22 dni temu

Na podstawie ankiety na Twitterze użytkownicy Airbnb mogą w tym roku otrzymać płatność kryptograficzną

Brian Chesky, dyrektor generalny Airbnb, zasugerował, że popularna firma zajmująca się rezerwacją podróży do domu może wkrótce zaakceptować płatności kryptograficzne na podstawie niedawnej ankiety na Twitterze.

Chesky mówi, że użytkownicy chcą krypto

Coraz więcej firm udostępnia swoim klientom płatności kryptograficzne. Jednak niektóre firmy przyjmują nietypowe podejście do adopcji kryptowalut.

Według dyrektora generalnego Airbnb Briana Chesky'ego, najważniejszą funkcją, o którą proszą użytkownicy w 2022 roku, jest funkcja płatności za rezerwacje w kryptowalutach.

„Gdyby Airbnb mogło wypuścić cokolwiek w 2022 roku, co by to było?” Chesky napisał przez weekend na Twitterze.

Dwa dni później ujawnił listę sześciu najlepszych spośród około 4000 otrzymanych sugestii.

Przejrzyste cenniki, program lojalnościowy dla gości, zaktualizowane opłaty za sprzątanie, dłuższe pobyty i rabaty, lepsza obsługa klienta i „przestrzenie komercyjne (kuchnie, coworking)” to jedne z innych najlepszych propozycji. Prezes Airbnb wyraźnie potwierdził, że firma poszukuje powierzchni komercyjnych, mówiąc:

„Pracuję już nad większością, teraz przyjrzymy się innym”.

Według jednej osoby, która zasugerowała krypto, niektóre rządy zakazują przelewów zagranicznych. W rezultacie opiera się na walutach cyfrowych. „Zastanawiamy się nad tym”. Chesky odpowiedział .

W sektorze turystycznym Airbnb prowadzi rynek online. Według strony internetowej firmy na całym świecie jest już ponad 5,6 miliona ofert. Airbnb obsłużyło ponad miliard klientów od swojego powstania w 2007 roku, a ponad 4 miliony gospodarzy wystawiło swoje nieruchomości na giełdzie.

W większości krajów Airbnb akceptuje karty Visa, Mastercard, American Express i JCB jako metody płatności. Akceptowane są również Apple Pay, Google Pay i Paypal. Airbnb obecnie nie akceptuje kryptowalut jako metody płatności.

Airbnb dołączy do grona Tesli i AMC m.in. w przyjmowaniu kryptowalut jako płatności, jeśli popularna rekomendacja zostanie wdrożona.

 BTC/USD spada do 42 tys. USD. Źródło: TradingView

Powiązany artykuł | Nieoczekiwane akcje IPO ze strony Airbnb mogą wzmocnić Bitcoin: CEO DCG

Rywal Airbnb już korzysta z Crypto Pay

Podczas gdy Airbnb dopiero zaczyna korzystać z kryptowalut, DTravel, zdecentralizowana platforma do udostępniania domu, umożliwiła to w 2021 r.

Platforma jest zintegrowana z Travala.com. Jest to zarządzane przez użytkowników posiadających token DTravel (TRVL), który jest wspierany przez Binance.

Klienci mogą rezerwować 250 000 domów za pomocą kryptowaluty. Dzięki globalnej sieci 20 000 domów token TRVL może być używany do rezerwacji domów. Token TRVL jest notowany na giełdach takich jak MEXC Global, Bybit, Gate i KuCoin.

Airbnb również od dłuższego czasu rozważa płatności w kryptowalutach. „Śledziliśmy przestrzeń przez dość długi czas”, powiedział Chesky, zauważając, że „założyciel Coinbase był naszym pierwszym pracownikiem”.

„Kluczowe jest to, gdy zwykli ludzie rozumieją, w jaki sposób nowa technologia poprawiła ich życie, poza początkową ekscytacją” – dodał dyrektor generalny. „Jestem szczególnie entuzjastycznie nastawiony do kilku aplikacji, które zwykli ludzie mogą wykorzystać do poprawy swojego codziennego życia”.

Powiązany artykuł | Platforma udostępniania w domu Dtravel pojawia się na MEXC Global & Bybit Launchpad

 Polecane zdjęcie z Shutterstock, wykresy z TradingView.com
Źródło: www.newsbtc.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy