23 dni temu

Top 12 najlepszych portfeli Ethereum (edycja 2022)

Ethereum ma obecnie drugą co do wielkości kapitalizację rynkową po Bitcoinie. Z tego powodu wielu inwestorów gromadzi się teraz w Ethereum. Oczywiście spowodowało to wzrost popytu na zabezpieczone portfele Ethereum.

Moim zdaniem wszystkie bezpieczne portfele muszą spełniać te podstawowe kryteria:

  • Klucze prywatne – portfele, w których kontrolujesz swoje klucze prywatne
  • Łatwość użytkowania – Elegancki interfejs użytkownika dla łatwości użytkowania
  • Społeczność deweloperska – Aktywna społeczność deweloperska
  • Kopia zapasowa i bezpieczeństwo — funkcje tworzenia kopii zapasowych i przywracania
  • Kompatybilność – Kompatybilny z różnymi systemami operacyjnymi

Uważam, że jeśli portfel nie ma żadnej z tych rzeczy, Twoje monety mogą być zagrożone. Szukając portfeli, upewnij się, że spełnia powyższe kryteria, zanim użyjesz go do przechowywania monet.

Tutaj wymieniłem niektóre z najlepszych portfeli dla Ethereum, które spełniają wszystkie te wymagania.

Przedtem oto najlepsze giełdy z rynkiem Ethereum:

12 najlepszych portfeli Ethereum dla wszystkich użytkowników

1. Księga Nano X

Ledger Nano X to zaawansowany portfel sprzętowy ethereum (ETH), z którego może korzystać każdy. Ledger był pionierem w branży portfeli sprzętowych. Obsługuje Ethereum i wszystkie tokeny blockchain Ethereum. Integracja Ledger-Ethereum jest obecnie dostępna za pośrednictwem MyEtherwallet, co ułatwia zarządzanie monetami.

To następca popularnego Ledgera Nano S. Funkcje Ledgera Nano X obejmują baterię i Bluetooth, które odpowiadają również za zwiększenie mobilności. Co więcej, możesz zarządzać większą liczbą monet w tym samym czasie.

Funkcjonowanie Ledger Nano X jest podobne do Ledger Nano S. Możesz go uzyskać za jedyne 119 USD dzięki bezpłatnym przyszłym aktualizacjom oprogramowania układowego. Cena obejmuje również bezpłatną wysyłkę.

2. Ledger Nano S (portfel sprzętowy)

Ledger Nano S to jeden z najtańszych dostępnych portfeli sprzętowych Ethereum (59 USD). Tutaj Ether jest przechowywany w trybie offline na urządzeniu. Za każdym razem, gdy chcesz wydać Ether, Ledger loguje się przy użyciu klucza prywatnego przechowywanego na urządzeniu.

Możesz przechowywać zarówno ETH, jak i ETC. Opublikowałem kilka przewodników wideo na temat korzystania z Ledger Nano S, które musisz sprawdzić. Pomoże Ci to dowiedzieć się wszystkiego o Ledger Nano S.

Najlepszą rzeczą w Ledger Nano S jest to, że jest wyposażony w mały ekran OLED, który pozwala kontrolować transakcje. Chociaż nie jest to zalecane, jego solidne zabezpieczenia sprawiają, że można go używać nawet w zhakowanym systemie.

3. Trezor (portfel sprzętowy)

Trezor

Trezor był pierwszym portfelem sprzętowym opracowanym dla Bitcoina. Jednak teraz Trezor może być używany również z Ethereum za pośrednictwem interfejsu internetowego MyEtherWallet . Przechowuje również Ether offline na bezpiecznym chipie elektronicznym, który jest aktywowany tylko po zalogowaniu się za pomocą hasła.

Jest to lekkie i przenośne urządzenie, które jest dostępne w 3 kolorach – białym, szarym i czarnym – kosztuje 99 USD.

4. Portfel atomowy (komputer stacjonarny i mobilny)

Atomic Wallet to najlepsze rozwiązanie dla tokenów Ethereum i ERC20. Portfel umożliwia przechowywanie, wymianę i kupowanie ETH za pomocą karty bankowej. W przyszłości Ethereum będzie dostępne do wymiany z Atomic Swaps – w pełni zdecentralizowanym sposobem wymiany kryptowalut bez angażowania pośredników.

Atomic Wallet obsługuje ponad 300 kryptowalut i oferuje interfejs dla wszystkich tokenów ERC20. Zazwyczaj możesz wprowadzić adres kontaktowy i mieć niestandardową monetę w swoim portfelu Atomic. Portfel szyfruje Twoje klucze prywatne na Twoim urządzeniu, dając Ci pełny dostęp i kontrolę nad Twoimi środkami.

Atomic Wallet jest dostępny prawie dla każdego systemu operacyjnego na komputery stacjonarne oraz wszystkich urządzeń z systemem Android i iOS.

5. Guarda (komputer stacjonarny + telefon komórkowy)

Guarda to nieobjęty ochroną portfel do przechowywania Ethereum. Portfel posiada intuicyjny interfejs i zapewnia wysoki stopień ochrony. Jest dostępny na komputery stacjonarne, urządzenia mobilne i interfejs sieciowy.

Konfigurując portfel Guarda, pozostajesz jedyną osobą, która kontroluje swój klucz prywatny. W ten sposób masz pełną kontrolę nad swoim Ethereum i innymi monetami. Do korzystania z portfela Guarda nie są wymagane żadne dane osobowe, które stały się de facto standardem wśród wszystkich najlepszych portfeli Ethereum.

6. Srebrny

Argent to zaawansowany portfel ETH bez zabezpieczenia, który nie pozwala na przechowywanie klucza prywatnego. Portfel jest konfigurowany przy użyciu adresu e-mail i numeru telefonu komórkowego i można go odzyskać za pomocą tego samego.

Unikalną cechą o tym portfelu jest integracja z compound.finance , który pozwala pożyczać Ethereum i gromadzą zainteresowanie. Portfel posiada również przeglądarkę dAPP. Jeśli chcesz, aby Twoja rodzina lub znajomy, którzy nie znają się na technologii, korzystali z portfela Ethereum, Argent jest najłatwiejszy ze wszystkich.

7. Exodus (portfel na komputer + telefon komórkowy)

Exodus to pierwszy na świecie portfel na komputery z wieloma kryptowalutami, który jest darmowy i ma atrakcyjny interfejs użytkownika. Gdy otworzysz portfel Exodus, wykres kołowy pokaże całe twoje portfolio monet.

Obsługuje siedem kryptowalut (w tym Ethereum) i jest pierwszym portfelem komputerowym z wbudowaną funkcją ShapeShift do wymiany kryptowalut. Aby korzystać z Exodusa, musisz zawsze mieć połączenie z Internetem, ale nie musisz się martwić, ponieważ Twoje klucze prywatne nigdy nie opuszczają Twojego komputera.

Funkcje, takie jak odzyskiwanie wiadomości e-mail jednym kliknięciem i zapasowe klucze do przywracania portfela, zapewniają bezpieczeństwo Twoich środków.

Aktualizacja: Exodus obsługuje teraz blisko 100 kryptowalut! Mają też wielu partnerów wymiany (w tym ShapeShift), co oznacza, że ​​mogą oferować więcej wymienialnych aktywów. Pozyskiwanie płynności od różnych partnerów sprawiło, że wymiana w Exodusie jest szybsza i bardziej niezawodna.

Nie wymagają również osobistego adresu e-mail – jest to opcja dla tych, którzy chcą otrzymać link do kopii zapasowej wiadomości e-mail. Można użyć dowolnego adresu e-mail – lub wcale! Wiadomość e-mail jest używana tylko raz do wysłania linku zapasowego. Prywatność ma kluczowe znaczenie dla Exodus, co prowadzi do tego, że nie przechowują żadnych danych osobowych swoich klientów.

Użytkownicy Exodus mogą również wysyłać i odbierać środki z inteligentnych kontraktów.

Obsługiwane platformy Mac, Linux i Windows
Prywatność Wymaga osobistego adresu e-mail
Wsparcie dla inteligentnych kontraktów Nie

8. Jaxx (portfel mobilny)

Jaxx to portfel z wieloma aktywami stworzony przez kanadyjską firmę Decentral . Obsługuje 13 kryptowalut (w tym ETH) i ma elegancki wygląd z solidnymi funkcjami bezpieczeństwa. W Jaxx klucze prywatne nigdy nie opuszczają urządzenia. Jego funkcje, takie jak klucze nasion, umożliwiają odzyskanie środków w razie potrzeby.

Ma niesamowitą społeczność programistów, która dba o innowacyjność i utrzymanie produktu.

Obsługiwane platformy Komputer stacjonarny (Windows, Mac OS, Linux), rozszerzenie (Chrome, Firefox), telefon komórkowy/tablet (Apple, Android)
Prywatność Nie wymaga rejestracji ani danych osobowych
Wsparcie dla inteligentnych kontraktów tak

Portfel Jaxx jest dostępny dla systemów Android, iOS, Mac OS, Windows i Linux. W nadchodzących miesiącach uruchomią również portfel sprzętowy.

9. MetaMask (portfel na komputer + portfel mobilny)

MetaMask

MestaMask to jeden z moich ulubionych portfeli Ethereum.

Dostęp do sieci Ethereum jest jak przeglądarka. Umożliwia nie tylko przechowywanie i wysyłanie Ethereum, ale także umożliwia dostęp do zdecentralizowanych aplikacji Ethereum. Ma intuicyjny projekt, dzięki któremu możesz szybko przełączać się między siecią testową a główną siecią Ethereum.

Możesz obejrzeć poniższy film, aby dowiedzieć się, jak działa MetaMask.

Klucze prywatne są zaszyfrowane hasłem i przechowywane na Twoim komputerze, które możesz wyeksportować w dowolnym momencie.

Obsługiwane platformy Rozszerzenia Firefox, Brave i Chrome
Prywatność Nie wymaga rejestracji ani danych osobowych
Wsparcie dla inteligentnych kontraktów tak

10. MyEtherWallet (portfel internetowy)

MyEtherWallet

MyEtherWallet różni się od innych tradycyjnych portfeli internetowych.

Czemu? W przeciwieństwie do innych portfeli internetowych, tutaj kontrolujesz prywatny klucz Ethereum na swoim komputerze.

Jest to portfel typu open source bez serwerów innych firm, w którym można również pisać i uzyskiwać dostęp do inteligentnych umów. Artykuł na ten temat napisałem tutaj . Ma wbudowaną funkcję wymiany BTC na ETH (i odwrotnie). Możesz również podłączyć Trezor lub Ledger Nano S, aby uzyskać dostęp do swoich środków w środowisku przeglądarki MyEther.

Obsługiwane platformy Portfel internetowy, rozszerzenie Chrome
Prywatność Nie wymaga rejestracji ani danych osobowych
Wsparcie dla inteligentnych kontraktów tak

11. Coinbase (portfel internetowy)

Coinbase 

Coinbase to jeden z najpopularniejszych portfeli internetowych Bitcoin. W tym roku uwzględnili również obsługę Ethereum. Jest to tani i szybki sposób przechowywania Ethereum, pod warunkiem, że działają w Twoim kraju. Tutaj możesz sprawdzić , czy ich usługi są dostępne w Twoim regionie.

Jeśli tak, wykonaj następujące kroki, aby użyć Coinbase:

Jednak wadą Coinbase jest to, że klucze prywatne nie są pod Twoją kontrolą, ponieważ są przechowywane na ich hostowanych serwerach.

To przyzwoity sposób na przechowywanie ETH przez krótki czas. Jeśli planujesz trzymać Ethereum przez długi czas, powinieneś użyć metody portfela papierowego lub użyć portfela sprzętowego, takiego jak Ledger Nano X .

Obsługiwane platformy Portfel internetowy, aplikacje na Androida i iOS
Prywatność Wymagana rejestracja e-mail i dane osobowe
Wsparcie dla inteligentnych kontraktów Nie

12. KeepKey (portfel sprzętowy)

KeepKey to najdroższy portfel sprzętowy Ethereum dostępny za 120 USD. Utrzymuje ETH w bezpiecznym środowisku offline i oferuje te same funkcje, co Ledger Nano S lub Trezor. KeepKey ma większy ekran i jest nieporęczny (tj. niełatwy do noszenia).

Plastikowy korpus KeepKey sprawia, że ​​jest on podatny na uszkodzenia w przypadku przypadkowego upuszczenia. Jeśli podoba Ci się jego interfejs, może to być odpowiedni portfel dla Ciebie.

Zdobądź swój najlepszy portfel Ethereum

Ethereum ma dopiero 5 lat i jest to główny powód, dla którego ekosystem portfela ma obecnie ograniczone możliwości. Ale jestem pewien, że wraz z rozwojem technologii nowe portfele Ethereum będą dostępne dla każdego typu użytkownika.

Wypatruj ekscytujących wiadomości o Ethereum!

Mam nadzieję, że ta lista portfeli Ethereum pomoże Ci podjąć właściwą decyzję przy wyborze miejsca przechowywania tokenów Ether. Chciałbym usłyszeć twoje wrażenia, jeśli korzystałeś z powyższych portfeli lub innego portfela Ethereum. Dajcie znać w komentarzach poniżej!

A jeśli uznasz ten post za przydatny, rozważ udostępnienie go znajomym na Facebooku i Twitterze!  

Podobał Ci się ten artykuł? Oto kilka innych artykułów, które mogą Ci się spodobać:

Źródło: coinsutra.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy