19 dni temu

Sprzedaż BAYC przekracza 1 miliard dolarów, a kolekcja BAYC NFT o wartości milionów dolarów zostaje skradziona

Kolekcja Bored Ape Yacht Club (BAYC) obejmująca 10 000 NFT wygenerowała teraz 1 miliard USD całkowitego wolumenu obrotu. CryptoPunks, który po raz pierwszy wszedł na scenę kilka lat przed BAYC, nadal jest liderem NFT z odnotowaną sprzedażą 2,9 miliarda dolarów.

Bored Apes są teraz własnością dziesiątek celebrytów, w tym Eminema, Steve'a Aoki, Post Malone, Gunny, Jimmy'ego Fallona i Snoop Dogga. Wzrost cen na przestrzeni lat sprawił, że fajne małpy NFT są prawie nieosiągalne dla ogółu społeczeństwa.

Od grudnia ubiegłego roku doszło do wielu przypadków kradzieży BAYC NFT. Kradzieże zwykle zdarzały się, gdy hakerzy oszukiwali znudzonych właścicieli małp za pomocą phishingu e-mail, uzyskując w ten sposób dostęp do ich portfeli kryptograficznych.

Jak na ironię, ci sami właściciele i fani kryptowalut i NFT, którzy bardzo faworyzują nieuregulowany rynek kryptowalut, szukali pomocy scentralizowanych podmiotów.

 „Zostałem zhackowany. Wszystkie moje małpy zniknęły. To właśnie zostało sprzedane, proszę, pomóż mi.  

Napisał właściciel galerii sztuki w Nowym Jorku, Todd Kramer. Jak donosi ARTNews, tweet z 30 grudnia został usunięty.

Z powodu oszustwa właściciel galerii stracił 15 NFT o wartości 2,2 miliona dolarów, z których cztery to Bored Apes. Od tego czasu oszust był widziany jako odsprzedający NFT Kramera.

Z pomocą zespołu OpenSea i charytatywnych wysiłków kupujących, niektóre ze skradzionych NFT zostały wyśledzone i zwrócone Kramerowi.

Z drugiej strony

  • Jeśli tendencje rynkowe utrzymają się, BAYC może w tym roku przekroczyć całkowity wolumen sprzedaży CryptoPunks.
  • Społeczność kryptograficzna została wyśmiana za niepodejmowanie inteligentnych środków bezpieczeństwa i „pozwalanie” na takie kradzieże.

    Źródło: dailycoin.com
    Zgarnij darmowe kryptowaluty
    Aktualne airdropy