17 dni temu

11 najlepszych giełd kryptowalut na świecie do zakupu dowolnych altcoinów

Oto skonsolidowana lista najlepszych giełd kryptowalut z moimi komentarzami:

 1. Binance : Oferuje aplikację mobilną i największą na świecie giełdę. Jeśli chcesz wybrać tylko jeden, jest to najlepszy i nr 1 w 2022 roku. Oferuje maksymalną liczbę kryptowalut, handel podstawowy i zaawansowany. Wiele ekscytujących funkcji, w tym handel depozytami zabezpieczającymi, monety giełdowe (BNB) i wiele innych
 2. Bybit : bardzo popularny z dużą głośnością. Bezczynny przy handlu z depozytem zabezpieczającym. Przeczytaj recenzję Bybit
 3. FTX : Najszybciej rozwijająca się giełda kryptowalut z natywnym tokenem o nazwie FTT. Przeczytaj recenzję FTX
 4. Gate.io : Klejnoty o niskim kapitalizacji + handel ilościowy dla 🇺🇸 użytkowników.
 5. CoinMama : Stara, ale złota i umożliwia natychmiastowe kupowanie BTC i ETH.
 6. Cex : Prosty i łatwy w użyciu.
 7. Kraken : Z siedzibą w USA i bezpieczną giełdą kryptograficzną, istniejącą od pół dekady.
 8. CoinBase : giełda regulowana w USA z siedzibą w Kalifornii.
 9. Changelly : Natychmiast przekonwertuj dowolną kryptowalutę na dowolną z Twoich opcji. Świetne do natychmiastowej konwersji
 10. Binance futures : Najlepsza giełda kryptowalut do handlu kontraktami futures

Powoli i systematycznie Bitcoin i altcoiny przyciągają uwagę coraz większej liczby inwestorów na całym świecie.

Czemu nie? Te kryptowaluty raz po raz udowadniają, że są bezpieczną przystanią dla polityki inflacyjnej rządu.

Dlatego niektórzy ludzie nawet zarabiają na kryptowalutach , podczas gdy niektórzy robią czyste spekulacje z krótkoterminowymi transakcjami (tj. kupuj tanio, sprzedawaj drogo).

I nie zapominajmy o tych, którzy dopiero zaczynają rozglądać się w poszukiwaniu odpowiedzi na takie pytania jak:

 • Gdzie mogę kupić takie waluty?
 • Jakie są najlepsze giełdy kryptowalut?

Ale zanim porozmawiamy o najlepszych giełdach, muszę powiedzieć, że nie jest za późno, aby zainwestować w kryptowaluty. W chwili pisania tego tekstu rynek bitcoinów i altcoinów jest na najwyższym poziomie w historii, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi 219 miliardów dolarów. Wierzę, że jeszcze w tym roku przekroczymy granicę 300 miliardów dolarów.

Więc teraz, kiedy wiesz, że powinieneś zainwestować, oto gdzie musisz się udać, aby to zrobić.

Uwaga: ta lista zaczyna się od łatwych w użyciu giełd i przechodzi w kierunku niektórych zaawansowanych giełd.

10 najlepszych giełd kryptowalut do handlu kryptowalutami

1. Binance

Binance to szybko rozwijająca się giełda, która zakończyła swoje ICO 21 lipca 2017 i pozyskała 15 000 000 USD. Firma jest zarejestrowana na Malcie, która jest kryptograficznym niebem i oferuje niesamowicie szybką wymianę. Giełda przeznaczona jest zarówno dla początkujących traderów, jak i zaawansowanych traderów. Oferują wbudowany portfel, który jest bezczynny do przechowywania bitcoinów przez krótki czas. Możesz również zarobić odsetki od swoich udziałów w Bitcoin lub USDT, jeśli na to pozwolisz.

Odkąd jest to ICO do tej pory, ogromnie się rozrosło i znajduje się w pierwszej 5 giełdach kryptowalut na świecie. Obecnie ma na nim ponad 200 altcoinów, których liczba rośnie wraz z upływem dni.

Binance jako scentralizowana giełda podjęła wyjątkowe podejście do rozszerzenia swojej działalności, a także zapewnia przyzwoitą zniżkę dla dziennych traderów, jeśli używają monet BNB. BNB to natywna waluta tej platformy, która pozwala zaoszczędzić pieniądze na kupnie/sprzedaży dowolnej monety.

Binance ma globalną giełdę, która jest bezczynna dla wszystkich i ma najwyższą płynność. Użytkownicy z USA mogą zarejestrować się na Binance.us , użytkownicy z Singapuru mogą zarejestrować się na Binance Singapore . Skorzystaj z poniższej tabeli, aby wybrać bezczynną giełdę Binance dla swojej jurysdykcji:

Binance Global Podpisz tutaj (10% zniżki na opłaty transakcyjne) Dla wszystkich (Użytkownicy ze wszystkich krajów) z wyjątkiem USA
Binance Polska Podpisz tutaj (Zdobądź 15 USD) Dla użytkowników z USA
Binance PL Podpisz tutaj (Zdobądź 100 SGD) Natywna giełda dla użytkowników z Singapuru

Struktura opłat Binance jest również wyjątkowa.

Na początek mają 0,1% standardowej opłaty transakcyjnej, która jest już znacznie niższa niż w przypadku innych konkurentów. Możesz nawet jeszcze bardziej obniżyć opłatę, jeśli wpłacisz opłatę transakcyjną w BNB zgodnie z poniższą strukturą.

Aby rozpocząć korzystanie z Binance, musisz zarejestrować się przy użyciu swojego identyfikatora e-mail, a proces jest prosty i szybki. Binance to jedna z nielicznych giełd, która oferuje aplikację mobilną na iOS i Androida.

Przeczytaj: Recenzja Binance: funkcje, opłaty w 2022 r. (Przewodnik dla początkujących)

Używając go przez jakiś czas, uważam, że zbyt łatwo jest handlować kryptowalutą w ruchu. Możesz obejrzeć ten film, aby dowiedzieć się, jak korzystać z aplikacji mobilnej .

2. FTX

FTX to stosunkowo nowa giełda, która została założona w maju 2019 roku przez FTX Trading Ltd. Giełda rozwija się w szybkim tempie ze względu na bardzo interaktywny interfejs użytkownika i wiele unikalnych ofert na rynku instrumentów pochodnych. Firma jest zarejestrowana w Antigui i Barbudzie na Karaibach, a jej biura znajdują się poza Hongkongiem. Przeczytaj naszą pełną recenzję giełdy FTX tutaj.

USP giełdy to jej zespół, który ma odpowiednie i dynamiczne doświadczenie w sektorze handlu kryptograficznego i tradycyjnego. Zespół FTX pochodzi z wiodących funduszy ilościowych i firm technologicznych z Wall Street : Jane Street, Optiver, Susquehanna, Facebook i Google. Zespół ma dużą ekspozycję na tradycyjny rynek wtórny. Członkowie mają doświadczenie w handlu instrumentami pochodnymi na akcje i wydają się rozumieć, w jaki sposób instrumenty pochodne są tradycyjnie projektowane i jakiego rodzaju instrumenty pochodne są poszukiwane. Motto FTX brzmi „przez traderów, dla traderów”.

W sierpniu 2019 r. Giełda pozyskała 8 mln USD na inwestycje w działalność giełdy.

Giełda oferuje prawie wszystkie usługi, które są świadczone przez inne wiodące giełdy, takie jak handel spot, handel kontraktami terminowymi, handel ETF, handel depozytami zabezpieczającymi i obstawianie. Jednak ma również kilka unikalnych produktów, takich jak tokeny lewarowane, tokenizowane akcje, rynki prognostyczne, transakcje OTC itp.

Na przykład:

 1. Istnieje przyszły kontrakt o nazwie Trump2024, w którym można postawić na to, czy Donald Trump zostanie prezydentem USA w 2024 roku
 2. Możesz kupić token w formie wielu tradycyjnych akcji, takich jak Tesla, Amazon, Apple, Nokia i wiele innych
 3. Istnieją kontrakty terminowe o nazwie Shitcoin Index Perpetual Futures i Altcoin Index Perpetual Future

Platforma ma wiele zalet, takich jak:

 1. Przyjazny dla użytkownika interfejs
 2. Interaktywna aplikacja mobilna (dla użytkowników Androida i iOS)
 3. Znacząca obecność w społeczności i mediach społecznościowych
 4. Giełda ma protokół płynności 3 poziomu i fundusz ubezpieczeniowy FTX, który zapewnia użytkownikom ogromną płynność
 5. Niskie opłaty giełdowe
 6. Wiedza dziedzinowa kierownictwa
 7. Podobnie jak Binance, FTX Exchange ma wewnętrzny token do zarządzania o nazwie FTT, który można również obstawiać w celu obstawiania nagród

Dzięki znacznej liczbie funkcji i korzyści, FTX jest zdrową giełdą, która zapewnia niemal każdą tradycyjną (spot, futures, staking, 2FA itp.) oraz wiele nowych usług (tokenizowane akcje, lewarowane tokeny, rynek predykcyjny itp.) użytkowników.

Co więcej, wraz z potencjałem wzrostu giełdy, istnieje znaczny potencjał w stosunku do natywnego tokena FTT giełdy.

3. Bitfinex

Bitfinex to kolejna z największych i najpopularniejszych giełd kryptowalut.

Z siedzibą w Hongkongu i działa od 2014 roku, daje użytkownikom możliwość handlu następującymi 13 kryptowalutami w USD lub BTC:

 • Bitcoin
 • Bcash
 • Kropla
 • Ethereum
 • Zcash
 • Monero
 • Litecoin
 • Klasyczne Ethereum
 • OmiseGO
 • EOS
 • ODROBINA
 • Sentyment
 • Marszczyć

Aktualizacja: Ostatnio dodali o wiele więcej kryptowalut.

W przeciwieństwie do Bittrex, możesz handlować za pomocą USD (z opłatą za przelew w wysokości co najmniej 20 USD). Ponadto użytkownicy będą musieli uiścić opłatę handlową, która waha się od 0,1% do 0,8% ( szczegóły tutaj ).

Ponadto za każdym razem, gdy coś wypłacisz lub wpłacisz, zostaniesz obciążony określoną opłatą:

Opłaty Bitfinex

Na Bitfinex, jeśli jesteś profesjonalnym traderem, znajdziesz zaawansowane narzędzia handlowe, takie jak zlecenia z limitem, zlecenia stop, trailing stop, fill or kill, TWAP i inne, a także różne wykresy rynkowe.

Aby rozpocząć korzystanie z Bitfinex, musisz się zarejestrować , zweryfikować swój identyfikator i uwierzytelnić się. Zwykle po przesłaniu ważnego dowodu tożsamości mija 15-20 dni roboczych, zanim zostaniesz zaakceptowany na platformie.

A kiedy znudzi Ci się wersja internetowa lub chcesz handlować w biegu, możesz skorzystać z aplikacji mobilnych Bitfinex na Androida i iOS .

4. Baza monet

Coinbase to amerykańska giełda kryptograficzna, która obsługuje globalną publiczność. Są przyjazne dla początkujących i oferują dużą szybkość i niezawodność.

Korzystając z CoinBase możesz szybko kupować kryptowaluty i jednocześnie handlować. Mają aplikację na iOS i Androida, która daje komfort wymiany kryptowalut z dowolnego miejsca. Funkcja przelewu bankowego jest również dostępna w Coinbase.

Standard bezpieczeństwa Coinbase jest klasy korporacyjnej i istnieje od wielu lat. Coinbase jest obsługiwany na prawie całym kontynencie (Afryka, Azja, Australia, Europa, Ameryka Północna, Ameryka Południowa)

Coinbase obsługuje również popularne stabilne monety, takie jak DAI, USDC, co jest ważnym aspektem każdej popularnej giełdy kryptowalut.

5. Odmiennie

Change lly to jeden z najłatwiejszych sposobów na zdobycie różnych kryptowalut.

Changelly ma udokumentowaną historię konsekwentnie dobrych produktów wprowadzanych do przestrzeni kryptograficznej.

Jedną z najlepszych rzeczy w Changelly jest to, że nie musisz przechodzić przez długi proces weryfikacji lub rejestracji. Jest to wymiana bez pozbawienia wolności.

Obecnie obsługuje ponad 200 kryptowalut wraz z parami fiducjarnymi, takimi jak USD/EUR. Jest to jedna z najlepszych i najłatwiejszych w użyciu giełd kryptograficznych.

Kiedy używasz Changelly do wymiany kryptowalut, silnik dopasowujący łączy się w czasie rzeczywistym z jednymi z najlepszych i najbardziej ruchliwych giełd kryptowalut na rynku, aby uzyskać najlepszą cenę.

Zwykle podczas korzystania z Changelly wymiana kryptowalut na krypto zajmuje od 2 do 20 minut.

Kwota, którą widzisz, to kwota, którą otrzymujesz, więc nie musisz się martwić o żadne ukryte opłaty ani obciążenia.

Wszystko, co musisz kupić od Changelly, to VISA/MasterCard (karta kredytowa/debetowa) i portfel, w którym chcesz otrzymać nowe monety.

Procedura jest bardzo prosta.

Kieruj się do   Zmień lly i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby wymienić swoje monety.

6. KuCoin

KuCoin to kolejna łatwa i bezproblemowa giełda kryptowalut. KuCoin oferuje wiele popularnych i unikalnych monet, takich jak CHR, $ KCS i wiele innych. Podobnie jak Binance, oferują w pełni funkcjonalną aplikację mobilną na Androida i iOS.

Aby rozpocząć korzystanie z KuCoin, możesz wpłacić dowolne krypto, np. BTC i rozpocząć handel. Osobiście używam KuCoin przez ostatnie 2 lata i stale dodawali dodatkowe funkcje.

7. Huobi Globalny

Huobi Pro

Huobi Global to międzynarodowa giełda kryptowalut, która powstała w Chinach, ale teraz przeniosła się na cały świat, aby obsługiwać maksymalną liczbę inwestorów. Ma swoją siedzibę poza Singapurem i od pięciu lat z powodzeniem działa w tej przestrzeni.

Jak już mówimy, zajmuje trzecie miejsce na liście giełd CoinMarketCap pod względem wolumenu i ma 244 pary kryptowalut. Dlatego nie trzeba dodawać, że nigdy nie będziesz mieć problemów z płynnością na tej giełdzie.

Mają też aplikacje mobilne na Androida i iOS dla użytkowników, którzy chcą handlować kryptowalutami w podróży.

Ich proces rejestracji jest również dość prosty i bezpośredni, więc śmiało zrób to, co konieczne. Aha, i tak wiesz, opłata za wymianę jest również dość niska. Baw się dobrze.

Przeczytaj, Huobi Exchange Review: Plusy i minusy

8. Bittrex

Bittrex to amerykańska giełda kryptowalut, która zapewnia opcję handlu ponad 190 kryptowalutami jednocześnie. Są dobrze uregulowane i zgodne ze wszystkimi obowiązującymi przepisami USA, więc użytkownicy kryptowalut nie muszą się martwić o bezpieczeństwo swoich funduszy.

Bittrex obsługuje jeden z największych wolumenów obrotu BTC spośród wszystkich giełd na świecie.

Tutaj użytkownicy (kupujący/sprzedawcy) decydują o stawkach, w jakich chcą handlować, a Bittrex pobiera niewielką opłatę za usługę za udostępnienie tej platformy (0,25%).

Aby rozpocząć korzystanie z Bittrex, musisz zarejestrować się i zalogować za pomocą swojego identyfikatora e-mail, ale aby wypłacić środki, musisz wykonać KYC, przesyłając dokumenty tożsamości i numer telefonu, a także włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla wyższych limitów.

Ale jedną dobrą rzeczą w Bittrex jest to, że weryfikacja konta odbywa się dość szybko.

Bittrex obsługuje dwa rodzaje kont:

 • Konto podstawowe – wypłata środków o wartości do 3 BTC/dzień.
 • Konto Zaawansowane – wypłata środków o wartości do 100 BTC/dzień.

Bittrex to giełda „tylko krypto”, co oznacza, że ​​nie pozwala na deponowanie walut fiducjarnych, takich jak USD, EUR, GBP itp.

Zapewniają dostęp do zaawansowanych narzędzi handlowych, takich jak wykresy świecowe i krzyżyk, ale interfejs użytkownika jest dość przejrzysty i intuicyjny, więc nowicjusze nie powinni mieć problemów.

Możesz odwiedzić Bittrex i otworzyć konto Bittrex, postępując zgodnie z tym oficjalnym przewodnikiem krok po kroku tutaj .

9. Kraken

Giełda kryptowalut Kraken

Kraken to giełda kryptograficzna przeznaczona dla poważnych osób i firm. Oprócz konta indywidualnego oferuje również konto instytucjonalne, które jest bezczynne dla firm kryptograficznych. Kraken obsługuje wiele zasobów cyfrowych i możesz zasilać swoje konto w wielu tradycyjnych walutach.

Kraken oferuje również stanowisko Bitcoin OTC do wymiany kryptowalut na dużą skalę. Kraken korzysta z harmonogramu opłat typu maker-taker z zachętami ilościowymi opartymi na Twojej aktywności w ciągu ostatnich 30 dni. Kraken wspiera również Staking popularnych monet dowodowych .

Możesz używać Krakena do wpłacania i wypłacania środków na dowolne konta bankowe na całym świecie. Z mojego doświadczenia w korzystaniu z Krakena, przelewy bankowe są szybkie, a wsparcie jest doskonałe.

Ogólnie rzecz biorąc, Kraken to jedna bezpieczna i godna zaufania giełda, którą powinieneś sprawdzić.

Najlepsze giełdy kryptograficzne z oceną

Giełda Ocena
Binance 9,8/10
Binance przyszłość s 9,6/10
Wymiana FTX 9,2/10
Chan Gelly 8,7/10
Bittrex 8/10
Brama.io 9/10
Bitfinex 9.1/10
BitMex 6/10
CoinBase 9.1/10

Korzystanie z powyższych giełd kryptowalut pozwoli Ci kupić prawie wszystkie kryptowaluty, jakie kiedykolwiek chciałbyś kupić.

Istnieje jednak kilka innych giełd kryptowalut , na których powinieneś mieć konto, ponieważ jest kilka monet, które są dostępne tylko tam. Dobrym pomysłem jest posiadanie konta na większości z nich, co pozwoli zaoszczędzić czas, gdy odkryjesz zwycięską monetę.

Zaktualizuję ten post, gdy znajdę inne godne zaufania i bogate w funkcje giełdy kryptowalut. Na razie możesz rozważyć dołączenie do naszego kanału Telegram, aby być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi informacjami.

Mam nadzieję, że te spostrzeżenia pomogą Ci w wyborze najlepszej dla Ciebie giełdy kryptowalut.

Ale jedno słowo ostrzeżenia:

Jeśli przechowujesz kryptowaluty na tych giełdach przez kilka godzin lub nawet kilka dni ze względu na handel, to prawdopodobnie jest OK. W przeciwnym razie jest to zła praktyka.

Hacki na dużą skalę, takie jak Góra Gox, mogą się zdarzyć w dowolnym momencie. Gorąco polecam korzystanie z Ledger Nano S lub portfela takiego jak Atomic , w którym można przechowywać wiele różnych kryptowalut i kontrolować swoje klucze prywatne.

Więc teraz twoja kolej, aby mi powiedzieć: Którą z tych giełd lubisz najbardziej? A jaka jest kolejna świetna wymiana, której tutaj nie wymieniłem? Pozwólcie, że usłyszę wasze przemyślenia w komentarzach poniżej!

Czy jakiekolwiek giełdy kryptowalut są regulowane?

Istnieje kilka giełd, które są regulowane. Na przykład Coinbase , CEX , Coinmama są regulowane.

Jakie są najlepsze giełdy kryptowalut?

Jak wspomniano powyżej, oto 10 najlepszych giełd kryptowalut: Binance Bitmex FTX CoinBase MXC CEX Kontrakty terminowe Binance Bittrex Odmiennie

Która giełda kryptowalut ma najniższe opłaty

Binance i Bybit oferują obecnie najniższe opłaty.

Czy jakiekolwiek giełdy kryptowalut są regulowane?

Istnieje kilka giełd, które są regulowane. Na przykład Coinbase, CEX, Coinmama są regulowane.

Jaka jest najlepsza giełda kryptowalut dla początkujących?

Changelly lub Changenow to najlepsze rozwiązanie dla osób poszukujących natychmiastowej wymiany monet. Binance oferuje największy ekosystem, a platforma jest również przyjazna dla początkujących.

Która giełda kryptowalut ma najwięcej monet?

Binance posiada maksymalną liczbę monet o wysokiej jakości.

Oto kilka starannie wybranych artykułów, które powinieneś przeczytać dalej:

Polub ten post? Nie zapomnij podzielić się nim ze światem!

Źródło: coinsutra.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy