długów . Oto pięć wskazówek, które pomogą Ci odnieść sukces w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

1. Popraw swój kredyt.

Ten krok w rzeczywistości wymaga wykonania kilku podetapów. Po pierwsze, chcesz zacząć sprzątać swój kredyt. Zamów raport kredytowy. Możesz znaleźć niekorzystne informacje, które obniżają Twoją zdolność kredytową. Następnie napraw zły kredyt wymieniony w raporcie.

Na przykład kwestionuj wszelkie negatywne informacje, które nie są prawdziwe, takie jak opóźnienia w płatnościach. Jeśli chcesz spłacić wierzycieli wymienionych w raporcie kredytowym, upewnij się, że długi nie są uważane za długi zombie. Długi zombie są zbyt stare, aby wierzyciele mogli się z tobą pozywać, a nawet kontaktować się z tobą z powodu przedawnienia. Jeśli skontaktujesz się z wierzycielem w sprawie długu, ponownie rozpoczniesz przedawnienie.

2. Otwórz lub użyj swojego konta oszczędnościowego.

Chcesz otworzyć lub korzystać ze swojego konta oszczędnościowego. Konto to sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Za pomocą konta możesz na przykład zbudować fundusz ratunkowy. Możesz zdecydować się na posiadanie karty debetowej lub ograniczyć do niej dostęp, nie mając jej.

3. Zmniejsz swoją zależność od kart kredytowych.

Możesz nie myśleć, że jesteś zależny od kart kredytowych, ale możesz być, gdy ciągle sięgasz po plastik zamiast gotówki. Podejmujesz ogromne ryzyko finansowe, stale obciążając saldo w pobliżu lub do maksymalnej linii kredytowej. Zawsze powinieneś zostawić trochę dostępnego kredytu na każdej ze swoich kart. W ten sposób chronisz swoją zdolność kredytową i zmniejszasz zadłużenie.

Pamiętaj, płacisz rachunki na czas i odkładasz plastik.

4. Najpierw zapłać sobie.

Możesz pomyśleć, że to nie jest sposób na uwolnienie się od długów w tym roku, ale tak jest. Łatwiej jest popaść w długi, gdy ciągle wydajesz pieniądze.

Załóżmy na przykład, że chcesz iść do kina lub na kolację z przyjaciółmi. Nie masz pieniędzy, więc obciążasz nimi jedną ze swoich kart kredytowych. Jeśli najpierw zapłacisz sobie, możesz mieć pieniądze na robienie rzeczy, które chcesz robić. Co ważniejsze, nie zaciągasz nowych długów. Śmiało i zapłać sobie.

W końcu to ty ciężko pracujesz, aby spełnić swoje marzenia. Najłatwiej zapłacić sobie, mając osobne konto oszczędnościowe. Jeśli masz bezpośrednią wpłatę, możesz przelać niewielką kwotę na to konto.

5. Żyj w granicach swoich możliwości.

Wszyscy chcemy rzeczy, których nie możemy mieć. Na przykład możesz chcieć telewizor z płaskim ekranem. Jednak nie możesz sobie na to pozwolić. Rzeczą bez długów jest oszczędzanie na to lub nie kupowanie go. Życie w granicach swoich możliwości wymaga dokonywania wielkich zmian. Na przykład możesz:

Jeśli nadal żyjesz ponad stan, maksymalizujesz swoje karty kredytowe lub ignorujesz błędy w raporcie kredytowym, możesz być winien więcej pieniędzy. Dlatego uwolnienie się od długów w tym roku będzie wymagało ciężkiej pracy. Jeśli masz zaangażowanie i motywację, aby uwolnić się od długów, na pewno ci się uda. Pięć wskazówek pomoże ci iść we właściwym kierunku.

Uwaga redaktora: Ten artykuł został poprawiony przez redaktora, aby usunąć pierwotny rok, w którym został napisany, aby odzwierciedlić jego wiecznie zielony charakter.

Źródło: thecollegeinvestor.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy