20 dni temu

Ze względu na to, że cena Bitcoina przez długi czas waha się od 45 do 50 tysięcy dolarów

Ceny bitcoinów utrzymują obecnie wskaźniki z 2021 r. Spodziewano się, że 2022 r. rozpocznie się trendem zwyżkowym, społeczność kryptograficzna wciąż czeka na przełom. W handlu tygodniowym BTC nadal pokazuje coraz niższe szczyty i dołki. Prognozy na 2021 i 2022 są prawie podobne, trendy nowego roku są już śledzone. Ale jaki jest powód tej sytuacji z bitcoinem?  

Bitcoin jest w dużym stopniu zależny od prywatnych traderów, którzy okresowo sprzedają i kupują aktywa. Poziom zmienności związany jest ze sprzedażą i zakupem aktywów, ale bardziej wpływają one na cenę BTC niż wsparcie waluty. Obecnie mamy do czynienia głównie z akumulacją, na tle spadku wartości, podczas gdy traderzy detaliczni pozostają w cieniu.  

Od początku hossy 2021 roku, największego wydarzenia wśród altcoinów, dominacja Bitcoina na tle innych walut wyraźnie spadła. Obecnie ten wskaźnik dla BTC spadł o 40%, dlatego inne waluty w tym segmencie wzrosły. Oznacza to, że kapitał zainwestowany wcześniej w Bitcoin został przekierowany do innych walut  

Stabilne monety USDT i USDC stały się bardziej atrakcyjne do zakupu, szczególnie dla początkujących. To właśnie te waluty są obecnie uważane za najbardziej niezawodne na rynku inwestycyjnym. Dlatego w tej chwili Bitcoin jawi się bardziej jako akumulacja.  

Rynki futures rozwijają się, a traderzy coraz aktywniej korzystają z pożyczonych środków, niezależnie od tego, czy wybierają pozycje długie, czy krótkie. Rynki futures zawsze mają silny wpływ na cenę BTC, a nie cenę spot. Tak więc dzisiaj rośnie zainteresowanie nie tylko długimi pozycjami, ale także krótkimi.  

Ogólny stan rynku również silnie wpływa na wartość aktywów. Ceny zwykle rosną z powodu FOMO. Jednak przedłużająca się konsolidacja może wywołać niepewność wśród traderów, którzy mogą źle ocenić obraz rynku i ostatecznie zacząć sprzedawać wszystko w panice.  

Według ekspertów trend spadkowy na razie utrzyma się na rynku, cena Bitcoina nie ma pozytywnych wskaźników. Ponadto wierzą, że ceny BTC spadną jeszcze bardziej i osiągną wskaźniki poniżej 40 tys. dolarów. Niemniej jednak oczekuje się, że Bitcoin przebije się i odzyska dominację na rynku, jedynie ramy czasowe tego wydarzenia pozostają nieznane.  

Źródło: coin-tradeandmine.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy